Skirs turgavietės mokesčio kompensacijas – sieks iki 300 eurų

Turgavietės mokesčio kompensacijas, kurioms numatyta 2 mln. eurų, galės gauti beveik 7 tūkst. prekybininkų, o į jas bus galima pretenduoti jau nuo kitos savaitės. 

Vyriausybė, anksčiau patvirtinusi šių kompensacijų koncepciją, trečiadienį pritarė ir jų tvarkos aprašui. Parama vienam ne maisto prekėmis prekiaujančiam žmogui siektų iki 300 eurų.

„Svarbi informacija, jog nuo kovo 8 dienos bus galima pateikti paraiškas Mokesčių inspekcijos svetainėje. Priemonei skiriama du milijonai eurų ir šeši tūkstančiai 600 ir truputėlį daugiau prekybininkų galės pasinaudoti šita pagalba“, –Vyriausybės posėdyje kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Kompensacija būtų skiriama, jei prekiautojas yra nukentėjęs nuo koronaviruso pandemijos, taip pat nuo pernai rugsėjo iki gruodžio 16 dienos buvo įgijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, yra pateikęs metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir atitinka kitas sąlygas.

Numatoma, kad kompensacija sieks 300 eurų arba mažiau. Viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešė, kad prekiautojai iki birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje turės užpildyti paraišką, tinkamų paramai sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos priims ministerija. 

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją, nepriklausomai nuo prekyviečių skaičiaus. Numatytų lėšų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų. 

Tokios pat kompensacijos buvo skirtos ir pirmojo karantino metu, tuomet 1,7 mln. eurų gavo  5,7 tūkst. turgaviečių prekiautojų. 


Rašyti komentarą...
A
Aburgenas
2021-03-03 15:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai dabar šeimos nebėra atsiuskit domenis kaip atsisakyti aburgenu piletybes
Atsakyti
0

C
Cha
2021-03-03 20:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
biškį "ekonomikos" ministrė toliau žlugdo turgaus verslus. Manau, Maximos chebrytė už tai dosniai atsilygins - nėra konkurentų , baigia uždusinti !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų