Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lankydamasi Kaišiadoryse premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad jau netrukus vakcinacijos procesas pereis prie jaunesnių asmenų skiepijimo. Vyriausybės vadovė taip pat pranešė, kad sprendimai dėl 5–11 klasių mokinių grąžinimo į mokyklas laukia jau šį trečiadienį.

Lankydamasi Kaišiadoryse premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad jau netrukus vakcinacijos procesas pereis prie jaunesnių asmenų skiepijimo. Vyriausybės vadovė taip pat pranešė, kad sprendimai dėl 5–11 klasių mokinių grąžinimo į mokyklas laukia jau šį trečiadienį.

REKLAMA

„Kaišiadorys yra ta savivaldybė, kiek gauna, tiek suskiepyja per savaitę. Akivaizdu, kad jeigu būtų didesni tiekimai, tai būtų didesni ir mastai.

Tų didesnių tiekimų kol kas negalime užtikrinti, kol negalime užtikrinti ir visai Lietuvai. Bet gerai, kad pagreitis, kuris yra pagautas ir tie organizaciniai sprendimai, kurie yra, jie yra tikrai suplanuoti savivaldybės“, – Kaišiadoryse sakė I. Šimonytė.

Premjerė kalbėjo ir apie registracijos vakcinacijai sistemą. Pasak jos, savivaldybė buvo informuota, kad sprendimai yra ir jie bus įgyvendinti visose savivaldybėse.

REKLAMA

„Nuo šeimos gydytojų, kurie dabar turi daug darbo ir didelį krūvį, dalis to krūvio nukris, daugiau bus patikėta elektroniniams sprendimams“, – teigė premjerė.

Pasak I. Šimonytės, epidemiologinė situacija Kaišiadoryse prastėjanti, tačiau, premjerės žodžiais, matant situaciją Vilniaus regione, tai buvo laiko klausimas.

„Bet kaip aš ne kartą esu sakiusi, tuo pačiu metu turėdami testavimo daugiau galimybių, antigenų testus, kurių daroma tikrai nemažai, kaupinių testus ugdymo įstaigoms ir vakcinas, mes tiesiog turime bandyti tą situaciją išlaikyti kiek įmanoma labiau neblogėjančią“, – tvirtino I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Visose savivaldybėse girdime tą patį, visose savivaldybėse sako: leiskite labiau, leiskite arčiau tos masinės vakcinacijos.

<...> Girdime tą ir, manau, čia jau artimiausių savaičių klausimas, kai tie prioritetai, kurie yra įvardyti <...>, jau papildomai skiepijami šalia platesnio skiepijimo pagal jaunesnį amžių“, – kalbėjo premjerė.

Visgi, pasak I. Šimonytės, net ir pradėjus skiepyti jaunesnius asmenis, tam tikras prioritetiškumas liks.

„Tokio visiškai didelio laisvumo negalėsime turėti artimiausiu metu dėl to, kad neturėsime tiek daug vakcinos, kad bet kas užsiregistravęs galėtų gauti vietą bent teoriškai. Kita vertus, taip pat svarbus tam tikro prioritetiškumo išlaikymas einant jaunyn, nes nors jauni žmonės turbūt labai norėtų gauti skiepą ir galėti keliauti ir būti, kiek įmanoma, laisvesni šitame globaliame pasaulyje, vis tiek reikia vertinti, kieno rizika susirgti ir gulėti ligoninėje yra didesnė“, - kalbėjo I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, trečiadienį Vyriausybės posėdyje laukia sprendimai dėl 5–11 klasių mokinių grąžinimo į klases.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien švietimo ir sveikatos ministerijos susitikti su merais, kiek žinau, susitikimai ir buvo“, – teigė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, ji prašė išsiaiškinti, ar jau pasirengta mokinių grįžimui. Pasak jos, kiek girdi iš savivaldybių, aišku, ką norima padaryti.

„Jeigu tokį įspūdį man iš to susitikimo praneš ir sveikatos, ir švietimo ministrai, tai, manau, sprendimus Vyriausybė trečiadienį galės priimti“, – tvirtino I. Šimonytė.

Jos teigimu, pirmiausia bus priimti sprendimai dėl 5–8 klasių, o vėliau dėl 9–11 klasių moksleivių.

Premjerė penktadienį lankėsi Trakų, Elektrėnų ir Kaišiadorių vakcinavimo centruose, su šių savivaldybių vadovais aptarė pasirengimą masinei vakcinacijai.

Vyriausybės vadovė taip pat nuotoliniu būdu susitiko su medikų, pedagogų bei policijos atstovais.

Praėjusį penktadienį I. Šimonytė lankėsi Vilniaus ir Švenčionių rajonų bei Visagino vakcinavimo centruose, skiepijimo procesą aptarė kartu su šių savivaldybių merais.

Sveikatos apsaugos ministerijos rengtame vakcinavimo plane numatyta masinę vakcinaciją pradėti birželio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų