Skvernelis apie migrantų antplūdį: krizė tęsiasi, o tvarių sprendimų nesimato

Buvęs premjeras, Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis teigia, kad migrantų krizė tęsiasi, o valdantiesiems reikia priimti greitesnius sprendimus dėl Lietuvoje atsidūrusių migrantų teisinio statuso. Politiko teigimu, dalis migrantų gali pasinaudoti Lietuvoje egzistuojančiomis integracijos programomis, tik svarbu, kad į Lietuvą patekę žmonės nesukurtų uždarų bendruomenių, kurios galėtų ateityje kelti pavojų šalies saugumui. 

„Krizė tęsiasi. Tiesiog tai galima pasakyti. Tiesiog dabar yra kitas etapas, kalbant apie tų žmonių teisinį statusą, ką su jais toliau daryti, kaip spręsti jų grąžinimą į kilmės šalis, kaip greitai nagrinėti prašymus.

Kita vertus, lygiagrečiai reikia spręsti apgyvendinimo klausimus, artėja žiema. Iš tiesų, tokiomis sąlygomis gyventi žmonės negali.

Trečias dalykas, artėja terminas, kada jie nebegalės būti izoliuoti, jie galės išeiti ir judėti visoje Lietuvos teritorijoje be apribojimų.

Kol kas, kaip matome, tą krizę turime ir sprendimų tokių tvarių nesimato“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė Saulius Skvernelis.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas teigė manantis, kad reikia spartinti priimant sprendimus dėl nelegalių migrantų teisinio statuso.

„Tada įjungti tą kitą žingsnį – išsiuntimą į kitas šalis“, – sakė politikas.

S. Skvernelis sutiko, kad dalis migrantų mielai liktų Lietuvoje ir jei jie atitinka įstatymų reikalavimus, nekelia grėsmės šalies saugumui, integracines programos tokiems migrantams egzistuoja.

„Reikia tokiais atvejais jas taikyti, kad jie galėtų integruotis į bendruomenę, jokiu būdu nedaryti kažkokių tai uždarų bendruomenių, kurios po to kelia tolimesnėje perspektyvoje dideles problemas valstybėms“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Politiko teigimu, migrantų problema neišsispręs „vienu ypu“, dalis migrantų bus išsiųsti, dalis patys išvažiuos, dalis pasiliks Lietuvoje.

„Reikės su jais tuos klausimus spręsti. Kokį kelią pasirinks mūsų valdantieji, matysime“, – teigė Seimo narys.

„Aš matyt būčiau stengęsis padaryti, kad tokios krizės nebūtų, tų priežasčių tokiai krizei kilti, kad nebūtų. Be abejo, kitais būdais tik teisinis kelias“, – paklaustas, kokį kelią spręsti migrantų krizę pats pasirinktų, atsakė S. Skvernelis.

Politiko teigimu, pasieniečiai ir kitos statutinės tarnybos neblogai tvarkosi, tačiau politikai per lėtai priima reikalingus sprendimus.

„Gerai, kad įsiklauso, bent tai galima pagirti, kad ministerijos politinė vadovybė girdi, įsiklauso ir pasitiki statutiniais pareigūnais“, – teigė S. Skvernelis.

Pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą apgręžta apie 20 migrantų, niekas neįleistas

Pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą apgręžta apie 20 migrantų, nė vienas neįleistas, antradienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA

Prieš tai sekmadienį neįleistųjų buvo apie 40, šeštadienį – apie 10.

Praėjusią parą užsieniečiai prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos buvo priartėję ties Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe. Didžiausią migrantų grupelę sudarė ketvertas asmenų.

VSAT duomenimis, naktį ties Švenčionių rajonu Baltarusijos pusėje buvo iššautos trys signalinės raketos, o prieš vidurnaktį ten pat paleista dar viena tokia raketa.

Pasieniečiai teigia, kad tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.


Rašyti komentarą...
Šnekorius
2021-09-14 11:54:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai pasiūlyk sprendimų, kritikuotojau. Juk tos pačios valstybės labui tarnauji. Ar kitos?
Atsakyti
-2

V
Valdas
2021-09-14 11:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matosi matosi sprendimai tik neskiesk nesamoniu
Atsakyti
-2

A
Algis
2021-09-14 13:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi kad veikė tai veikė: pliurpė niekus ir su Karbauskiu glebėsčiavosi. O premjeras dar ką nors kita galėjo nuveikt, šitas? Nejuokaukit. Dabar toks protingas, toks protingas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų