Skvernelis: tiems, kas buvo pasigedę draudimų, jie įvedami

Premjeras Saulius Skvernelis irozinuoja, kad pasiilgusiems draudimų jie sugrįžo. Taip ministras komentuoja naujausius Vyriausybės sprendimus dėl maitinimo įstaigų, ugdymo proceso bei karantino atskirose savivaldybėse.

„Tiems, kurie buvo pasigedę labai ribojimų ir draudimų, ribojimai ir draudimai yra įvedami. Situacija, kalbant apie Covid-19 valdymą, reikalauja priimti tam tikrus sprendimus. Esu įsitikinęs, kad pagrindinis, svarbiausias faktorius, kuris saugo mus ir leidžia išvengti pandemijos padarinių, – mūsų sąmoningumas, atsakomybė ir saugos reikalavimų laikymasis“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybė nusprendė, kad 12-oje Lietuvos savivaldybių nuo kitos savaitės bus skelbiamas karantinas. Ten bus apribojamas gyventojų būriavimasis, keliavimas, prekybos ir paslaugų vietų darbas, kai kur privalomos apsauginės veido kaukės.

Karantinas bus skelbiamas šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono teritorijose.

„Matyt, vien to nepakanka. Kai kuriose savivaldybėse situacija tampa sudėtinga“, – pridūrė S. Skvernelis.

Ragina susilaikyti nuo renginių ir sporto

Ministrų kabinetas taip pat pritarė, kad nuo pirmadienio, spalio 26-osios, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose, restoranuose, kavinėse, baruose, naktiniuose klubuose, lošimo namuose bus vykdoma tuomet, kai bus užtikrinama visų lankytojų registracija.

„Pirmiausia, tai palies įvairiausius renginius. Nebelieka šalyje galimybės rengti viešų renginių, neregistruojant žiūrovų. Matome, su kuo susiduria mūsų Visuomenės sveikatos centrai, nebegalintys atsekti buvusių kontaktų. Dėl to tie renginiai, kurie vyks, bus privaloma registracija“, – kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA

Premjeras gyventojus ragino būti sąmoningus ir vengti veiklos viešose vietose.

„Niekas mūsų neverčia per prievartą eiti nei į teatrą, nei į sporto varžybas, nei į kitą viešą vietą. Dėl to tas šūkis, kuris buvo aktualus pavasarį, – likime namuose – jis tikrai tampa aktualiu“, – teigė S. Skvernelis.

Taip pat premjeras ragino gyventojus susilaikyti nuo užsiėmimų sporto klubuose ar grupėse ir geriau sportuoti lauke, kol leidžia oras.

„Tas pats kalbant apie sporto klubus, kurių veikla nėra ribojama, bet saugumo reikalavimų laikymasis, alternatyvų ieškojimas ar pasportavimas lauke, kol sąlygos leidžia, tikrai yra geresnė alternatyva“, – siūlė S. Skvernelis. 


Rašyti komentarą...
M
Mama
2020-10-21 15:23:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau tokia bloga situacija šalyje, tai kodėl karantinas ne nuo šiandien, o tik nuo 26 dienos?
Atsakyti
-2

H
Hmm
2020-10-21 14:53:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai atrodo...pažiūrėjus į savivaldybes pagal žemėlapį, tai karantinas įvedamas tik provincijoje ir pakraščiuose...
Atsakyti
-4

H
HsH
2020-10-21 15:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel išdūrė visus,karantinas jai ivest tai seniai reikėjo bet ne juk rinkimai.Žmoniu sveikata svarbiau ar rinkimai,dėja jie ant žmogaus.Ir aplamai sedi ten kaskoki balvonai ir nurodineja ta daryk to nedaryk jie musu gyvenimus reguoliuoja uzkniso
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų