Šimonytė teigia, kad Lietuva „Sputnik V“ vakcinos įsigyti neplanuoja: „Daugiau komentarų nebus“

Lietuva Rusijos sukurtos „Sputnik V“ vakcinos įsigyti neplanuoja, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Ji pažymėjo, kad ši vakcina kol kas nėra registruota jokioje Europos Sąjungos šalyje.

Neseniai „The Lancet“ žurnale paskelbta, kad Rusijoje sukurtos „Sputnik V“ vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas siekia 91,6 proc., o kai kurios Europos šalys jau ruošiasi įsigyti šios vakcinos.

Visgi paklausta, ar kokiomis galimybės Lietuva svarstytų įsigyti „Sputnik V“ vakciną, I. Šimonytė tarė griežtą „ne“.

„Ne, neplanuojame, nes vakcina nėra registruota Europos Sąjungos (ES) jokioje šalyje ir Europos vaistų agentūra (EMA) nėra jos įvertinusi. Tai, manau, čia tokie ir komentarai“, – sakė premjerė.

ES diplomatijos vadovas Jozepas Borellis išreiškė viltį, kad Rusijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 artimiausiu laiku bus naudojama visoje 27 narių Bendrijoje. Tačiau patikslinus, ar esant tokiam bendrijos sprendimui Lietuva pirktų šią vakciną, I. Šimonytė pakartojo neigiamą atsakymą. 

„Negaliu vadovautis prielaidomis todėl, kad EMA sprendžia dėl to, kokia vakcina turi būti patvirtinta, o ne ponas Borelis. Ir daugiau komentarų, nei pasakiau, šia tema nebus. Nes tikrai „Sputnik“ nėra ta vakcina, kurią mes esame įtraukę į savo vakcinavimo portfelį“, – sakė ji.

Pripažinta veiksminga vakcina

Portalas tv3.lt primena, kad vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“, pavadintą pagal Sovietų Sąjungos paleistą pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą, Rusija patvirtino likus keliems mėnesiams iki paskutinio klinikinių bandymų etapo pabaigos, todėl sulaukė gana skeptiško kai kurių ekspertų įvertinimo.

Tačiau trečiojo klinikinių tyrimų etapo su 20 tūkst. savanorių naujausi duomenys rodo, kad suleidus dvi vakcinos dozes jos veiksmingumas siekia daugiau nei 90 procentų.

„Sputnik V“ vakcinos kūrėjai buvo kritikuojami dėl netinkamo skubėjimo, bandymo nukirsti kampus ir skaidrumo trūkumo“, – sakoma žurnale publikuotame nepriklausomame komentare, kurį parašė Redingo universiteto virusologas Ianas Jonesas ir Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos profesorė Polly Roy.

REKLAMA

„Tačiau čia paskelbti rezultatai yra aiškūs, pademonstruotas mokslinis vakcinavimo principas, o tai reiškia, kad į kovą už COVID-19 atvejų mažinimą gali stoti dar viena vakcina“, – rašoma komentare. 

Remiantis paskelbtais rezultatais, „Sputnik V“ yra viena veiksmingiausių vakcinų nuo pandeminio koronaviruso. Jos, „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinų veiksmingumas viršija 90 procentų.

Rusija pradėjo masinį gyventojų nuo 18 metų skiepijimą „Sputnik V“, nesulaukusi trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatų.

Rusišką vakciną jau registravo kelios pasaulio valstybės, tarp jų Baltarusija, Venesuela, Bolivija ir Alžyras, skelbia prie preparato kūrimo prisidėjęs Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RDIF). 

Sausio mėnesį, Rusijai pranešus, kad sieks registruoti savo vakciną ir Europos Sąjungoje, Vokietijos kanclerė Angela Merkel pranešė, kad Vokietija pasiūlė Rusijai savo pagalbą kuriant „Sputnik V“.   

654 nauji atvejai

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 654 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 19 žmonių, taip pat įskaitytos 4 mirtys iš anksčiau, penktadienį informavo Statistikos departamentas.

Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar keturios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1314 asmenų.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 185 tūkst. 601 žmogus, 135 tūkst. 406 asmenys pasveiko, 44 tūkst. 957 – tebeserga.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1300 COVID-19 pacientų, 140 iš jų – reanimacijoje, deguonis papildomai tiekiamas 1001 ligoniui, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 80 žmonių.

Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 1408, antrąja doze – 6295 žmonės.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 77 tūkst. 425 žmonės, abiem dozėmis – 37 tūkst. 165 žmonės.

Praėjusią parą šalyje atlikti 7623 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 965 tūkst. 801.


Rašyti komentarą...
V
Vaiva
2021-02-05 16:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nemano gerbiama premjerė kad šioje vietoje principai turėtu būti paskutiniai o reikėtų rūpintis žmonių saugumu ir gerove jeigu rusiška vakcina yra veiksmingesnė gal reikėtų nulipti mūsų politikams nuo aukštybių ir gražiai paprašyti kaimyno pagalbos ar pas mus jau iš viso naujai valdžiai atėjus į seimą nusispjaut į žmonių sveikatą ir saugumą gal baikim pilt paplovas kaip turgaus bobos ten kur nereikia ir nors RETKARČIAIS pamastykim smegenimis o ne...ir nereik vaidint protingesnę už Vokietijos kanclerę
Atsakyti
-3

Šuva
2021-02-05 16:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji nežiūri žmonių sveikatos ir gyvybės, jai svarbūs jos durni principai, kad iš ruso nepirks. Kaip ir visiems konservatoriams. O daugelis žmonių tikrai skieptųsi rusiška vakcina, kuri gal ir saugesnė
Atsakyti
-2

K
Komentaras
2021-02-05 15:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal būtų prasminga leisti pasirinkti, kas kokia vakcina nori skiepytis
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų