REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris, kurios dukra prieš savaitę buvo paguldyta į Biržų ligoninę, sako iki šiol negalinti pamiršti, ką ten teko patirti. Kelias dienas ligoninėje gydyta mažametė dukra buvo sukandžiota kažkokių gyvių. Manoma, kad tai blusos, rašo Šiaurės rytai.

Moteris, kurios dukra prieš savaitę buvo paguldyta į Biržų ligoninę, sako iki šiol negalinti pamiršti, ką ten teko patirti. Kelias dienas ligoninėje gydyta mažametė dukra buvo sukandžiota kažkokių gyvių. Manoma, kad tai blusos, rašo Šiaurės rytai.

REKLAMA

Rado išbėrimų

Moteris, kurios pavardė redakcijai žinoma, pasakojo, kad dukra buvo paguldyta į ligoninės trečiame aukšte esantį Chirurgijos – ortopedijos, traumatologijos ir LOR skyrių. Mergaitė sakė gulėjusi vienoje palatoje su pacientais, kurie buvo gydomi po klubo sąnario operacijos. Vieną dieną atėjusi mama pamatė ant savo dukters kūno išbėrimų. Ji sako iš pradžių nesupratusi, kas nutiko. Pagalvojo, kad tai galėjo būti alerginė reakcija į paskirtus antibiotikus.

Po kiek laiko mamai paskambinusi dukra pasakė, kad į palatą atėjęs vienas gydytojas neslėpė, jog mergaitę galėjusios sukandžioti blusos. „Suprantu, kad blusų galima parsinešti iš bet kur – netgi iš teatro. Į ligoninę irgi atvyksta ne visi valyvi pacientai. Tačiau įdomu, ar kas nors daroma, kad medicinos įstaigoje to nebūtų“, – svarstė mergaitės mama.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojų informacija skirtinga

Ar iš tiesų Biržų ligoninėje yra blusų? Ir kas yra daroma, kad jos būtų sunaikintos?„Kai pradėjau dirbti su gydytoju Kirdeikiu, tada blusų ligoninėje tikrai būdavo. O dabar jau gal penkerius metus nesu matęs nei blusų, nei tarakonų, su kuriais kovojome ir sėkmingai išnaikinome. Gal vaistai geresni atsirado? Bet ligoninėje jų tikrai nėra ir į namus nesu parsinešęs“, – svarstė ligoninės Chirurgijos, ortopedijos, traumatologijos ir LOR skyriaus vedėjas dr. Olgertas Kvedaravičius.

REKLAMA

Gydytojas traumatologas Dalius Jakubėnas prisiminė atvejį, kai buvo pakviestas pasižiūrėti, ar mergaitei neprasidėjo alerginė reakcija. Jam buvo iškart esą aišku – vaikas „apgraužtas blusų“. „Pas mus jų būna. Dažnai iš po gipso šokinėja. Žmonės, ypač iš kaimo, dažnai nesiprausia, atvažiuoja rūbų nepersirengę. Paklausti sako, kad žiemą nesiprausia. O žiema juk ne dieną ir dvi, o tris mėnesius trunka. Čia elementari higienos norma. Ir į namus man tenka jų parsinešti, žmona pagauna“, – kalbėjo gydytojas. D. Jakubėnas mano, kad norint išnaikinti blusas daryti specialiai nieko nereikia. Didžiausias jų priešas yra švara ir tvarka.

REKLAMA
REKLAMA

Blusų yra visur

„Jūs juk pati suprantate, kad blusų yra visur. Aš pati skubios pagalbos skyriuje dirbu. Žmonės pas mus purvini, nevalyvi ateina, blusėti. Ir į namus jų parsinešame. Tokia realybė“, – svarstė Biržų rajono savivaldybės gydytoja Aušra Kunčienė. Savivaldybės gydytojos žiniomis, kas mėnesį Biržų ligoninėje vykdoma nuolatinė kenkėjų kontrolė. Jei paguldomas žmogus, turintis blusų ar utėlių, papildomai iškviečiama UAB „Profilaktinė dezinfekcija“ ir atlieka palatų dezinfekciją.

„Ligoninėje specialiai blusų niekas neaugina. Joje guli žmonės, jas gali atnešti bet kas. Skyriai tvarkingi, specialios dezinfekcinės priemonės kasdieniniam ir generaliniams valymams naudojami. Labiausiai reikėtų susimąstyti patiems pacientams apie savo ir savo namų švarą. Gyviai nuo žmogaus prie žmogaus migruoja ne tik ligoninėje, bet ir mokyklose, kitose įstaigose. Didžiausia prevencija – kalbėti apie nešvarą namuose. Čia visuomenės išprusimo, švaros ir higienos klausimas. Baisiausia, kad kiti žmonės gyvena tiek „sukramtyti“ ir net nejaučia“, – sakė A. Kunčienė.

Jurgita Morkūnienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų