Trečiadienį Prezidentūroje ir Seime rengiamas pirmasis forumas apie radikalias permainas visuomenės kūrybiškumui skatinti.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad siekiant radikalių permainų ir ambicingų tikslų vienkartinės diskusijos neužteks, todėl būtina inicijuoti nuolat veikiantį Kūrybingos visuomenės forumą, kuris ne tik teiktų konkrečius siūlymus, kaip ugdyti kūrybingą visuomenę, bet ir stebėtų, kokių konkrečių veiksmų imamasi modernios Lietuvos ateities vizijai įgyvendinti.

Prezidentės D. Grybauskaitės, Seimo ir Tarptautinių kultūros programų centro iniciatyva organizuojamo "Forumo kūrybingai visuomenei: kultūros, švietimo ir verslo jungtys" dalyviai ieškos atsakymų į klausimus, ko reikia, kad Lietuva taptų kūrybinga ir naujoviška valstybe.

Tikimasi rasti atsakymus, kodėl nesugebame išnaudoti kūrybingų šalies žmonių potencialo, kaip bendram darbui sutelkti talentingus menininkus, mokslininkus ir verslininkus, ar jie gali sukurti aukštos pridėtinės vertės kūrybos produktą (pavyzdžiui, Lietuvos lazeris, Lietuvos Nokia, Lietuvos Skype, Lietuvos vaistas, Lietuvos kūrybinė industrija).

Menininkai, kultūros, švietimo, mokslo ir verslo atstovai forume ne tik diskutuos apie kūrybinio požiūrio galią, būtinybę keisti visuomenės mąstymo stereotipus, bet pateiks ir novatoriškų idėjų bei būdų joms įgyvendinti, ieškos konkrečių sprendimų, kurie padėtų ugdyti kūrybingas asmenybes, gebančias prisitaikyti konkurencingoje aplinkoje ir galinčias ją keisti.

Forumą pradės Prezidentė D. Grybauskaitė. Įžanginėje sesijoje kalbės Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys, Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Kęstutis Sadauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis.


Rašyti komentarą...
a
agne
2009-11-03 15:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
butinai reikėtų sudalyvauti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų