Šimonytė: kaip toliau atrodys karantinas, priklausys nuo to, kaip sutiksime Velykas Papildyta 15.01 val.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pripažįsta, kad situacija dėl COVID-19 pandemijos Lietuvoje tebelieka sudėtinga. Jos teigimu, tai, kaip toliau atrodys karantinas, priklausys nuo to, kaip gyventojai sutiks Velykas.

„Patys puikiai matote iš skaičių, kad labai gerų žinių nėra. Situacija yra daugiau mažiau tokia pati, kokia buvo vakar ir užvakar. Atvejų skaičius aplink Vilnių ir savivaldybėse Rytų Lietuvoje toliau kyla. Kitose savivaldybėse situacija šiek tiek geresnė. Tačiau negalima pasakyti, kad neprastėja, stebime tas prastėjimo tendencijas ir kitur“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Trečiadienio posėdyje ministrų kabinetas nesiėmė spręsti karantino pakeitimų. Anot premjerės, tai, kaip atrodys tolimesnis karantinas, priklausys nuo žmonių atsakingumo per šventes.

„Tai labiausiai priklauso nuo to, kaip atrodys dinamika artimiausiomis dienomis. Tai priklauso nuo to, kaip mes visi kartu elgsimės. Jeigu šventes stengsimės sutikti saugiai ir pernelyg nekeldami rizikos kažkokiu namudiniu bendravimu vieni kitiems ir nebus reikšmingo spaudimo sveikatos sistemai, tai manau, kad gali kažkokių labai specialių ar griežtų sprendimų Vyriausybei ir pavykti išvengti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Susirgimų šuolio nevadina trečiaja banga

Kaip kiek anksčiau, antradienį, I. Šimonytė sakė, kad susirgimai labiausiai plinta ne dėl to, kad gyventojai lankosi įvairiose vietose, o dėl to, kad susitinka šeimomis.

„Niekas labai negalvoja, kad didžiausias atvejų skaičius ateina, kad žmonės eina į knygyną, muziejų ar parduotuvę. Veikiausiai tai yra iš to, kad nesilaikoma tiesiog vieno namų ūkio taisyklių.

Dėl ko yra nesilaikoma, matyt, dėl to, kad pavargo dalis žmonių laikytis. Labai gaila, bet realybės nepripažinti irgi, matyt, neišeitų“, – sakė premjerė.

Vis dėlto kol kas premjerė nekonkretizuoja, kokių karantino pakeitimų galima laukti.

„Dabar jokio plano niekas nekuria. Yra aptarti tam tikri saugumo reikalavimai, kurie galėtų būti įgyvendinti. Dėl procento užimtų vietų, dėl kažkokių atskirų veiklų ir reikalavimų teatrams, kinams, atvirų, uždarų renginių“, – pridūrė I. Šimonytė.

REKLAMA

Ji nenorėjo dabartinio išaugusio atvejų skaičiaus vadinti trečiąja banga.

„Aš tikrai nenoriu spekuliuoti epitetais. Taip, atvejų skaičius didėja kurį laiką, kaip tai vadinti, nežinau. Aš tai tiesiog vadinu epidemiologinės situacijos blogėjimu. Objektyviai epidemiologinė situacija blogėja, ypatingai blogėja aplink sostinę“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė pripažino, kad situacija Vilniuje kelia nerimą.

„Miestas didelis, žmonių daug, kontaktų irgi atitinkamai daug. Net jeigu čia tik situacija būtų prasta, jau ji keltų nerimą. Pagrindinis būdas kaip tai sustabdyti – sumažinti šiek tiek bendravimą. Jei jau bendraujama, tai bendrauti su kaukėmis, saugiu atstumu, atviroje erdvėje“, – teigė premjerė.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos.


Rašyti komentarą...
M
Mindaugas
2021-03-31 14:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dejau ant tu draudimu ir antos valdzios debiliskos kajie daro?cipuosim semunus ir blusas asilu klaunu brigados!!!
Atsakyti
-6

J
Jonas
2021-03-31 14:32:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jums panele skiepas pakenkė kratosi galva Tas pats ir cmilytei
Atsakyti
-5

N
Nebūtinas
2021-03-31 14:41:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šeimos maršas vyks, todėl ir kyla skaičiai Vilniuj!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų