Skvernelis apie galimas priemones: jei reikės priimti sprendimus, Vyriausybė nesudvejos

Užsikrėtusiųjų skaičius sparčiai kyla, tačiau Vyriausybė nesiima priemonių tą suvaldyti. Ar ketina valdantieji ko imtis, ar realių veiksmų sulauksim tik po rinkimų? 

„Dienos komentare“ kalbame su premjeru Sauliumi Skverneliu.

Augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui kyla nerimas dėl karantino. Ar Vyriausybė yra pasiskaičiavusi, kokiu atveju būtų stabdomas visuomenės gyvenimas? Imkime, kad ir moksleivius – jei jie pereitų prie nuotolinio mokymo, ar jų tėvams būtų mokamos išmokos?

Praktika parodė, kad jei ir būtų dviejų savaičių pauzė, ir mes kalbame ne apie prievartinę, o apie pagrįstą rekomendacijomis ir visuomenės sąmoningumu, savivaldos atsakingumu ir aktyvumu, tai yra galimybės, ką parodė ir pavasaris: nuotolinis darbas vieną savaitę, viešajam sektoriui tai tikrai jokių problemų nekyla, manau, kad ir privačiam, ne gamybiniam sektoriui, būtų tokia galimybė. 

Iš esmės ta pauzė leistų neturėti to galimo dvigubinimosi užsikrėtimo atvejų kas dvi savaites. 

Sveikatos apsaugos sistema artėja prie tos ribos, kada turės daugiau dėmesio skirti koronavirusu sergantiems ligoniams ir nuo to niekur nedingsime – reikės ir papildomus medikų pajėgumus į tai nukreipti. Ir jei mūsų Sveikatos apsaugos sistema nesusitvarkys su šituo pandemijos iššūkiu, tada kentės planinės paslaugos. 

Manau, kad jeigu mes sugebėtume susilaikyti nuo papildomo kontakto, nuo to būtų geriau. Artėja savaitgalis, kada važiuosime lankyti artimųjų kapų, tad juos aplankę, nevažiuokime pas gimines, artimuosius tėvus. Geriau susitikime lauke, dėvėkime kaukes, laikykimės saugaus atstumo. Neikime į tuos renginius, kurie nėra būtini. Jei renginys vyksta patalpose, tikrai reikėtų griežtai laikytis viso saugos priemonių paketo. O geriausia iš viso tas dvi savaites pakentėti ir neiti į tuos renginius. Viskas yra mūsų rankose. 

Bet jei bus situacija tokia, kad reikės valstybei priimti būtinus sprendimus, Vyriausybė nesudvejos to padaryti.

Kadenciją baigusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jūs dvejojate tai padaryti, neva tai darysite po rinkimų. 

Jeigu mes dvejotume, tai po pirmo turo rezultatų ir galėtume tai padaryti. Pirmam ture rezultatai nėra mums palankūs. 

Daug kas turėjo galimybę prie tos lyderystės prisidėti, tačiau nedaug kas norėjo, o kai kurie iš viso atsikratė tos lyderystės ir permetė Vyriausybei.

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų