Akcija „Darom“ sukvietė paplušėti: rankoves pasiraitojo ir Šimonytė

Po metų pertraukos grįžta švarinimosi akcija „Darom“. Šį pavasarį akcijos organizatoriai kviečia ne tik rinkti šiukšles, bet ir rūšiuoti surinktas atliekas, jas priduoti į stambiagabarites aikšteles. Rankoves Valakampių paplūdimyje pasiraitojo ir į švarinimosi akciją kibo premjerė Ingrida Šimonytė.

Šiukšlių apstu ne tik upių pakrantėse, miškuose, bet ir ežeruose – narai iš Balsio ežero traukė ne tik stiklinius butelius, padangas, bet ir išmestą kelio ženklą, rado net paskendusį automobilį. 

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA.  Ingrida Šimonytė dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom 2021“

Švarinimosi akcija „Darom“ ir vėl grįžta po metų pertraukos. Čia Valakampių antrajame paplūdimyje rankoves pasiraitojo, rinkti šiukšles suskubo ir vietos gyventojai, ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Akcijos „Darom“ organizatoriai šiemet ragina ne tik rinkti šiukšles, bet ir jas išrūšiuoti ir patiems priduoti.

 Įkandin premjerės aplinką tvarkė ir ValAkampių miškuose šiukšles rinko ir šeimos su vaikais, visuomeninės organizacijos.

„Brandos dar nepasiekėme tą, kurią norėtumėme pasiekti, bet judame tuo keliu link geresnės aplinkos ir didesnės brandos ir mažiau šiukšlių aplinkui“, – kalbėjo vilnietis Tomas.

„Daugiausia yra plastiko, matyt, pavalgius greitą maistą, greit ir šiukšlės išmetamos“, – pridūrė sostinės gyventoja Irma.

O karantinas ne tik žmones išviliojo į pamiškes ir upių pakrantes, bet dar ir atskleidė didelę bėdą. Pasirodo, gamtoje žmonės užsimiršta – ne tik iškylauja, bet dar ir prišiukšlina.

„Valgytojų šiukšlės, kaip taisyklė. Ta makdonaldai, hesburgeriai, kebabai ir visokie tokie dalykai. Fleškučių radome tik keletą. Popieriaus daug pakuočių“, – kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Kaip tik šiemet akcijos „Darom“ organizatoriai ragina šiukšles ne tik rinkti kaip tai būdavo daroma anksčiau, bet ir išrūšiuoti ir šiukšles priduoti.

„Atliekų tvarkytojai po akcijos dar perrūšiuodavo šiukšles, jas išrūšiavę veždavo priduoti, galbūt ten būdavo priėmimo problemų ir panašiai. Mes šiandien kalbame apie tai, kad žmonės, gal mes galime pasidomėti, kaip tos šiukšlės gali būti išrūšiuotos ir tai padaryti iš karto, kad dar kažkam nereikėtų to darbo užbaigti“, – kalbėjo „Mes Darom“ komunikacijos vadovė Toma Buivydaitė.

REKLAMA

Aplinką švarina ir tvarko taip pat ir narai. Jie panėrę ne tik gėrisi įstabiais gamtos kūriniais – povandeniniais miškais, kanjonais, bet ir iš ežero dugno traukia poilsiautojų paliktas šiukšles. Po trijų valandų trukusio nardymo Balsio ežere narai ištraukė ne tik padangas ar plastikinius butelius, bet ir originalius radinius.

„Pamaniau, kad vamzdis tiesiog išeina ir kažkas čia vandeny, palei tą vamzdį sekiau ir radau ženklą, kad negaliu su automobiliu važiuoti. Nors smagi detalė – yra čia ir automobilis nuskandintas. Tai nežinau, ar gerai padarėme, kad ištraukėme, nes dabar tas golfas galės išvažiuoti“, – sakė naras Gražvydas Sabaliauskas.

Naras Imantas iš ežero dugno rado ne ką prastesnį radinį – keliolika kilogramų sveriantį metalinį svarmenį. O kad jį iškeltų į paviršių teko ne juokais pavargti.

„Tai per kelis kartus, suradau aš ją, bandžiau iškelti nepavyko. Tai teko paskui su virve nusileisti ir iškėlėme su valtimi paskui jau. Čia gal 10-15 kilogramų sveria ir dar dėžė“, – pirdūrė kitas naras Imantas Precas.

Pasak organizatorių, mobiliojoje programėlėje ,,Mes darome“ pažymėtos ir nurodytos vietos, kurias reikia sutvarkyti. Taip pat čia gyventojai gali rasti ir žemėlapį su vietomis, kur akcijos dalyviai savanoriai dalija rūšiuoti skirtus maišus.

„Taip pat paprasti programėlės vartotojai kiekvieną dieną keliaudami į viešąsias erdves gali pažymėti vietas, jeigu randa kažkokias atliekų sankaupas. Tarkim padangų didelį kaupą ir sužymėti į programėlę“, – teigė T. Buivydaitė.

Akcija „Darom“ vyksta daugiau kaip dešimtmetį, pernai ji neįvyko dėl pandemijos. Šiemet gyventojų prašoma laikytis karantino reikalavimų – nesibūriuoti, dalyvauti grupėse iki 5 asmenų.


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2021-05-08 22:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu va, kur Šimonytė, ten ir fotografas atsirado, tai kodėl tik ji fotografuojama, juk buvo šimtai žmonių....Pjaras ir tiek, nes populiarumas baigiasi...
Atsakyti
-1

O
O
2021-05-08 23:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar ir maišų nešikas yra..... taip ir dirbama...
Atsakyti
-1

.
....
2021-05-08 23:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būdavo tai Grybauskaitė švarindavo aplinką, dabar toji nebeina, kai neturi posto, dabar kita filmuojasi, ai...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų