Šimonytė: ekspertai daugiau dėmesio skirs skiepijimo klausimams, o ne karantino režimui

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybės ekspertų taryba daugiau dėmesio skirs skiepijimo klausimams, o ne karantino režimo pokyčiams.

„Pagrindinis uždavinys dabar Lietuvai tiesiog nusibrėžti strategiją, (...) sutarti, kokio tikslo norime pasiekti vakcinavimo strategijoje, kaip pasiruošti rudeniui, taip pat, kaip pasiruošti naujam vakcinavimo ciklui, ateinantiems metams, kokia turėtų būti vakcinų įsigijimo strategija, kokia turėtų būti diversifikacija“, – žurnalistams trečiadienį sakė I. Šimonytė.

„Nuo karantininio režimo ir nuo karantino reguliavimo mes daugiau krypstame į vakcinaciją ir su tuo susijusias temas“, – pridūrė ji.

Premjerė teigė, kad Vyriausybės ekspertų pasikeitimai yra neišvengiami.

„Ekspertams tikrai yra sudėtinga aukoti daug asmeninio laiko – to laiko, kuris lieka nuo pagrindinio darbo, nuo šeimos, nuo mokslo ir nuo kitų veiklų, gvildenant kartais, kiek kvadratinių metrų reikia kokiai veiklai“, – sakė I. Šimonytė.

„Natūralu, kad ateina kažkoks taškas, kai ima konfliktuoti darbo ar kiti įsipareigojimai su šita visuomenine veikla“, – sakė ji.

Savaitgalį apie pasitraukimą iš Vyriausybės patariamosios ekspertų tarybos pranešė matematikas, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius, o kovo pabaigoje – Santaros klinikų atstovas Laimonas Griškevičius, Kembridže dirbanti virusologė Ingrida Olendraitė ir Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas.

Anot Vyriausybės vadovės, „dabar ekspertų taryba yra ir pasipildžiusi visa eile naujų narių“.

„Aš tikrai labai dėkoju visiems ekspertams, kurie prisidėjo prie Ekspertų tarybos gruodžio viduryje ir dirbo labai daug bei negailėdami jėgų. Manau, kad niekas iš mūsų, įskaitant ir pačius ekspertus, nesitikėjo, kad Ekspertų tarybai teks dirbti taip ilgai ir taip daug, kadangi pradinė dinamika pandemijos buvo palanki ir, jei nebūtume susidūrę su trečiąja banga, šiandien spręstume tiesiog vakcinavimo uždavinius ir situacija atrodytų kitaip“, – sakė premjerė.


Rašyti komentarą...
k
kuom kuom
2021-04-21 17:47:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
taryba papildyta biologais, o ne skiepų specialistais
Atsakyti
0

v
vija
2021-04-21 19:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokiu pagrindu jus ja cia dievinat ? kad Maxsimai milijonus sukrove ?
Atsakyti
-1

T
Taip
2021-04-23 08:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ekspertai kas do parazitų klanas simonyte tai jau žinomas KENKEJES Lietuvos žmonims , ekspertai irgi Lietuvos žmonių skriaudikai va kaip gaunasi visi kaimynai slavai tai niekšai o Lietuvos parazitai seka paskui slavus kuo skiresi simonytes politika nuo slavų ruskiu ir bielaruskiu ogi ,,,, NIEKUO,,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų