Socialdarbiečiai su socialdemokratais nesijungs: „Neketiname jungtis su partijomis, pergyvenančiomis vidines dramas“ Papildyta 11:45

Socialdarbiečiai su socialdemokratais jungtis neketina, ketvirtadienį pranešė partija. Socialdarbiečiai sako nenorintys jungtis su partijomis, pergyvenančiomis vidines dramas.

„Šiuo metu neketiname jungtis su partijomis, pergyvenančiomis vidines dramas ir menkinančiomis kitus politikus, juo labiau, mes negalvojame pasileisti ar išsiskirstyti, kaip siūlo oponentai“, – rašoma Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) prezidiumo pareiškime.

„Mes jaučiame pakankamą bendraminčių palaikymą, tikime galimybėmis konsoliduoti kairiąsias politines jėgas ir to nuosekliai sieksime“, – teigiama jame.

Socialdarbiečių teigimu, dalis senųjų Socialdemokratų partijos (LSDP) narių dėl savo pralaimėjimo Seimo rinkimuose kaltina LSDDP už naujos partijos sukūrimą, „siūlo paleisti partiją ir išsivaikščioti, rūšiuoja, kuriuos iš mūsų priimtų atgal, o kurie – apskritai negali būti socialdemokratais“.

„LSDP atsistatydinęs lyderis (Gintautas Paluckas – BNS) ir jo aplinka ieško „bebrizmo“ apraiškų viduje ir kaltina konkurentus noru su mumis apsijungti“, – teigiame pareiškime. Jį pasirašė partijos vadovas Gediminas Kirkilas.

Pasak prezidiumo, nauja partija įsteigta tam, kad būtų galima išsaugoti „tradicinę nuosaikią socialdemokratiją Lietuvoje, ir šis tikslas neprarado aktualumo ir šiandien“.

Be to, LSDDP gegužės 22 dieną planuoja suvažiavimą, kuriame ketinama atnaujinti programą ir vadovybę bei pradėti pasirengimą savivaldos rinkimams.

Tiesa, apie galimą partijų susijungimą anksčiau yra kalbėjęs pats LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, komentuodamas europarlamentaro, socialdemokrato Juozo Oleko galimybes pretenduoti į LSPD pirmininko postą.

Pasak G. Kirkilo, J. Olekas galėtų būti partijas vienijantis žmogus.

Tačiau pats J. Olekas tokio susijungimo galimybes ir G. Kirkilo komentarus vadino „gudriomis intrigomis siekiant atsirevanšuoti ir atsikeršyti už pralaimėtus rinkimus“.

LSDP taryba praėjusią savaitę laikinuoju pirmininku išrinko Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

M. Sinkevičius socialdemokratams vadovaus iki gegužės 29 dieną vyksiančio suvažiavimo, kurio metu bus patvirtintas naujai išrinktas LSDP pirmininkas.

Socialdemokratai laikinąjį pirmininką tvirtino po to, kai sausio 22 dieną apie atsistatydinimą iš partijos pirmininko pareigų po partiečių kritikos pranešė Gintautas Paluckas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų