Šimonytės kritika nuėjusiai Vyriausybei: kitų metų biudžete nepaliko planuotų lėšų pensijoms ir išmokoms

Vyriausybė trečiadienį patikslino kitų metų valstybės biudžeto projektą, kurį ketvirtadienį teiks Seimui. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pastebi, kad projektui prireikė nemažai korekcijų, nes senoji Vyriausybė nebuvo numačiusi lėšų pokyčiams, kurie jau buvo įtvirtinti įstatymuose – pensijoms ir įvairioms išmokoms.

„Teko iš esmės peržiūrėti tuos projektus, kurie buvo patekti anksčiau. Pirma priežastis, kad į įstatymų projektus nebuvo įtraukti poreikiai tiems dalykams, kurie įstatymais jau buvo įtvirtinti. Pavyzdžiui, pensijų indeksavimas, dėl kurio buvo nuspręsta 2019 m. pabaigoje, ir reikalingos lėšos nebuvo suplanuotos“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Taip pat biudžete neatsirado papildomų lėšų kovai su Covid-19 pandemija.

„Didžiausias iššūkis, problema ir pokytis, kurie yra nuo pirminio biudžeto projekto, yra susijęs su Covid-19 situacija. Lėšų biudžeto projektuose buvo numatyta tik tiek, kiek buvo reikalinga apmokėti sąskaitas už gruodžio mėnesį. Kaip paaiškėjo, net ir tam nepakankamai. 

Bet ir pačioms priemonėms, kurių, akivaizdu, reikia ilgiau – ir verslo paramos, ir ligos, motinystės išmokų mokėjimui. Vien dėl tų pokyčių, kurie yra susiję su Covid-19 situacijos valdymu, iš esmės teko viešųjų finansų deficitą ateinantiems metams padidinti beveik 2 proc. punktais nuo BVP“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybė siūlo didinti kitų metų valstybės asignavimus 1,137 mlrd. eurų, o didžiausią papildomų lėšų dalį – 933,5 mln. eurų – skirti COVID-19 pandemijos padariniams suvaldyti. 


Rašyti komentarą...
A
As
2020-12-16 14:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi nejuokinkit, biudžetą seimas ir priima, kaip jūs sėdėdami seime nematėte biudžeto ar jį dabar persitvarkėte į savo naudą?
Atsakyti
-20

Z
Zosė
2020-12-16 15:00:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasideda...Tokio dejavimo iš naujos valdžios ir reikėjo tikėtis :(
Atsakyti
-19

A
2020-12-16 14:36:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors antraštes rašykite be klaidu-gėda!
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų