Šiugždinienė: pradinukai į mokyklas galėtų grįžti dar vasario pabaigoje Papildyta 13.28 val.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikisi, kad pradinukai į mokyklas galės sugrįžti dar vasario pabaigoje. Ministerija nustatė aiškius sergamumo rodiklius, kuriuos pasiekus pradinukai ir abiturientai vėl mokysis klasėse.

Šiuo metu ugdymas Lietuvoje vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus moksleivius, kuriems sunku mokytis namuose, bei pradinukus, kurių tėvai negali likti namuose, nes dirba suvaldant Covid-19 pandemiją.

„Vienas iš mūsų prioritetų – būtinybė kuo greičiau moksleiviams, o ypač pradinukams ir abiturientams, sugrįžti į mokyklas. Planuojame, kad pradinukai galėtų grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje po atostogų.

Tačiau tai taps realu tik tada, kai sergamumo rodiklis bus mažiau kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų skaičius bus mažiau kaip 10 proc.“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo J. Šiugždinienė.

Tuo metu abiturientai į klases galėtų grįžti tuomet, kai sergamumo rodiklis bus mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų skaičius bus ne didesnis nei 5 proc.

Šiuo metu sergamumo Covid-19 rodiklis Lietuvoje siekia 443,1 atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Karantinas Lietuvoje tęsiasi nuo lapkričio 7 d., nuo gruodžio 16 d. pradėtos taikyti griežtos priemonės. Karantinas pratęstas iki kovo pradžios.  


Rašyti komentarą...
A
Ada
2021-02-01 13:57:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siausti ir dūkti reikia namuose, o ne mokykloje. Nieko sau požiūris į mokslą. Ko jūs taip tuos vaikus varot kuo greičiau į mokyklą, jei mokytis jiems nereikia. Laikykit namuose ir tegul dūksta, kiek patinka, o mokykla ne žaidimų aikštelė. Čia mokslo įstaiga
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2021-02-01 13:32:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradinukai tai gali, bet juk skiepai mokytojams? Reikalingi du kartai skiepyti. Tik po antro skiepo galima jaustis saugiau. Tai tikrai ne vasario pabaiga. O kovo vidurys bus. Neklaidinkite žmonių.
Atsakyti
-3

M
Mama
2021-02-01 13:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, grąžinti vaikus į mokyklas ir makaluoti vaikams nosis su nepatikimais pagaliukais. Nesiruošiu leisti kad mano vaikas būtų testuojamas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų