Gydytojas Kasiulevičius apie koronavirusą: nebelyginkime su gripu

Dar 2019-ųjų pabaigoje pasaulyje pradėjus plisti koronavirusui, žmonės netruko jo lyginti su gripu. Šiai dienai, nė nepraėjus 3 mėnesiams nuo viruso plitimo pradžios, pasaulyje nuo COVID-19 mirė 5845 žmonės, užsikrėtusiųjų – virš 150 tūkstančių, iš kurių pasveiko beveik 76 tūkstančiai. 

99

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas profesorius Vytautas Kasiulevičius savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje teigia, kad pasaulyje plintančio COVID-19 nebereikėtų lyginti su gripu.

(99 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje karantino nuotaikos

„Nebelyginkime su gripu. Europos šalių ligoninių tinklas patiria didesnį spaudimą dėl COVID-19 negu dėl gripo.

Jeigu Italijoje susidariusios situacijos šiuo požiūriu nebelyginame seniai (Italijoje net juodžiausios gripo savaitės intensyvios terapijos skyriams buvo 5 kartus lengvesnės), tai verta dar kartą pažvelgti į kitų smarkiai kenčiančių dėl COVID-19 šalių situaciją.

(669 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta

Prancūzija ir Ispanija šiais metais gripo sergamumo piko savaitę intensyvios terapijos skyriuose gydė po 120 pacientų. Dėl COVID-19 šiuo metu intensyvios terapijos skyriuose Prancuzijoje gydomi net 300 asmenų, o Ispanijoje 272 asmenys, nors registruotų COVID-19 atvejų minėtose šalyse „tik“ po kelis tūkstančius. COVID-19 tose šalyse reanimacijai pridarė bėdų jau 2,5 karto daugiau negu gripas (!!!) ir situacija iki šiol tik blogėja. Todėl trūksta tiek DPV [dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų], tiek intensyvios terapijos lovų, tiek apsaugos priemonių“, – dėsto gydytojas. 

Kritikuoja Jungtinės Karalystės valdžią dėl sprendimų

Nors Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra virš tūkstančio užsikrėtusiųjų koronavirusu, o mirusių – 40, JK valdžia neskuba šalyje įvesti ribojimus mokykloms ir renginiams. Veiksmų valdžia nesiima dįsitikinimo, kad kuo greičiau žmonės persirgs šia infekcija, tuo greičiau visuomenėje susidarys imunitetas nuo koronaviruso. 

Gydytojas V. Kasiulevičius dėsto argumentus, kodėl tokie JK sprendimai nėra teisingi:

„1) Nestabdant infekcijos plitimo vienu staiga vienu metu išaugęs sveikatos priežiūros resursų poreikis nebegalės būti patenkinamas.

REKLAMA

2) Iki šiol dėra jokių įrodymų, kad persirgus COVID-19 susiformuoja ilgalaikis imunitetas.

3) Šiuo metu nėra jokio įrodyto COVID-19 gydymo, bet yra didelė tikimybė, kad jis atsiras iki rudens, o po metų galime turėti efektyvią vakciną. Tuo tarpu dabar susirgę COVID-19 dalis vyresnio amžiaus žmonių tiesiog mirs neturėdami jokios priešvirusinio gydymo galimybės.

4) Jau žinoma, kad persirgus COVID-19 daliai žmonių lieka 20-30 proc. sumažėjusi plaučių funkcija ir jie skundžiasi ilgalaikiu dusuliu, jiems būtina tiek fizinė, tiek psichologinė reabiliatacija.

5) Didžiausia COVID-19 infekcijos valdymo patirtis yra sukaupta Kinijoje. Jokie kiti tyrimai, besiremiantys kitų infekcijų valdymo modeliais negali būti vieninteliu pagrindu priimant sprendimus.

6) Lietuva, kaip daugelis Europos Sąjungos šalių, renkasi PSO rekomenduotą greižtų apribojimų kelią ir deda maksimalias pastangas apsaugoti savo piliečius“.

***

Koronavirusas plinta Lietuvoje: daugiausia nerimo kelia vyro būklė Klaipėdoje


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų