Skvernelis atmeta galimybę įvesti komendanto valandą, bet kalba apie griežtesnius ribojimus Papildyta 15.01 val.

Laikinai pareigas einantis premjeras Saulius Skvernelis atmeta galimybę, kad ši Vyriausybė imsis įvesti komendanto valandą. Tiesa, jis pripažįsta, kad laikinai pareigas einantis ministrų kabinetas gali imtis griežtesnio karantino, jei to pareikalautų epidemiologinė situacija šalyje.

„Mes tikrai tokios galimybės (dėl komendanto valandos – aut. past.) nesvarstome. Tai turėtų būti Seimo sprendimas. Tik įvedus nepaprastąją padėtį būtų galima kalbėti apie vadinamąją komendanto valandą. Bet su nepaprastąją padėtimi įsigalioja visai kitas teisinis režimas, ribojamos pilietinės, politinės teisės ir laisvės. Greičiausiai tai jau būtų Seimo sprendimas. Jeigu būtų tokie sprendimai priimti, tai įgyvendintų nauja Vyriausybė“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Vis dėlto jis pripažino, kad Vyriausybės darbotvarkėje yra galimi karantino girežtinimai.

Tikimės, kad tie skaičiai šią savaitę turėtų parodyti tendenciją, ar karantino priemonės davė aiškius ilgalaikius rezultatus, ar ne. Jeigu ne, reikės galvoti – nekalbant apie komendanto valandų įvedimą – apie papildomas priemones, kurios leistų mažinti mūsų mobilumą, išlaikyti socialinę distanciją ir mažinti mūsų bendravimą ir lankymąsi viešose vietose. Tokie klausimai yra darbotvarkėje, bet tikimės, kad jų nereikės įvedinėti“, – sakė S. Skvernelis.

A. Veryga: karantinas neveikia tiek, kiek norėtumėme

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras nebuvo linkęs sutikti, kad karantinas neveikia, tačiau neatmetė galimybės ir dėl griežtesnių priemonių.

„Karantinas gal neveikia tiek, kiek norėtume, bet kad jis visiškai neveikia, nedrįsčiau taip sakyti. Turime augimą, bet jis nebėra eksponentinis. Kai tokie didelis skaičiai, daug žmonių yra užsikrėtę, turime maksimaliai laikytis bent tų reikalavimų, kurie yra nustatyti.

Akivaizdu, kad ne kiekvienu atveju tą pavykta padaryti. Matysime, kaip skaičiai toliau augs šią savaitę, bet neatmesčiau, kad Vyriausybė priims papildomus sprendimus.

REKLAMA

O dėl komendanto valandos – reikia nepaprastosios padėties. Ją turėtų skelbti Seimas. Jei jis tokius ekspertų pasiūlymus vertina kaip pakankamus, tai jis gali apsispręsti“, – komentavo jis.

A. Veryga jau yra pabrėžęs, kad ši savaitė bus kritinė ir parodysianti, kur link toliau bus einama dėl naujų ribojimų.

Pratęsė karantiną

Trečiadienį ministrų kabinetas nusprendė, kad karantinas pratęsiamas iki gruodžio 18 dienos. Aurelijaus Verygos teigimu, toks sprendimas priimtas, nes epidemiologinė situacija Lietuvoje tebėra sudėtinga.

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki gruodžio 17 d. 24:00 val. Anksčiau planuota, kad karantinas galėtų baigtis lapkričio 30 dieną.

„Epidemiologinė situacija išlieka sudėtinga. Nors matome tam tikrą atvejų skaičiaus augimo sulėtėjimą, turime tikrai sudėtingą situaciją. Siūlome pratęsti karantino režimą“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo A. Veryga.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2020-11-25 15:04:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greičiau uždaryti ugdymo įstaigas!!! Kiek galima tą virusą sąmoningai platinti!!! Sėdi vaikai be jokių saugių atstumų, be kaukių ir be ventiliacijų daugiau kaip pusę dienos!!! 26-31 žmonės,iš skirtingų šeimų....tai kas čia per išsityčiojimas, o ne karantinas!!!
Atsakyti
-8

A
2020-11-25 15:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu uždarė restoranus, kur buvo ir atstumai, ir ne tiek daug žmonių kaip mokykloj. Žudo verslą, o į kompaniją pribaigs mokytojus :( kas garsiau rėkia, tam - demokratija
Atsakyti
-1

J
Jonas
2020-11-25 15:22:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gripo bijok ir plaučių uždegimo .
Kiti badu miršta ,per tavo tą karantiną.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų