Šiaulių gatvės darosi pavojingos dėl neišvežamo sniego, o perėjose susidarę sniego kalnai trukdo saugiam eismui.

Nors baiminamasi, nelaimių, Savivaldybė sniego krūvų neveža ir neveš — esą nėra pinigų. Negana to, mieste baigia išsekti druskos atsargos, todėl šiauliečiai gali likti ant ledo tiesiogine prasme.

Pavojinga ir vairuotojams, ir pėstiesiems

Šiaulių miesto gatvėse ir kelkraščiuose stūksantys sustumto sniego kalnai nervina gyventojus ir kelia rimtų rūpesčių. Slystelėsi ir gali atsidurti po taksi, autobuso arba ties perėja nespėjusio sustoti automobilio ratais. Pėstieji, o tuo labiau vaikai, už tokių sniego krūvų beveik nematyti.

„Praėjusią savaitę, siaučiant pūgai, tuojau už senojo viaduko, mačiau avariją, — redakcijai pasakojo šiaulietė. — Stovėdamas ties perėja, žmogus slystelėjo nuo sniego krūvos ir vos nepateko po automobilio ratais. Vairuotojas bandė staigiai stabdyti, mašina slydo, į ją atsitrenkė kitas automobilis, kuris irgi slydo iš paskos. Iki tragedijos — vienas žingsnis.“

Šiaulių Kelių policijos biuro viršininkas Kęstutis Dičius patvirtino: situacija mieste tampa rimta, gyventojams iš tiesų nėra saugu.

Sniegas nuo kelkraščių turi būti išvežamas, — teigė viršininkas. — Baisiausia dėl vaikų: kai sniego yra virš galvos, žengdamas į važiuojamąją dalį, vaikas nemato vairuotojo, o vairuotojas — vaiko.“

REKLAMA

Susiklosčius tokiai situacijai, viršininkas primygtinai pataria vairuotojams paisyti saugaus greičio ir atstumo tarp automobilių, o pėstiesiems — eiti per gatvę tiktai įsitikinus, kad perėja yra visiškai saugi. „Aš greičiau 40 kilometrų per valandą nevažiuoju“, — sakė K. Dičius.

Laukia nurodymo iš Savivaldybės

Rolandas Stanys, šiauliškės bendrovės „Specializuotas transportas“ direktorius, teigė parašęs oficialų raštą Šiaulių merui ir Administracijos direktoriui su prašymu atkreipti dėmesį į susidariusią pavojingą situaciją mieste.

„Specializuotas transportas“, tikino direktorius, nedelsiant imtų sniegą vežti, tačiau tokios paslaugos miesto Savivaldybės Infrastruktūros skyrius neužsakė.

„Jeigu sniegas ir toliau taip kris, mes jo neturėsime, kur dėti, — sakė R. Stanys. — Užsiverčia kelkraščiai, autobusų sustojimų aikštelės, o į autobusą juk nesukiši.“

Nurodymas — kentėti

Nors panašu, kad vis siaurėjančiose miesto gatvėse gali sustoti eismas, Šiaulių miesto savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis iš pradžių kalbėjo neva sniegas bus vežamas tiktai iš tų vietų, kuriose padėtis bus itin prasta. Tačiau, pripažino, neaišku, kada darbai pajudės.

„Argi tos sniego krūvos dabar svarbiausia? Dar kiek įmanoma, kentėsim, nes gruodžio biudžetas ir taip bus ženkliai viršytas. Tokie yra vadovybės nurodymai: kiek įmanoma taupyti,“ — sakė skyriaus vadovas.

Ar liks ant ledo?

Kita bėda — mieste gali pritrūkti druskos gatvėms barstyti. Pasirodo, šią žiemą „Specializuotas transportas“ jau išbarstė tiek druskos, kiek pernai per pusę sezono.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų