Skvernelis: Lenkijos pasienyje įstrigusius lietuvius parskraidins „Spartanas“ papildytas 14.51 val.

Pranešęs apie tai, kad Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įstrigusius lietuvius Vyriausybė ruošiasi parskraidinti karinių oro pajėgų transporto lėktuvu „Spartan“, sekmadienį ministras pirmininkas aptarti situacijos prieš skelbiamą karantiną Saulius Skvernelis atvyko į Kauną. 

„Bandysime parskraidinti žmones nuo Lenkijos-Vokietijos sienos per Berlyną „Spartanu“, jei nepavyks įtikinti Lenkijos atidaryti humanitarinį koridorių. Pirmą grupę tikimės parskraidinti dar šiandien“, – BNS sekmadienį sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, parskraidinimą šiuo metu derina Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijos. 

Grupė į Lietuvą siekiančių grįžti žmonių pasienyje įstrigo, kai Lenkija uždarė sienas užsieniečiams dėl koronaviruso plitimo.

Lietuva prašė Lenkijos laikinai praleisti į tėvynę norinčius grįžti lietuvius per šalies teritoriją, tačiau kol kas teigiamo sprendimo nesulaukė.

Anot premjero, šiuo metu lenkai dar svarsto galimybę įleisti lietuvius pėsčiomis – tokiu atveju Lietuvos Vyriausybė atsiųstų transportą jiems parvežti.

„Žmonėms reikia palaikyti kontaktus su ambasada, registruotis ir bet kokiu atveju jie nebus palikti likimo valiai ir nuo Lenkijos-Vokietijos sienos mes juos parsigabensime“, – teigė S. Skvernelis.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Rasa Jakilaitienė BNS sakė, kad, naujausiais duomenimis, pasienyje yra įstrigę 32 Lietuvos gyventojai.

Lenkija sienas užsieniečiams uždarė nuo sekmadienio vidurnakčio. Lietuva tą patį ketina padaryti ateinantį vidurnaktį, tačiau žada leisti humanitarinį koridorių į savo šalis norintiems grįžti latviams ir estams.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad 10 lietuvių įstrigo Lenkijos–Vokietijos pasienio poste.

Apsilankė Kaune

Sekmadienį premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apsilankė Kaune ir čia susitiko su Kauno klinikų vadovu prof. Renaldu Jurkevičiumi bei miesto meru Visvaldu Matijošaičiu.

REKLAMA

Premjeras S. Skvernelis patikino, kad Kauno miesto darbas ir pasirengimas yra nuoseklus.

„Svarbiausia, kad pati savivaldybė yra pasirengusi. Kalbėjome apie medicinos sveikatos priežiūros įstaigas, o Kauno klinikų pasirengimas ir numatytos priemonės leidžia teigti, kad  ateičiai yra pakankamai gerai pasiruošta“, – sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis šeštadienio vakarą žadėjo, kad Lietuvos piliečiai per Lenkijos valstybę galės grįžti per artimiausias 72 valandas. Vis dėlto sekmadienio rytą lietuviai strigo ties Lenkijos siena.

„Dalis žmonių galės grįžti sausumos keliais, jie pradėti įleisti į Lenkijos respublikos teritoriją ir yra organizuojamas mūsų karinių oro pajėgų lėktuvo reisas į Vokietiją, kur taip pat bus galimybė mums sugrąžinti žmones, įstrigusius prie Lenkijos-Vokietijos sienos.

Aš sakiau, kad mes tariamės. Lenkija žadėjo svarstyti šį klausimą, šiuo metu Lenkijoje vyksta ekstremalios situacijos komisijos posėdis, šis klausimas yra darbotvarkėje, bet oficialaus sprendimo jie dar nėra priėmę“, – patikino S. Skvernelis.

Tiriami dar 53 mėginiai

Premjeras patikino, kad lietuviai, kurių darbas yra užsienyje, galės išvykti į kitas šalis. Tam reikės pateikti įrodymus, kad nuolatinė darbo vieta yra užsienio valstybė.

Paklausus, kodėl S. Skvernelis apsilankė būtent Kaune, premjeras užtikrino, kad jis aplankys ir kitus miestus.

„Jeigu bus poreikis, tikrai be abejonės. Reikalingas ir su Vilniumi kontaktas, Kaunas yra vienas iš didžiausių mūsų miestų ir apskritis, kur yra ir identifikuoti atvejai, norisi pasižiūrėti, kaip savivaldybė ir jos institucijos pasirengę.

Dar kartą pabrėžiu ir noriu paprašyti, ramus ir atsakingas darbas yra didžiulis raktas į sėkmę. Visų žmonių, kauniečių dar kartą noriu paprašyti, pats geriausias būdas neturėti protrūkio yra nebūti viešosose vietose, nebendrauti, nesiburti, o būti namuose ir saugoti save, savo artimuosius“, – sakė premjeras.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad šiuo metu šalyje yra nustatyti devyni koronaviruso atvejai, dar tiriami 53 mėginiai.

„Šiąnakt jau įsigalioja visai kitas režimas. Supraskite, kad šalių sąrašas, kuris buvo anksčiau tvirtinamas jis praktiškai praranda bet kokią prasmę, nes visa Europa, visas pasaulis įgauna panašų pobūdį. Visiems grįžusiems namo, reikėtų keturiolika dienų išbūti namie, karantinuojantis ir saugant visuomenę“, – komentavo ministras.

10 naujų punktų

A.Veryga pabrėžė, kad ateinanti situacija labai priklauso nuo žmonių sąmoningumo. Jeigu elgsimės neatsakingai – turėsime tokių pat bėdų, kurias turi italai.

„Ligonines yra gavę reagentus, jos yra pasiruošusios daryti tyrimus, kai tik gaus komandą. Kol kas labaratorija puikiai tenkina poreikį, reagentų kiekis yra baigtinis, nors kitą savaitę atkeliauja nemažas kiekis vėl papildomai.

Turime juos naudoti racionaliai, mes ir dabar esame neišnaudoję visų apimčių. Taip pat kitą savaitę yra suplanuota, kad Lietuvoje startuos dešimt punktų, vadinamųjų „drive in“. Atvykę žmonės automobiliu galės atlikti tyrimą ir vykti į namus laukti rezultato. Šį mechanizmą mes paleisime“, – patikino A. Veryga.

Ministras dar kartą visų piliečių paprašė, vos tik pajautus bet kokią slogą, likti namuose ir nevykti į viešas erdves.

Autobuso keleiviai skundžiasi įstrigę pasienyje:

Pasienyje įstrigusio „Ecolines“ autobuso atstovė: keleiviai panikuoja


Rašyti komentarą...
l
lietuvis
2020-03-15 13:36:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi sprendimai teisingi, tik reikia juos vykdyt, tai mūsų piliečių pareiga.
Atsakyti
-4

t
tikrai
2020-03-15 13:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
tik didelis ačiū premjerui už rūpestį!
Atsakyti
-3

N
Na va
2020-03-15 13:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors vienas protingas sprendimas..
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų