Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį „Žinių radijo“ eteryje apie pratęstą karantiną pasisakė premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, dabartinė užsikrėtimų tendencija neleido dar labiau sušvelninti karantino ribojimų.

Ketvirtadienį „Žinių radijo“ eteryje apie pratęstą karantiną pasisakė premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, dabartinė užsikrėtimų tendencija neleido dar labiau sušvelninti karantino ribojimų.

REKLAMA

Laidoje „Pozicija“ I. Šimonytė aptarė, kaip toliau gyvensime karantino sąlygomis. Premjerė apgailestauja, kad ribojimų nebuvo galima sušvelninti dar labiau, tam kelią užkirto sustojęs naujų užsikrėtimo atvejų kritimas.

„Prieš savaitę dinamika buvo palanki ir galėjome tikėtis, kad lėtėjimo tempas išliks, tai būtų pagrindas atlaisvinimams. Dabar mes kaip mašina, įklimpusi smėlyje. Nėra situacijos blogėjimo, bet nėra ir gerėjimo. Tendencija šiuo metu nėra palanki“, – situaciją komentavo premjerė.

Deda viltis į testavimą

Būdą, kaip galima būtų užtikrinti naujų užsikrėtimų valdymą, I. Šimonytė įvardijo testavimą. Anot jos, jau kitą savaitę Lietuvą turėtų pasiekti antigenų testai.

REKLAMA

„Daug vilčių dėčiau į testavimo apimčių plėtimą. Kitą savaitę turėtume turėti antigenų testus. Taip pat baigiame testavimus su kaupinių testais, kurie leidžia santykinai efektyviai, kainos ir laiko požiūriu, testuoti didelius kolektyvus“, – ketvirtadienio rytą kalbėjo I. Šimonytė.

Paklausta, ar nemano, kad sustojęs atvejų mažėjimas gali būti siejamas su atvertais grožio salonais bei ne maisto prekių parduotuvėmis, Vyriausybės vadovė tikina, kad ne. Jos teigimu, tai paskatino didesnis gyventojų mobilumas.

„Mobilumas grįžo į tą patį prieškarantininį, prieššventinį lygį. Kaip jau minėjau, ne kirpyklose žmonės užsikrečia, rizikos faktorius yra padaugėjęs kontaktų skaičius.

Aš manau, kad čia yra kompleksiškesnis vaizdas, nes tie žmonės, kurie atėjo testuotis iš grožio salonų ar kitų atsiveriančių veiklų, viruso paplitimas tarp jų nebuvo didesnis nei visoje visuomenėje. Pats intensyvesnis judėjimas kelia riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Jau po Vyriausybės posėdžio gavome informaciją apie rastas mutacijas. Tai taip pat galima sieti su atvejų nemažėjimu“, – atvirauja I. Šimonytė.

Visuotinės vakcinos nuo pavasario pabaigos

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad remiantis esamais duomenimis apie vakcinos nuo COVID-19 tiekimą, masinę gyventojų vakcinaciją pradėti būtų galima pavasario pabaigoje.

„Iš tiekimo pažadų ar įsipareigojimų gamintojų, kurie vis dar, deja, yra kintantys, tai mes matome, kad bus galima pradėti jau tą platesnę vakcinaciją žmonių ne pagal kažkokias kategorijas, o tiesiog plačiosios visuomenės kažkada pavasario pabaigoje“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Vis dėlto, pasak jos, sunku šiuo metu pasakyti, kiek laiko prireiks, kol bus paskiepyta didžioji dalis visuomenės, lengviau planuoti konkrečių amžiaus grupių skiepijimo grafikus.

Ministrė pirmininkė akcentavo, jog itin svarbios sprendžiant dėl atlaisvinimų bus vyresnių nei 70 metų amžiaus grupių vakcinacija, nes leis apsaugoti pažeidžiamiausius gyventojus, kuriems virusas yra pats pavojingiausias.

REKLAMA
REKLAMA

Statistikos departamento naujausiais duomenimis, Lietuvoje iki šiol pirmąją skiepo dozę gavo beveik 133 tūkst. gyventojų, abi dozes – beveik 70 tūkst. gyventojų. Šiuo metu Lietuvoje skiepijami vyresni nei 80-ies metų žmonės.

Karantinas pratęstas iki kovo galo

Primename, kad karantinas šalyje tęsiamas iki kovo 31 dienos  24 val. Atvirose erdvėse, kai įmanoma palaikyti dviejų metrų atstumą nuo kitų asmenų, kaukės tapo neprivalomos, taip pat švelninamas gyventojų judėjimas šalies viduje. Nuo šiol galima bus judėti tarp „žiedinių“ savivaldybių.

Tai yra, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų