Skirmantas Malinauskas kritikuoja siūlymą stabdyti Seimo darbą

Buvęs ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas ir Ekstremalios situacijos valdymo centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Skirmantas Malinauskas įsitikinęs, kad valdžios institucijos šiuo metu neturėtų nutraukti darbo.

„Kalbos apie Seimo darbo stabdymą yra visiškas nesusipratimas. Tokiu principu vadovaujantis būtų galima stabdyti visų įstaigų, kuriuose dirba virš 100 žmonių, darbą – ligoninių, poliklinikų, policijos, ugniagesių gelbėtojų, žiniasklaidos priemonių, jūrų ir oro uostų, savivaldybių administracijų, teismų ir t.t.

Juk būtent krizės akivaizdoje valdžia turi dirbti ypatingai efektyviai. Konkrečiai Seimas dabar atidėjęs visus kitus dalykus galėtų spręsti tas problemas, kurios išryškėjo paskelbus ekstremalią situaciją“, – asmeninėje „Facebook“ paskyroje rašo S. Malinauskas.

Tarp tokių problemų jis įvardijo kai kurių asmenų noras pasipelnyti iš žmonių baimės, taip pat papildoma atsakomybė darbdaviams, jei jų darbuotojai grįžta iš viruso židinių ir nėra tinkamai registruojami, o jiems nenurodoma laikytis karantino sąlygų, taip pat papildomi įgaliojimai institucijoms, ten kur jų aiškiai trūksta.

„Negali būti pasakymo, kad „nors ir ekstremali situacija, nors ir tikrai reikia, bet teisės aktai to nenumato“. Čia Seimas kaip tik ir galėtų padėti, nes situacija yra nauja, daug kur kuriami precedentai, kuriais remsimės ir ateityje“, – sako S. Malinauskas.

Primename, kad apie galimą Seimo darbo stabdymą ketvirtadienį pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Siūlymas yra, kad dvi artimiausias savaites Seimas nesirinktų. Pažiūrėsime, kokia bus situacija, jeigu susirgimų Seimo kanceliarijoje ir tarp Seimo narių nebus, tokiu atveju bus galima drąsiau tą daryti (grįžti į darbą – BNS)“, – sakė politikas.

Anot jo, šis siūlymas aptartas ketvirtadienį Seimo seniūnų sueigoje.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad sprendimas dėl tolesnio Seimo darbo bus priimtas sulaukus naujausių ketvirtadienį planuojamų Vyriausybės sprendimų. 

„Vyriausybė ketvirtadienį rinksis, spręs. Visada klausysime specialistų rekomendacijų ir vyriausybinės komisijos. Vyriausybė žino, ką daro, ir su ja ir konsultuosimės“, – ketvirtadienį BNS sakė V. Pranckietis.


Rašyti komentarą...
!
!!!
2020-03-12 12:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
SEIMAS, VYRIAUSYBE PRIVALO DIRBTI
Atsakyti
0

V
V16
2020-03-12 12:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimo nariai nusprendė prasitęsti atostogas krizės metu? Malinauskas visiškai teisus, marš dirbti! Dabar nuo jūsų sprendimų priklauso žmonių gyvybės.
Atsakyti
0

d
dzintaz
2020-03-12 12:47:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Salam aleikum, jaup, neegzistuojancio virusobaime visada yra didesne tu, kurie bando itikinti, jog jis egzistuoja, tai vadinasi, kas vyksta Vilniuje dabar, jie labiausiai to bijo ir teiginys, kad yra pasiruose, kaip rinkimu kalbos, taip ir sis teiginys yra grynas šlamštas, nes jei tikrai pasiruošta, tai kam tokie veiksmai? :) :) :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų