Siūloma Lietuvoje dirbti gegužės 1-ąją

„Socialdarbietis“ Petras Čimbaras siūlo iš šventinių dienų sąrašo išbraukti gegužės 1-ąją, Tarptautinę darbo dieną.

Parlamentaro teigimu, lapkričio 2-ąją, Vėlinių dieną, Seimui nusprendus padaryti nedarbo diena, Lietuvoje darosi per daug šventinių dienų, tai blogina verslo sąlygas.

„Manytina, kad šventinių dienų gausinimas ir dar vienos laisvos dienos įvedimas yra nenaudingas dirbantiesiems, tokiu būdu atimant iš asmenų galimybę padirbėti daugiau ir užsidirbti. Taip pat tai ir yra verslo sąlygų pabloginimas, dėl papildomos nedarbo dienos valstybės biudžetas neteks kelių dešimčių milijonų eurų“, – teigia P. Čimbaras projekto aiškinamajame rašte.

Jis taip pat kritikavo liepos mėnesį Seimo priimtą sprendimą Vėlines, lapkričio 2-ąją, paskelbti šventine diena. Kadangi dėl to jau nuspręsta, pasak Seimo nario, reikia žiūrėti, kurios šventės atsisakyti.

„Mes jau tampame Europoje lyderiais pagal laisvadienių skaičių. Tik Bulgarija ir Vengrija turi 17 šventinių dienų, mes jau turėsime, berods, 16 dienų. Europos vidurkis yra 12“, – BNS sakė parlamentaras.

Jo manymu, tinkamiausia būtų atsisakyti gegužės 1-osios kaip šventinės dienos, nes ji asocijuojasi su komunistine praeitimi.

„Žolinių, Joninių nepanaikinsi, Kalėdų irgi nepanaikinsi, Naujųjų metų irgi nepanaikinsi, reikia ką nors panaikinti. Jeigu nori socialdemokratai vaikščioti, tegu vaikšto po darbo, vakarai ilgi, o kas nori dirbti, tegu dirba, kodėl turime jiems trukdyti“, – svarstė P. Čimbaras.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas šį Seimo nario siūlymą vadina nesuprantamu akibrokštu.

„Išeivis iš Darbo partijos siūlo panaikinti darbo žmonių solidarumo šventę, tai yra visų iš savo darbo gyvenančių žmonių dieną, kuri simbolizuoja jų teisę į darbą, jų teisę į poilsį, apskritai į visas socialines garantijas, kurios buvo iškovotos ne vienos kartos pastangomis. Ne viena šalis švenčia tą dieną“, – tvirtino politikas.

REKLAMA

Anot jo, jeigu švenčių Lietuvoje per daug, galima būtų atsisakyti lapkričio 1-osios, Visų Šventųjų dienos, arba Joninių.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2019-08-30 14:02:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verslas nukentės...tegul nejuokina. Kai kurios ES šalys sugeba sumažinti darbo laiką ir verslas klesti, o čia dėl vienos dienos verslas žlugs...
Atsakyti
0

M
Mod
2019-08-30 13:13:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Petrui netinka, kai jo lentų fabrikėlis per šventes nedirba.
Atsakyti
-2

A
Az
2019-08-30 13:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paciam dirbti nereikia, tik sedeti, tai ir ateina juokingos mintys.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų