Šimonytė: jei EVA leistų, „Pfizer“ būtų skiepijami ir vaikai

Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje startavo masinė vakcinacija, tačiau kai kuriose šalies savivaldybėse jau savaitgalį buvo skiepijami ne tik žmonės nuo 55 metų, bet ir aštuoniolikmečiai.

Tokį skiepijimą premjerė Ingrida Šimonytė vertina neigiamai, nes dar nėra paskiepytos visos prioritetinės grupės.

„Aš į tai žiūriu kaip į nelabai pageidautiną dalyką. Man sunku patikėti, kad vyresniųjų amžiaus grupėje, kurie turi riziką susirgti, ji yra didesnė, norinčių neatsiranda, nenori skiepytis, bet jeigu galimybė yra savivaldybėse skiepyti ne pagal prioritetų sąrašą, tuomet leidžiama“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ pasakoja premjerė.

Tai susiję su „AstraZeneca“ vakcina ir žmonių baime ja skiepytis, todėl savivaldybėms sunku surinkti žmones einant normalia prioritetų tvarka.

Pasak premjerės, judėjimo žemyn prioritetų eilėse buvo visose savivaldybėse.

„Čia stebina kontrastai, kurie tarp savivaldybių pasiekiami, ir sunku pasakyti, kodėl vienai savivaldybei išeina paskiepyti 67 prioritetų grupėse esančių žmonių, o kodėl kitose vos 52 proc., ir tai tikrai nėra Rytų Lietuvos savivaldybės.<…> Galbūt kartais atrodo, kad pasikviesti jaunus žmones, kurie vasarą nori keliauti, dirbti, yra paprasčiau“, – sako Vyriausybės vadovė.

Skiepai vaikams

Europos vaistų agentūra leidžia skiepyti vaikus „Pfizer“ vakcina nuo 16 metų. 

Premjerė sako, kad jei būtų EVT leistų skiepyti ir jaunesnio amžiaus vaikus, būtų leista tai daryti ir Lietuvoje, ir skiepą nuo koronaviruso prilygina skiepui nuo erkinio encefalito. 

„Reikia paminėti, kad vakar JAV vaistų kontrolės tarnyba leido naudoti „Pfizer“ vakciną nuo 12 metų. Kol nėra EVA sprendimo, tai nėra tokio sprendimo Europos Sąjungoje. Bet jeigu įregistruotų tokią pataisą, būtų leidžiama skiepyti. Lygiai taip pat kaip leidžiama nuo erkinio encefalito", – sako ji.

REKLAMA

Pasak premjerės, skiepijimas vyks pagal numatytą bendrą tvarką, ir tie žmonės, kurie galėjo spręsti dėl procedūrų, spręs patys, o tie, kurie neturėjo teisės – atvykti su tėvų sutikimu.

Paklausus, ar nepritrūks vakcinų, Ingrida Šimonytė sako, kad nėra ko pergyventi, jų tikrai užteks.

„Tiek Lietuvos, tiek ir visos ES pagrindiniai tiekimo kiekiai tenka antram ir trečiam ketvirčiui. Ypatingai antrojo ketvirčio pabaigai, tai yra birželio mėnesiui. Birželį kiekvieną savaitę tiekimai bus pusantro karto didesni, nei kad dabar kiekvieną savaitę mes gauname", – tikina ji.


Rašyti komentarą...
l
lietuvė
2021-05-11 09:52:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai lengva kalbėti , kai neturi savo vaikų , o tuo labiau medicininių žinių , tik didžiulį norą save parodyti , kad daug dirbi ! Visos vaikams skirtos vakcinos yra kruopščiai per daugelį metų ištirtos ir tai pasitaiko reakcijų į skiepus ! Vakcinos nuo covido ką tik sukurtos , tikrai nespėta jų pilnai patikrinti ! Ar verta rizikuoti vaikų sveikata dabar , kai nežinoma ,kas vaikų laukia dabar ir ateityje ? Reiktų rimtai susimąstyti !
Atsakyti
-1

S
Sanitaras
2021-05-11 09:43:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eksperimentas neprivalomas. Nebrukite jega.
Atsakyti
0

R
Rimas
2021-05-11 09:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus pidarai noretimėt ir kudikius skėpiyi
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų