Trečiadienį įsigalioja griežtas karantinas: vietomis budės policija, neveiks dalis parduotuvių

Nuo gruodžio 16-osios, trečiadienio, Lietuvoje įsigalioja pratęstas griežtesnis karantinas. Jo metu ribojamas gyventojų judėjimas, prekybos vietų veikla, paslaugų teikimas, o ugdymas mokyklose vykdomas tik nuotoliniu būdu.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos 24 val.

Judėjimas – tik esant būtinybei

Sugriežtinus karantiną, gyventojams draudžiama keliauti be tikslo. Palikti gyvenamąją vietą nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. 24 val. galima tik išskirtiniais atvejais. 

Išimtys numatomos vykstant į darbą, prekybos vietą, nuosavą nekilnojamojo turto objektą, laidotuves. Taip pat judėti gali asmenys, vykstantys į ar iš oro uostų, jūrų uostų, autobusų stočių.

Taip pat leidžiama vykti dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų arba objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykti yra neišvengiamai būtina. Gyventojai gali vykti prižiūrėti sergančių ar savimi pasirūpinti negalinčių asmenų.

Galiausiai gyventojams paliekama laisvė pasivaikščioti atvirose vietose. Atvirose erdvėse gali būti vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai arba ne didesnės nei dviejų asmenų grupės. Namų ūkis – asmenys, gyvenantis vienuose namuose.

Ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių

Šventiniu laikotarpiu imamasi dar griežtesnių apribojimų. Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. 24 val. gyventojams draudžiama palikti savo gyvenamą savivaldybę. 

Išimtys numatomos, kai gyventojai vyksta į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, dėl artimųjų giminaičių mirties, į darbą, kai darbas yra kitose savivaldybėje.

Taip pat išimtys numatomos asmenims, kurie vyksta dėl sveikatos priežiūros paslaugų ar kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą savivaldybę neišvengiamai būtina.

REKLAMA

Taip pat draudimas netaikomas asmenims (vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams), vykstantiems į savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.

Policija organizuos stacionarius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios į miestus transporto priemonės. 

Dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, bus įrengiamos stebėjimo kameros ar statomi draudžiamieji ženklai. Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, pasieniečiai, policijos rėmėjai, šauliai, taip pat karo policija.

Judėjimo kontrolė vyks nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val., nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val., taip pat nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.

Dalis parduotuvių nedirbs

Karantino metu leidžiama veikti tik maisto ir būtinųjų prekių parduotuvės. Nedirbs ne maisto prekių parduotuvės, prekybos ir pramogų centrai, turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos.

Išimtys numatomos parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Leidžiama prekiauti maistu turgavietėse ir kitose prekybos vietose, prekiauti internetu ar pristatyti prekes asmenims. Taip pat galima vykdyti lauko prekybą eglutėmis ir kitais šventėms skirtais medeliais.

Parduotuvės, kurioms leidžiama dirbti, privalo užtikrinti 15 kv. m plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį. Taip pat būtina užtikrinti kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Mažiau kontaktinių paslaugų

Karantino metu draudžiama teikti kontaktines paslaugas. Tarp jų – grožio ir kitos paslaugos, kurių metu būtinas ilgesnis nei 15 min kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo.

REKLAMA

Išimtys numatomos reabilitacijos ir kitoms būtinosioms medicininės pagalbos paslaugoms, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugoms. Lengvaisiais automobiliais leidžiama teikti keleivių pavėžėjimo ir taksi paslaugas už atlygį ir pagal užsakymą.

Taip pat paslaugas leidžiama teikti advokatams bei galima teikti finansines paslaugas, kai tai neįmanoma nuotoliniu būdu.

Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms skitas patalpas nuomoti, subnuomoti ar naudoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams.

Tiesa, leidžiama teikti apgyvendinimo paslaugas, kai viename kambaryje gyvena ne daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio gyventojai.

Ugdymas – nuotolinis

Karantino metu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos veiks įprastu būdu. Tuo metu pamokos mokyklose – tik nuotoliniu būdu.

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai ar globėjai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Ugdymas įprastu būdu taikomas specialiose mokyklose ir klasėse.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-12-15 22:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei neadekvati šimonytė su savo berašte teisingumo ministre neatšauks šio įstatymo, gaus spyrį į sėdimąją, arba tegu susurenka savo neadekvatų partiją ir lauk iš seimo!!! Daug žmonių gyvena kitose savivaldybėse, o deklaruoti kitur, kaip žmonėms važinėti į darbus, išlaikyti šeimas, kaip tiems, kurie dirba su patentu ir važinėja į rajonus? Ar proto turi šimonytė su teisingumo " ministre", berašte?????????????????
Atsakyti
-12

D
Darius
2020-12-15 22:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matosi kad suvaidinta viskas...
Atsakyti
-12

R
Regina
2020-12-15 23:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk šią panele patys ir išrinko, nepasimokinot iš praeities.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų