Skelbia apie 32 mirtis nuo koronaviruso, užsikrėtė 1371 žmonės ligoninėse gydoma per 2 tūkst. COVID-19 pacientų

Statistikos departamentas paskelbė naujausią informaciją apie Covid-19 situaciją Lietuvoje.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatytas 1371 naujas COVID-19 atvejis, mirė 29 žmonės, taip pat įskaitytos dar 3 mirtys iš anksčiau, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 170 žmonių.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos trys mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Praėjusią parą nuo COVID-19 iš viso mirė 16 vyrų ir 13 moterų.

Po devynis mirusiuosius priklausė 60–69 metų ir 80–89 metų amžiaus grupėms. Penkiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių, keturiems – nuo 50 iki 59-erių ir dviem – nuo 90 iki 99-erių metų.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos trys mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2346 žmonės.

Daugiausiai mirusiųjų – 839 – priklausė 80–89 metų amžiaus grupei. Be kita ko, nuo šios ligos mirė trys 20–29 metų žmonės.

Iš viso Lietuvoje registruota 164 tūkst. 414 COVID-19 ligos atvejų, 97 tūkst. 511 asmenų pasveiko, 63 tūkst. 490 – tebeserga.

Nuo COVID-19 Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyta 31 tūkst. 524 žmonės.

Praėjusią parą Lietuvoje atlikti 10 tūkst. 182 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 777 tūkst. 327.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 2038 COVID-19 pacientai, 156 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį informavo Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1180, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 108 žmonėms.

Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,6 tūkstančio.

Iš 699 reanimacijos lovų užimta 412. Iš 648 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 266, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2387 iš 6381.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. 

Per praėjusią parą izoliuoti 2410 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 89 457 asmenys. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 254 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti). 

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose 

7 vakar dieną buvo patvirtinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų židinyje. 

Taip pat 7 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti Anykščių ligoninės protrūkyje. Čia koronavirusine infekcija užsikrėtė 1 ligoninės darbuotojas, kuris jau buvo saviizoliacijoje, ir 5 ligoninės pacientai. 

Trečiadienį 4 atvejai buvo patvirtinti Vilniaus Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės židinyje. 

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės protrūkyje per vakar parą patvirtinti 4 atvejai. Atvejai patvirtinti ligoninės darbuotojams. 

Per vakar parą po 3 atvejus buvo patvirtinta Respublikinės Klaipėdos ligoninės protrūkyje ir Vilniaus apskrityje įsikūrusių Greitosios medicinos pagalbos stoties ir Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro židiniuose. 

Po 2 atvejus buvo patvirtinta ir protrūkiuose, siejamuose su Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bei Plungės rajono ligoninės protrūkiais. Plungės ligonės protrūkyje atvejai buvo patvirtinti 1 sveikatos priežiūros specialistui ir 1 pacientui. 

Trečiadienį 5 COVID-19 atvejai buvo patvirtinti Varėnos globos namų darbuotojams ir 24 atvejai gyventojams. 

9 atvejai, patvirtinti per vakar parą, buvo užfiksuoti Visagino socialinės globos namų protrūkyje. 

Trečiadienį patvirtinti 4 Padvarių socialinės globos namuose. Atvejai patvirtinti šių globos namų gyventojams. 

REKLAMA

Marijampolės apskrityje 2 atvejai trečiadienį buvo patvirtinti Suvalkijos socialinės globos namų protrūkyje. 

Kazlų Rūdoje 4 atvejai, patvirtinti per vakar parą yra siejami su lopšeliu–darželiu ,,Pušelė“. 

2 atvejai patvirtinti Šakiuose yra susiję su miesto šilumos tiekimo įmonės protrūkiu.

2 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti Klaipėdoje įsikūrusios baldų gamybos įmonės protrūkiu. 

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 203. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita

Keturi scenarijai

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos COVID-19 valdymo susitikime prof. Ramunė Kalėdienė ir prof. Mindaugas Stankūnas pristatė pasiūlymus dėl keturių karantino apribojimo scenarijų, jų metu taikomas priemones bei socialinių palaikymo burbulų kūrimo principus kiekvienam karantino scenarijui.  

Socialinis palaikymo burbulas – vieno asmens namų ūkio bendravimas su kitu namų ūkiu, siekiant suteikti emocinę ir praktinę pagalbą didesnį izoliacijos stresą patiriantiems žmonėms.

Keturi scenarijai paremti naujų atvejų skaičiumi 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-01-14 09:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Milijonas virš per sirgo, ir persirgus iu nebeskiepija, tai kam už 24 ir dar užsako vakcinų milijonais eurų, tai ką skiepus, juk tik vos 3 mil. žmonių Lt,. O vienam žmogui 25 eurai, ir kodėl sveikatos ministerijos atstovai nesake kainos kiek kainuoja, pasake paslaptis, nu juoku juokai daros Lt,. su mokesčių pinigais,
Atsakyti
-3

T
TADAS
2021-01-14 10:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
NA ESTIJOJE ZYMIAI GERIAU NEI LIETUVOJE CIA TRAGISKA
Atsakyti
0

H
Hm
2021-01-14 11:20:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai abejoju statistika, didejo didejo, o po Kalediniu svenciu, apsipirkinejimu staiga eme mazeti. Netikiu. Arba norima parodyti, kad gerai dirbama arba kiek reikejo pinigu jau isisavino..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų