Skvernelio kaimynas apie įžeidžiančius užrašus ant kelio: „Idiotai, idiotai, idiotai"

Vilniaus regiono apylinkės teisme toliau nagrinėjama baudžiamoji byla dėl užrašų ant buvusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės asfalto.

5

Šioje byloje teisiamas Gediminas Vaitkevičius, kuris yra buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas.

Asmeniui pateikti kaltinimai dėl šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo. Jis praėjusių metų birželio 10-ąją asfaltuotą kelią, vedantį S. Skvernelio namų link, aprašinėjo užrašais „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė su atstumu iki namų. 

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Buvę kolegos bendravo su vandalizmu prie Skvernelio namo įtariamu vyru: jis nusiminęs

Sulaikomas nesipriešino

Šios dienos posėdyje apklausiami liudytojai. Pirmasis pasisakė S. Skvernelio kaimynystėje gyvenantis Adamas T. pasakojo, kad tuo metu važiavo namo: „Neatsimenu net koks ten buvo užrašas. Neatkreipiau dėmesio, negalvojau, kad tai svarbu. Galvojau, kad vaikai su kreida kažką užrašė.“

Nors užrašų neskaitė, bet Adamas T. teigė, kad tai sukėlė jam neigiamas emocijas: „Idiotai, idiotai, idiotai (pakartojo šį žodį kelis kartus – aut. past.). Asfaltas neseniai buvo paklotas. Negalėjau pagalvoti, kad taip padarė suaugę žmonės. Apie užrašus sužinojau iš spaudos. Daugiausia emocijų kilo dėl sugadinto kelio.“

Po šio liudytojo pasisakė už apsaugą atsakingas pareigūnas Edgaras Ugianskas. Jis pasakojo, kad tą dieną dirbo. Sulaukta skambučio, kad prie saugomo objekto yra užrašai.

„Važiuodami pastebėjome šalia miško stovintį dviratį. Žmogaus šalia nebuvo, bet matėsi kuprinė su dažais. Už 50 m. pasirodė žmogus iš miško. Jis pamojavo, pasitikome. Žmogus su mumis bendravo, nesipriešino.

Jis patvirtino, kad tai yra jo dviratis, taip pat, kad ir užrašai jo. Jis neturėjo su savimi asmens dokumento. Iškvietėme pareigūnus, sulaukėme jų ir asmuo buvo perduotas“, – pasakojo E. Ugianskas.

Pareigūnas patvirtino, kad matė kelis užrašus – „vagies namas“ ir „Skvernelis“. „Jis patvirtino, kad užrašus parašė dieną anksčiau. O dabar vėl atvažiavo pažiūrėti, ar jo užrašų nenuplovė lietus. Tokiu atveju ketino užrašą paryškinti. Žmogus kalbėjo adekvačiai“, – pridūrė E. Ugianskas.

REKLAMA

Vadovybės apsaugos tarnybos atstovas Raimondas Meilūnas pakartojo, kad patruliuodami pastebėjo miške paliktą dviratį:

„Apie 200 m. nuo tos vietos, kur buvo aprašinėtas asfaltas, pastebėjome žmogų. Jis pradėjo mojuoti rankomis. Tada priėjo prie mūsų. Ant jo pirštinių pastebėjome aerozolinių dažų žymių. Galiausia, jis paklausė, ar galėtų važiuoti? Pasakėme, kad ne, nes yra įtariamas dėl neteisėtų veiksmų. Tada jis prisipažino ir buvo iškviesta policija. Parašėme paaiškinimą, kurį atidavėme pareigūnams.“

Neigiamos emocijos

Ankstesniuose posėdžiuose G. Vaitkevičius savo kaltės nepripažino ir sutiko parodymus duoti tik atlikus įrodymų tyrimą, po visų kitų apklausų.

Prieš tai posėdyje apklaustas S. Skvernelis teigė, kad minėtą užrašą ant Upės gatvės asfalto matė tiek jis, tiek jo šeima, tiek jį saugoję Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai bei kaimynai. Anot jo, tą matyti buvo skaudu.

S. Skvernelis teigė, kad buvo padaryta didelė moralinė žala, sutepta jo politiko reputacija.

Primename, kad 2019 metų spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Portalas 15min.lt pranešė, kad visa ši suma buvo skirta premjero gyvenamos gatvės asfaltavimui. 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė ar S. Skvernelis nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, tačiau po pusmečio tyrimą nutraukė, taip ir nesurinkusi pakankamai duomenų spręsti vienaip ar kitaip. 

Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltas buvo aprašinėtas praėjusių metų birželio 10 dieną, ant jo buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė. 

Gatvę apipaišiusį vyrą vietoje sulaikė Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir perdavė policijai.

Šios dienos posėdžio išvakarėse, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Imuniteto valdyba pranešė, kad šešias valandas komisariate laikyti G. Vaitkevičiaus nebuvo jokio reikalo, be to, nebuvo užpildytas dokumentas dėl laikino sulaikymo, tad priimta išvada, jog ir pats laikymas komisariate buvo nepagrįstas.


Rašyti komentarą...
V
Vitas
2021-03-09 11:05:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas , suaugęs vyras , o elgiasi kaip vaikas .
Atsakyti
-5

S
Stasys
2021-03-09 11:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tipiškas laisvės partijos atstovas
Atsakyti
-2

B
Benas
2021-03-09 10:43:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai veidelis panašus į laisvės partijos veikėjus, atrodo, kad viskua jis nepatenkintas, vien kažkokia pagieža iš jo sklinda, ne vyriško vyro veidas, kokia valdžia tokie ir patarėjai, niekua nesiskiria nua dabartinių iš vieno lizdo geltonsnapiai
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų