Šiugždinienė po susitikimo su Nausėda: pradinukų mokytojai bus vakcinuojami greitu metu Papildyta 13.10 val.

Trečiadienį susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė aptarė galimus švietimo bendruomenės vakcinavimo prioritetus. Ministrės teigimu, pirmieji skiepo sulaukti gali pradinukų ir ikimokyklinukų mokytojai.

Ministrė J. Šiugždinienė spaudos konferencijos metu teigė, jog šiuo metu mokytojų, kurie dirba ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, taip pat pradinėse mokyklose vakcinavimas yra numatytas prioriteto tvarka.

„Tikimės, kad greitu metu, kai tik turėsime vakcinas, ši prioritetinė grupė bus vakcinuota“, – žurnalistams sakė J. Šiugždinienė.

Pasak prezidento vyr. patarėjos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto politikos klausimais Jolantos Karpavičienės, buvo kalbėta ir apie abiturientus, kaip galimą prioritetinę vakcinavimo grupę. Jie, kartu su pradinukais, taip pat būtų pirmieji, kurie galėtų grįžti į mokyklas.

„Kontaktinio ugdymo atnaujinimas turi būti susijęs su saugumo mokytojams užtikrinimu naudojant tiek testavimą, tiek vakcinavimą. {...}

Įvertinus epidemiologinę situacija palaipsniui bus grįžtama prie kontaktinio ugdymo ir atitinkamai lygiagrečiai turėtų būti galvojama apie prioritetinę tvarką, kuria remiantis būtų vakcinuojami mokytojai“, – kalbėjo J. Karpavičienė.

J. Karpavičienė taip pat pabrėžė ir tai, jog prezidentas palaiko šių metų brandos egzaminų organizavimą. Praėję metai esą įrodė, jog juos galima vykdyti sklandžiai.

„Buvo kalbama apie galimus variantus, konkrečiai egzaminų sesijos pavėlinimą. Šiuo metu sudaromas kompleksinis veiksmų planas ir apie jį ministerija planuoja paskelbti artimiausiu metu.

Labai svarbu, kad kai tas planas jau bus aiškus, kad apie jį būtų informuota visa visuomenė“, – šnekėjo prezidento vyr. patarėjos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto politikos klausimais.

Susitikimo metu buvo aptarta, kaip kompensuoti mokinių ugdymo spragas, patirtas karantino metu, kontaktinio ugdymo atnaujinimo planus, saugaus mokymo proceso užtikrinimą (mokiniams grįžus į mokyklas), valstybinių egzaminų vykdymą ir Studijų sistemos pokyčius. Taip pat buvo kalbama apie švietimo Nacionalinio susitarimo įgyvendinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų