Skvernelis apie VSD informaciją: dėl to reikėtų teisėsaugos arba parlamentinio tyrimo

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad į klausimus dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos renkant informaciją prieš prezidento rinkimus turėtų atsakyti arba teisėsauga, arba parlamentinis tyrimas.

„Kiek aš žinau, yra konkretus pranešėjas – arba tai jo neteisingai pateikta informacija, tai yra rimta problema, arba yra dar rimtesnė problema, jeigu tas veiksmas buvo padarytas. Kiek žinau, Vytautas Bakas kreipėsi į teisėsaugos institucijas, konkrečiai turi duoti atsakymą jie. Jei to nepakanka, o galbūt apimtys yra kitos, tada parlamentinis tyrimas turėtų atsakyti į tą klausimą“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.

Ministras pirmininkas patikino, kad nei jis, nei Valstybės gynimo taryba sprendimo pavesti rinkti žvalgybai informaciją apie vieną iš kandidatų nebuvo priėmusi, o teisėtai, pasak jo, tokio pavedimo suformuluoti negalėjo ir nė vienas iš valstybės vadovų. 

Jis taip pat užsiminė, kad V. Bakas jį informavo, jog informacija apie „kai kurių kandidatų aplinką“ buvo renkama „jų pačių užsakymu“.

„Aš galiu tik pacituoti komiteto pirmininką, kad jis kreipėsi dėl vienos iš institucijų dalyvavimo galimai neteisėtai renkant informaciją apie aplinką kai kurių kandidatų jų pačių užsakymu. Tiesiog pasitikrinimas, ar nėra asmenų, kurie gali kompromituoti vieną ar kitą kandidatą“, – tvirtino S. Skvernelis, tačiau nekonkretizavo, kas tie įvardyti galimi užsakovai.

„Tai, kas yra žiniasklaidoje paviešinta, yra labai rimti dalykai, bylojantys arba apie neteisingos informacijos pateikimą komiteto pirmininkui, arba apie labai rimtas problemas institucijos viduje“, – pridūrė jis.

Premjeras taip pat tvirtino, jog jam iki šiol nekilo klausimų dėl VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio patikimumo.

„Reikia vertinti, ar jis įsivėlęs yra, ar dalyvavo. Bet iki šios dienos man nekilo abejonių dėl Valstybės saugumo departamento direktoriaus patikimumo“, – sakė premjeras.

REKLAMA

S. Skvernelis ragino D. Jauniškį pasitikrinti, ar VSD buvo atliekami veiksmai, minimi pranešėjo.

„Jeigu ne – paneigti ir laukti tyrimo – ar teisėsaugos institucijų sprendimo, ar parlamentinio. Galbūt nusikaltimo nėra padaryta, bet galbūt padaryti kitokie pažeidimai. Aš atsakymų neturiu, bet abejonės yra paskleistos“, – sakė jis.

Trečiadienį buvo paviešinta informacija, jog aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs Seimo ir teisėsaugos atstovus, kad VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

VSD pareiškė, kad nerinko ir neteikė jokios informacijos apie minimus asmenis.

V. Ušackas BNS sakė, kad rinkimų „kampanijos metu buvo pokalbiai, skambučiai iš VSD atstovų su jo komandos nariais“. V. Ušacko vertinimu, šiais veiksmais VSD siekė įbauginti ir atgrasyti komandos narius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų