Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Vyriausybės sprendimu buvo grąžintas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose ir tai susilaukė nemažai opozicijos kritikos, jog tokiu sprendimu praktiškai buvo įvestas karantinas. Tačiau premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugai Živilė Gudlevičienė ramina, kad karantino paskelbimo niekas nenori, bet prakalbo apie privalomą nuotolinį darbą kai kuriems gyventojams.

Penktadienį Vyriausybės sprendimu buvo grąžintas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose ir tai susilaukė nemažai opozicijos kritikos, jog tokiu sprendimu praktiškai buvo įvestas karantinas. Tačiau premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugai Živilė Gudlevičienė ramina, kad karantino paskelbimo niekas nenori, bet prakalbo apie privalomą nuotolinį darbą kai kuriems gyventojams.

REKLAMA

Premjerės I. Šimonytės patarėja sveikatos apsaugai Ž. Gudlevičienė penktadienį Žinių radijo laidoje teigė, kad koronaviruso atvejų skaičiui ir toliau sparčiai augant, bus galvojama ir apie papildomas viruso suvaldymo priemones.

Minties apie karantino paskelbimą ji atsisako: „Karantino tikrai niekas nenori ir niekas jo, sakykime, jau nebesilaikytų, tačiau galbūt tuomet būtų privalomas nuotolinis darbas, tam tikras funkcijas atliekantiems asmenims“, – pabrėžė Ž. Gudlevičienė.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt informuoja, kad šiuo metu nuotolinis darbas nėra privalomas,  jis – rekomenduojamas.

Premjerės patarėjos paklausus, ar gražinus kaukes dar reikia galimybių paso, ji nurodė, kad tai yra laikina priemonė ir „bus galvojama, ar ji savo tam tikrą funkciją atliko“.

 „Taip, vakcinacija buvo labai paspartėjusi, bet matome tą štilį, nurimusią vakcinacijos bangą. Reikia žiūrėti ir spręsti, ar ši priemonė toliau reikalinga ar nebereikalinga“, – kalbėjo ji.

Patarėja: kaukės laikina priemonė, padėsianti „suplokštinti“  kreivę

Penktadienį buvo sugrąžinta prievolė visiems dėvėti kaukes uždarose patalpose ir tai, anot premjerės patarėjos, laikina priemonė, kuri turėtų padėti „suplokštinti“ užsikrėtimų, hospitalizuojamų žmonių ir mirčių kreivę.

„Kol viena priemonė veikia, žinoma, turime galvoti, o kas gi toliau.  <…> Šiandien pasiekė žinia, kad Suomijoje yra pasiskiepiję 62 proc. suaugusiosios populiacijos. Šiandien jie vis dėl to atšaukė visus ribojimus, bet jie paliko rekomendaciją žmonėms elgtis taip kaip jiems atrodo ir dėvėti kaukes.

REKLAMA
REKLAMA

Pačiam žmogui nuspręsti, ar jis nori dėvėti kaukę, ar ne. Aš net neabejoju, kad Suomijos gyventojai laikysis šios rekomendacijos, matys, kad aplinkui daugiau žmonių, kad ne visiškai saugi ta aplinka“, – nurodė Ž. Gudlevičienė.

Epidemiologinės situacijos blogėjimą, Ž. Gudlevičienės teigimu, lėmė ne tik žmonių sąmoningumas, bet atvėsę orai, ruduo.

„Yra ruduo, vėstantys orai, tik prieš savaitę šildymus įsijungė, oras tikrai šaltas ir natūralu, kad prasideda viršutinių kvėpavimo takų ligos, virusinės ligos ir žinoma, COVID virusui yra labai palanki terpė plisti. Iškart ir matome šoktelėjusį atvejų skaičių. Tą turi ir sezoniškumas, ir mūsų žmonių visuotinis atsipalaidavimas“, – sakė ji.

Nuo penktadienio: uždarose patalpose būtina dėvėti kaukes

Vyriausybės sprendimu nuo spalio 1 dienos kaukės privalomos uždarose erdvėse, kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkama, vyksta renginiai ir t. t., nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu, ar be jo.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol turintiesiems galimybių pasą, t. y. vakcinuotiems arba koronavirusu persirgusiems žmonėms, kaukių dėvėjimas patalpose buvo rekomenduojamas.

Išlieka ir anksčiau galiojusios išimtys – kaukės neprivalomos neįgaliesiems, jei jie dėl sveikatos būklės negali jų dėvėti, teikiant paslaugas, kurių neįmanoma suteikti su kauke, valgant viešojo maitinimo įstaigose. Taip pat įsigalioja rekomendacija tiek viešiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu. Ministrų kabinetas šią savaitę pritarė tokiems nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pakeitimams.

Tvarka mokyklose nesikeičia – kaukės lieka privalomos vyresniems mokiniams, o pradinukams jų dėvėti ir toliau nereikės. Grąžinus privalomas kaukes, atsakomybė už jų nedėvėjimą teks pačiam asmeniui.

Už visuomenės sveikatos teisės aktų pažeidimą, kai dėl to kilo pavojus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms karantino metu, esant ekstremaliajai situacijai, fiziniams asmenims gresia 500–1500 eurų, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

 Sugriežtinimai patvirtinti dėl spartaus koronaviruso delta atmainos plitimo. Lietuva  praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.  

Stebėkite visą Žinių radijo laidą:

Kiek sita kumelė ir jos šutvė dar tyčiotis iš žmonių su savo neadekvaciais sprendimais? Gal jau metas palikt visagales sostą?
Šlykšti bobšė parsidavusi už postuką
Kaukes nepadeda tik plaučius dusina net smarkiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų