• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės.

REKLAMA

Taip ji kalbėjo antradienį, kartu su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu dalyvaudama Vilniaus lenkų kultūros namų naujojo priestato atidaryme.

„Džiugu, kad Vilniaus lenkų kultūros namai suteikia lenkų bendruomenei galimybę puoselėti savo kultūrą už Lenkijos ribų. Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės ir jos gyvybingo kultūrinio gyvenimo“, – Vyriausybės pranešime cituojama premjerė.

„Lietuvos valstybė yra stipri ir graži savo daugiakultūriškumo tradicija, nes būdami skirtingi praturtiname vieni kitus. Nuoširdžiai vertinu lenkų bendruomenės aktyvumą, įsitraukimą į valstybės gyvenimą, pilietiškumą, solidarumą, indėlį į mūsų šalies nepriklausomybę, į modernios šalies kūrimą“, – pridūrė ji.

Linkėdama tolimesnio lietuvių ir lenkų kultūrinių saitų stiprėjimo, Vyriausybės vadovė taip pat pasveikino susirinkusiuosius su artėjančia Gegužės 3-ąja – Lietuvai ir Lenkijai svarbia Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos diena.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos Vyriausybės vadovui M. Morawieckiui lankantis Lietuvoje prieš dvejus metus, abiejų šalių premjerai dalyvavo kultūros namų priestato kertinio akmens padėjimo ceremonijoje.

REKLAMA

Anot premjerės, lietuvių ir lenkų tautas per amžius vienijo laisvės siekis ir aiškus suvokimas, kad tik vieningi esame stiprūs.

Jos teigimu, galbūt kaip tik dėl šios priežasties Vilnius ir Varšuva yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų jai ginantis nuo Rusijos agresijos.

 „Todėl nepaprastai didžiuojuosi ir žaviuosi mūsų abiejų šalių žmonių susitelkimu ir pilietinėmis iniciatyvomis remiant Ukrainą“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė padėkojo M. Morawieckiui už asmeninį indėlį į Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių puoselėjimą, pabrėždama kaip niekad svarbią, dinamišką ir tvirtą Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų