Šimonytė: pagrindo švelninti karantiną nematau, apie tai bus galima kalbėti po dviejų savaičių

Kol kas vertinti, ar Lietuva jau išgyveno Covid-19 piką, sunku, pažymi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, aiškiausiai situaciją matysime tik po dviejų savaičių, kuomet bus galima kalbėti apie karantino pokyčius. Premjerė kol kas nemato prošvaisčių švelninti karantiną.

Karantinas Lietuvoje įvestas iki sausio 31 dienos imtinai. Kaip teigia premjerė Ingrida Šimonytė, kalbėti apie bet kokius karantino pakeitimus bus galima ne anksčiau nei sausio 17 dieną.

„Labai atsargiai vertinu situaciją, nes tarsi ir turėjome keletą dienų, kai skaičiai atrodė gal ir visai palankūs, lyginant su kai kuriais ankstesniais skaičiais. Bet šiandien vėl skaičius yra pakankamai ženklus. Tai, savaime suprantama, susiję su testavimo apimčių pokyčiais, kurios per šventinį laikotarpį buvo gerokai sumažėjusios.

Negaliu pasakyti, kuria kryptimi mes šiandien judame – ar mes jau esame piką praėję ir esame stabilizacijoje, ir judame žemyn, ar vis dėlto dar ne. Todėl manau, kad mums kritiškai svarbu išlaukti šią savaitę ir kitą savaitę. Ir tik kitos savaitės pabaigoje, po dviejų pilnų darbo savaičių, manau, mes galėsime kalbėti apie tai, kokia yra dinamika“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Ji priminė, kad Vyriausybė kartu su ekspertais aptarti karantino priemones ir galimus pokyčius susirinks ne anksčiau nei sausio 17 dieną.

„Vyriausybė turės analitikų įžvalgas apie jau šių metų sausio mėnesio pirmųjų dviejų savaičių dinamiką, rodiklius ir tendencijas. Ir tada galės svarstyti, ar yra pagrindo kokius apribojimus švelninti. 

Kol kas tokio pagrindo nematau. Gerai, kad sveikatos sistema atlaikė visą šitą šventinį laikotarpį. Bet jos galimybių plėtra vyksta kitos pagalbos sąskaita, o kai kur tų galimybių plėtra yra sunkiai įmanoma“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Mažiau nei 3 tūkst. naujų atvejų

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 2717 naujų koronaviruso atvejų, mirė 27 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Praėjusią parą taip pat registruotas 2091 pasveikęs žmogus.

Iš viso Lietuvoje registruota 152 tūkst. 215 COVID-19 atvejų, 83 tūkst. 837 asmenys pasveiko, 65 tūkst. 712 – tebeserga.

Nuo koronaviruso iš viso mirė 2036 žmonės. 

Praėjusią parą taip pat detalizuota 13 mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Praėjusią parą Lietuvoje atlikta 15 tūkst. 330 tyrimų dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 685 tūkst. 772.

Prezidentūra: pikas gali būti jau praėjęs

Tuo metu Lietuvoje prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta trečiadienį teigė, kad Covid-19 pandemijos pikas jau gali būti praėjęs, tačiau šalyje situacija vis dar išlieka sudėtinga.

„Yra galimybė, kad pandemijos pikas praėjęs, bet esame vis dar sudėtingoje situacijoje“, – žurnalistams trečiadienį sakė patarėjas po prezidento susitikimo su sveikatos ekspertais.

S. Krėpšta pabrėžė, kad dar negalima daryti galutinių išvadų ir šią prielaidą reikės patvirtinti kitą savaitę. 

„Be abejo, mes turėjome šventinį laikotarpį, kuris įveda papildomo, taip vadinamo, duomenų triukšmo (...) šventinėmis savaitėmis turėjome mažiau atliekamų testų ir tai lėmė tam tikrą naujų atvejų skaičiaus sumažėjimą“, – sakė jis. 

Prezidento patarėjas pažymėjo, kad kol kas iki karantino reikalavimų švelninimo „dar yra labai toli“. 


Rašyti komentarą...
A
As
2021-01-06 14:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonyte, ar jus pajėgi suprasti, kad žmonės nori jūsų visų atsistatydinimo. Aš jūsų ir taip nemįgai, bet su lyg kiekviena diena matau kokia jūs nepilno proto, dugebate pil š... pilti ant visų.
Atsakyti
-7

F
Fu
2021-01-06 14:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk tai savalkai px delto kas vyksta
Atsakyti
-5

M
Mantas
2021-01-06 15:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gerai išmokas gaudamas gali kiurksoti sau lovoje prie teliko dar geriau poilsis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų