Šimonytė: vakcinacija jau daro įtaką pandemijai

Šeštadienį premjerė Ingrida Šimonytė dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom 2021“. Ministrė pabrėžė tvarkymo svarbą, o taip pat trumpai aptarė, kokia šiuo metu yra skiepijimo situacija šalyje.

29

Tryliktus metus rengiamoje akcijoje premjerė tvarkė aplinką Valakupių antrajame paplūdimyje. Kartu su Vyriausybės vadove aplinką švarino ir jos patarėjai.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA.  Ingrida Šimonytė dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom 2021“

„Darom“, arba „Let's do it World“ – tarptautinis judėjimas, kuris vienija 113 pasaulio valstybių. „Darom“ akcija atkreipia visuomenės dėmesį į opias aplinkosaugos problemas, skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus.

Ministrė I. Šimonytė, atsakinėdami į žuranlistų užduodamus klausimus, tvirtino – šiuo metu „reikia stengtis, kad efektas tvarkymosi nebūtų tik simbolinis“, todėl būtina ne tik sutvarkyti aplinką, bet ir jas tinkamai išmesti į reikiamą vietą.

Skiepijimas daro įtaką pandemijos dinamikai

Premjerė pastebėjo, kad nors dalyje savivaldybių skiepijami visi gyventojai, miesto vadovams nevertėtų užmiršti prioritetinės svarbos grupių.

„Manau, kad kai žmonės skiepijasi, yra tikrai geriau, kai žmonėsn nesiskiepija. Vėlgi dar kartą pasakysiu, kad savivaldybės, organizuodamos tokias šventes, turi nepamiršti, kad rizika sunkiai sirgti šia liga mažėja jaunėjant žmonių amžiui, todėl vis tiek turėtų būti laikomasi prioritetų ir sveiko proto, nes pagrindinis tikslas ne šiaip kuo daugiau paskiepyti žmonių, bet vakcinuoti tuos žmones, kurie, viena vertus, ir yra pirmi eilėje būti ligoninių pacientais, ypatingai sunkiais pacientais, ir kurių rizika mirti nuo ligos gerokai didesnė. Tai to nereikia pamiršti. 

Tikiuosi, kad Lietuvos skiepijimo rodiklis bus geras, ženklus. Kol kas, aišku, dar turime kur temptis, yra savivaldybių, kuriose tas rodiklis yra labai gerai, bet tai yra mažos savivaldybės ir turi tam tikrą specifiką. Tos savivaldybės, kurios yra standartinės – didelės – rezultatas kol kas yra daugiau ar mažiau panašus.

Bendrai galime vertinti, kad imunitetą įgijusių žmonių, gavusių skiepą ar persirgusių mes turime apie trečdalį. Tai vis dar yra mažai, bet neabejoju, kad tai jau daro įtaką pandemijos dinamikai. Vadinasi, kuo daugiau, tuo geriau“, – žurnalistams sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje bent vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 27,2 proc. žmonių.

Lietuva iš viso iki šiol yra gavusi 1 mln. 268,6 tūkst. vakcinos dozių, visas šis kiekis pristatytas į vakcinavimo centrus. Iš viso sunaudota 1 mln. 141 tūkst. dozių. Nepanaudotų vakcinos dozių šiuo metu yra per 127,5 tūkst. 

Vilnius kviečia skiepytis

Šeštadienį Vilniuje atsiradus daugiau kaip tūkstančiui „AstraZeneca“ vakcinos dozių, sostinėje skiepams nuo COVID-19 vėl leista registruotis 35-erių ir vyresniems žmonėms.

Kaip feisbuke paskelbė Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas, registracija jaunesnei amžiaus grupei vėl atidaryta siekiant išnaudoti visas vakcinos atsargas.

Savivaldybė galimybę registruotis 35-erių ir vyresniems buvo sudariusi penktadienį, tačiau tuomet visos vakcinos buvo rezervuotos.

11 valandą Vilniuje tebebuvo likę kiek mažiau nei tūkstantis vietų registruotis „AstraZeneca“ skiepui.

Šia vakcina 35-erių ir vyresni gyventojai skiepijami tik iki pirmadienio. Tuomet savivaldybė laukia 23 tūkst. „Pfizer“ vakcinų, iš jų apie pusę jų bus skirta 45-erių ir vyresnių pirmajam skiepui, apie pusę – paskiepytųjų revakcinacijai.

Vilnius apie atveriamą vakcinaciją vis jaunesnėms grupėms skelbia jau keletą savaičių iš eilės, kai papildomai gavo didelį kiekį kitoms savivaldybėms skirtų vakcinų. Sveikatos apsaugos ministerija tvirtino, kad tai padaryta dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos sostinėje.

Pirmadienį visoje Lietuvoje ruošiamasi pereiti prie 55-erių ir vyresnių gyventojų amžiaus grupės. Tai daroma siekiant suvienodinti vakcinavimo tempus, kurie skirtingose savivaldybėse šiuo metu skiriasi.

Registracijos nuoroda: https://vakcina.vilnius.lt.


Rašyti komentarą...
c
cha
2021-05-08 12:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokios abejonės daro įtaką ! Pastoviai auga sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų ! Bet ar tai gera tendencija ? Ar tik žmonių klaidinimas?
Atsakyti
-1

S
Saras
2021-05-08 12:21:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip kuo daugiau skiepijasi tuo daugiau serganciu. O ir medikai dziaugiasi gauna priedus
Atsakyti
0

t
teorema
2021-05-08 12:26:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonyte, sakai turim trecdali parsirgusiu ir paskiepytu kartu paemus?Tai kiek Lietuvoje zmoniu yra?Is triju milijonu maziausiai jau puse milijono imkim isvyke, paskiepytu virs milijono straipsnis buvo, tai kiek persirgusiu lieka i ta skaiciu to trecdalio???Jau kazkas visai pasimete..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų