tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako pasitikinti Valstybės saugumo departamentu (VSD) ir ragina nesusikoncentruoti ties jo vadovu Dariumi Jauniškiu dėl knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ aprašytų Gitano Nausėdos komandos ir galimų rėmėjų tikrinimo aplinkybių.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako pasitikinti Valstybės saugumo departamentu (VSD) ir ragina nesusikoncentruoti ties jo vadovu Dariumi Jauniškiu dėl knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ aprašytų Gitano Nausėdos komandos ir galimų rėmėjų tikrinimo aplinkybių.

REKLAMA

„Aš nenorėčiau suvesti dalykų į personalijas, nes kas valstybių veikime yra svarbu – institucijos, ir kaip instituciją mes turime suprasti ne tik  pastatą, kolektyvą, vadovą, bet visą taisyklių, principų, darbo etikos, kokybės (standartą). Tai taip, aš Valstybės saugumo departamentu kaip institucija tikrai pasitikiu, ir dabar suvesti visą diskusiją konkrečiai į poną D. Jauniškį nederėtų“, – ketvirtadienį interviu Lietuvos radijui sakė premjerė.

Ji taip pat teigė, kad knygoje pateikta informacija nėra nauja, bet į iškilusius klausimus taip ir nebuvo atsakyta ir tai reikia padaryti ir iniciatyvos čia turėtų imtis Seimas.

REKLAMA

„Tai, kas vyksta, yra labai nemalonu, bet to nebuvo galima išvengti. (...) Tie įvykiai nėra labai nauji, bet reiktų pažymėti, kad tuomet atsakymai į klausimus pateikti nebuvo, ir ką sako ponas V. Bakas, į kurį pranešėjas tuo metu kreipėsi, kad tyrimu to, kas vyksta, tikrai pavadinti neišeitų. Tai jeigu tie sąrašai, kurie paskelbti viešai jau 2020 metais, jei jie tikri, jie negalėjo atsirasti niekur kitur kaip tik kampanijos aplinkoje, ir į tuos klausimus reikia atsakyti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Anot jos, šiuo metu pagrindinis Seimo ir valstybės interesas yra tai, kad susidariusi situacija netaptų „santykių aiškinimusi tarp VSD ir pranešėjo, kas jis bebūtų“, ir netrikdytų institucijos darbo, o  „būtent šitą problemą dabar turi spręsti Seimas“.

Klausiama, ar Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) turėtų kaip nors reaguoti, apžvalgininkui Mariui Laurinavičiui trečiadienį feisbuke paskelbus, kad pranešėjas yra sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėjas Tomas Gailius, premjerė pažymėjo, kad veikia įstatymas dėl pranešėjo apsaugos.

REKLAMA

„Aš manau, kad Lietuvoje ne veltui buvo priimtas pranešėjo apsaugos įstatymas, ir jis buvo priimtas tam, kad žmonės, kurie mato tam tikras negeroves institucijose, galėtų apie tai pranešti nebijodami tolesnio susidorojimo. (...) Aš negaliu patvirtinti, nei kažkaip kitaip teigti, nes jei kažką ir daryčiau, tiesą sakant, pažeisčiau įstatymą, ir manau, kad Sveikatos apsaugos ministerija elgiasi taip pat ir taip turėtų elgtis“, – kalbėjo premjerė.

Vasarį išleistoje žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ pateikiamas aukštas pareigas VSD užėmusio pareigūno liudijimas, jog jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis popieriaus lapus su daugybe pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“.

REKLAMA
REKLAMA

Nors VSD Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikė raštą, kad buvo tikrintos visų kandidatų į prezidentus komandos ir rinkiminiai štabai, žurnalistai savo knygoje cituoja minėtą pranešėją, kuris tvirtina, jog tikrintas buvo tik G. Nausėdos štabas ir galimi rėmėjai.

Pranešėjas taip pat knygai liudijo, jog VSD direktoriaus pavaduotojas R. Bridikis patvirtino, kad sąrašai buvo gauti iš paties G. Nausėdos.

Komentuodamas knygoje minimas aplinkybes, VSD vadovas Darius Jauniškis televizijai TV3 antradienį teigė, jog tikrintos buvo ne tik G. Nausėdos, bet ir kitų kandidatų komandos, nors apie „politikos senbuvius“ informacijos turėjo ir iš anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų