Siūloma priversti vietos valdžią ir žemės savininkus naikinti Sosnovskio barščius

Seimui rudenį bus siūloma priimti pataisas, įpareigosiančias savivaldybes ir privačių valdų savininkus privalomai naikinti žmogaus sveikatai pavojingus augalus - Sosnovskio barščius.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika sako, kad be griežtų sprendimų šių augalų plitimas nebus pažabotas. Todėl ketinama sudaryti naikinamų augalų sąrašą ir įpareigoti jų augimviečių savininkus juos naikinti.

„Rudenį bus pateiktos pataisos, priversiančios savivaldybes tvarkyti savo viešąsias erdves. Nes dabar jos gali bausti žmones, kurių teritorijoje auga Sosnovskio barščiai, įpareigoja ūkininkus išnaikinti šiuos augalus, o pačios? Tai yra elementariai nesąžininga tų žmonių atžvilgiu, kai savivaldybės prižiūrimuose plotuose želia didžiausi sąžalynai tų Sosnovskio barščių - parkuose, ypač saugomose teritorijose, kur negalima naudoti chemikalų“, -BNS sakė K.Mažeika.

Kaimo reikalų komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas įsitikinęs, kad be griežtesnės valstybės pozicijos kova su šiuo augalu nebus sėkminga.

REKLAMA

„Čia yra invazinis augalas ir su juo kova turi būti valstybės uždavinys, todėl ji turi užduoti to žaidimo taisykles ir sąlygas sudėlioti, o priežiūrą turi atlikti savivaldybės“, - BNS teigė A.Stančikas.

Jis apgailestavo, kad anksčiau Sosnovskio barščių naikinimu buvo pavesta rūpintis savivaldybėms, bet jos šį darbą atliko paviršutiniškai.

„Ta kova buvo tokia paviršutiniška, todėl tą problemą iki šiol turime“, - tvirtino A.Stančikas.

K.Mažeika abejoja, ar Lietuvoje pavyks visiškai išnaikinti Sosnovskio barščius, nes jie auga teritorijose, kur herbicidų purkšti negalima, pavyzdžiui, prie vandens telkinių.

„Yra tikslas iki 2018 metų išanalizuoti, kokie Sosnovskio barščių plotai yra privačiose valdose ir kiek jų auga valstybei priklausančiose erdvėse. Tada būtų galima žiūrėti finansavimą naikinimui iš ministerijos. Galima su Nacionaline mokėjimų agentūra kalbėti, kaip ūkininkus paskatinti naikinti tuos augalus. Toks būtų pereinamasi laikotarpis, o nuo kokių 2020 metų galbūt reikės bausti tuos, kurie nesitvarkys“, - svarstė K.Mažeika.

A.Stančikas įsitikinęs, kad pas tvarkingus ūkininkus šio augalo nėra.

„Dažniausiai yra ne ūkininko nuosavybėje esančiose žemėse, o valstybinėje žemėje, ypač prie geležinkelio juostų, pakelėse“, - tvirtino Kaimo reikalų komiteto vadovas.


Rašyti komentarą...
R
Raimas
2018-04-23 11:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena.Ir vėl gąsdinimai baudomis,mieli seimo nariai tas augalas už jus mus yra vyresnis ir daug metu jis gyvena klesti jo viešpatavimą ne baudomis stabdyti o per informacines priemones pranešti kad jis nuodingas ir ji reikia naikinti o ne baudomis gąsdinsi nebukit NKVD kurie žmones gąsdino baube trėmė,matom kokia jus valdžia tik sau visus įstatymus kuriate blogyn eina valstybe,matom kad nesugebate vadovauti šiai valstybei susimastykite kol ne per vėlu yra,mes po priespauda nenorim gyventi,atšaukit bauda už augalo naikinimą ir taip žmones ji išnaikins svarbu informacija pateikit mums ne tik per internetą bet ir per radiją,televizija kad visi žinotu,ačiū.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų