Šimonytė pasakė, kokio sveikatos apsaugos ministro ieškos: nesvarbu, ar medikas, svarbu reputacija

Kadangi Covid-19 pandemijos suvaldymą konservatoriai laiko vienu svarbiausių darbų šiuo metu, naujoji centro-dešinės koalicija kelia didelius lūkesčius būsimajam sveikatos apsaugos ministrui. Anot kandidatės į premjerus Ingridos Šimonytės, būsimasis ministras nebūtinai turi būti medikas, tačiau privalo būti puikios reputacijos ir turėti visuomenės pasitikėjimą.

Trečiadienį Seime vyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo posėdis, kuriame konservatoriai aptarė politinę padėtį, valdančiosios koalicijos formavimo principus ir artimiausio laikotarpio prioritetinius darbus.

„Tikėčiausi žmogaus, kuris gali šitoje sudėtingoje situacijoje turėti visuomenės pasitikėjimą priimamais sprendimais. Man tai yra svarbiausia. Medikas nėra privalomas reikalavimas sveikatos ministrui, lygiai kaip artojas nėra privalomas reikalavimas žemės ūkio ministrui ar pedagogas nėra privalomas reikalavimas švietimo ir mokslo ministrui“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo partijos sąrašo lyderė I. Šimonytė

Politikė sakė, kad jai svarbiausia, jog naujasis ministras turėtų gerą reputaciją tam, kad žmonės galėtų pasitikėti jo priimamais sprendimais. Ne ką mažiau svarbu, kad ministras išmanytų, kaip bendrauti su valdžios institucijomis.

„Aš manau, kad ministras turi labai aiškiai suprasti, kaip atrodo politinis veikimas. Nes gali būti pats geriausias savo srities specialistas, bet operuoti sveikatos apsaugos ministrui nereikia. 

Jam reikia valdyti gana didelę sistemą, suprasti tos sistemos veikimą, suprasti tos sistemos problemas ir mokėti bendradarbiauti su kitais sprendimų priėmėjais – Seimu ir kitomis institucijomis – tam, kad tie sprendimai būtų įgyvendinti“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Kandidatė į premjerus tikisi, kad ministrų kabineto apmatus pavyks sukurti dar iki prisieks naujieji Seimo nariai. Tai turėtų įvykti lapkričio mėnesį.

„Manau, jeigu susitarsime dėl koalicijos principų, tai turbūt galėsime susitarti ir dėl to, kas galėtų tuos principus ir tuos darbus įgyvendinti. Norėčiau tikėtis anksčiau, negu Seimas pradės dirbti, mes galėsime įvardinti visus žmones, kurie galėtų pretenduoti į vieną ar kitą poziciją“, – vylėsi I. Šimonytė.

Kaip žinia, valdančiąją koaliciją nusprendė formuoti trys daugiausiai mandatų Seime laimėjusios partijos: TS-LKD, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Kartu šios partijos Seime turės 74 mandatus.


Rašyti komentarą...
M
Medikė
2020-10-28 17:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turėjom melioracijos ir geodezijos specialistą trai puikiai tvarkėsi ,kažkaip atmintis žmonių trumpa,vos medicinos nesugriovė tokių vėjų pridarė,tai dabar koks idomu specialistas ateis sutvarkys visi susirietę manau cypsim.
Atsakyti
-8

T
Tai
2020-10-28 17:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir nesupratau - kokį specą ruošia Šimonytė į sveikatos ministrus ? Armonaitę ar Raskevičių ?
Atsakyti
-4

B
Birute Straukiene
2020-10-28 17:46:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministras turi buti anesteziologu.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų