Šimonytė būtų davusi leidimą ir „Šeimos gynimo maršo“ renginiui, ir LGBT eitynėms

Premjerė Ingrida Šimonytė būtų suteikusi leidimą ir Vilniuje vykstančiam trijų dienų „Šeimos gynimo maršo“ renginiui, ir LGBT bendruomenės eitynėms Kaune. Pasak premjerės, jei žmonių nuomonė yra reiškiama taikiai, teisė ją reikšti turi būti užtikrinama.

Tai ketvirtadienį ryte „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ pasakė premjerė Ingrida Šimonytė. Tiesa, ministrė pirmininkė teigė „Šeimos gynimo maršo“ renginyje įžvelgianti veidmainystės.

Vilniuje antradienį prasidėjo tris dienas trunkantis „Didžiojo Šeimos gynimo maršo“ organizatorių mitingas. Juo, kaip sakė patys organizatoriai, valdžiai primenami dar gegužės vidurtyje vykusio maršo iškelti tikslai.

Leidimą būtų davusi abiems renginiams

Premjerė I. Šimonytė eteryje teigė neturėjusi progos pasikalbėti su nuo antradienio prie Seimo ir Vyriausybės protestuojančiais žmonėmis, tačiau, jei būtų buvusi jos valia, ji būtų davusi leidimus renginiams vykti ir Vilniuje, ir Kaune.

Esą „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriai į premjerę laišku kreipėsi dar praėjusį mėnesį, o I. Šimonytė į laišką atsakė.

„Vakar tikrai turėjau labai įtemptą darbo dieną, daug posėdžių ir tokiems pašnekesiams nebuvo laiko, nors žmonių nebijau ir galiu išeiti pasikalbėti su bet kuo. Tiek tik, kad čia yra šiek tiek veidmainystės, nes labai dažnai yra sakoma – išeikit ir pasikalbėkite, bet aš norėčiau referuoti į Mato Maldeikio ėjimą pasikalbėti.

Jeigu po šito žmonės dar vis nori sakyti, jog su jais kažkas nesikalba, ir čia turiu mintyje tuos konkrečiai žmones, ne apskritai tuos, kurie turi kitą nuomonę, bet tuos žmones, kurie susirinko prie Seimo ar Vyriausybės. Labai sunku po to sakyti, kad su tavimi niekas nesikalba, kai žmogų, kuris ateina būdamas kitamintis pasikalbėti, tu pasiunti toli toli, ant trijų raidžių“, – eteryje ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Organizatoriai eis į valdžią?

Premjerė teigė mananti, kad dabartinė situacija primena politinės veiklos iniciaciją: „Manau, kad iš to, vienaip ar kitaip, bus politinės ambicijos, partijos ar kitos aspiracijos patekti į valdžią ir tai yra normalu.“

Paklausta, ar būtų suteikusi leidimą „Šeimų maršo“ mitingui Vilniuje ir „Kaunas pride“ renginiui Kaune, I. Šimonytė teigė, kad būtų.

„Būčiau davusi abiems“, – sakė ji.

I. Šimonytė aiškino, jog jei buvo suteiktas leidimas renginiui Vingio parke, šį kartą sutarimą taip pat reikėjo rasti.

„Laisvė susirinkti yra svarbi, tvarkos turi būti laikomasi, todėl, kad policija turi gebėti dirbti savo darbą. Kita vertus, jei buvo išduotas leidimas renginiui Vingio parke, tai čia rasti būdą, kaip sutarti su organizatoriais ir išduoti leidimą jau po mėnesio, esant ir geresnei epidemiologinei situacijai, tikrai manau, kad buvo galima susitarimą situacijoje rasti ir neatidaryti papildomos diskusijos, kuri, ko gero, nėra vertinga“, – taip situaciją įvertino ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė teigė, kad teisė žmonėms reikšti savo nuomonę, jei ji yra reiškiama taikiai, turi būti užtikrinama.

Protestuotojai įžeidinėjo politikus

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad antradienį 8 val. ryto prasidėjo įspėjamasis „Didžiojo šeimos maršo“ trijų dienų mitingas, kurio metu protesto dalyviai reikalauja vykdyti dar anksčiau iškeltus jų reikalavimus.

Tarp jų – nušalinti kai kuriuos Seimo narius. Automobilių aikštelėje, šalia Seimo, į kurią rinkosi protesto dalyviai, skambėjo skanduotės, rankose – tautinė atributika ir plakatai, kuriuose buvo rašoma: „Lauk!“, „Pavilioni, esi tautos išdavikas“, „Palikite vaikus ramybėje“, ant daugumos marškinėlių užrašas – „Diktatūra Lietuvoje įteisinta“, įvardytas Seimo narių „išdavikų“ sąrašas.

Skambėjo ir dainos, kurių metu Seimo narius vadina bailiais ir ragina ateiti pasikalbėti Aušrinę Armonaitę, Tomą Vytautą Raskevičių, Matą Maldeikį.

REKLAMA

„Ateik, ateik, Aušrine, ateik. Ateik, ateik, garbane ateik. Susėsk, pašnekėkim, tai bus gerai. <…> Ateik, ateik, Tomukai, ateik. Nusiauk aukštakulnius, tai bus gerai <…> Išeik, išeik, Maldeiki, išeik. Išeik, išeik, melagi, išeik. Išeik iš Seimo, tai bus gerai“, – dainavo jie.

Tiesa, M. Maldeikis atėjo, tačiau vos tik jis pasirodė, protestuojai jį iškart buvo užplūdo protestuotojų necenzūriniais žodžiais, grasinimais ir kaltinimais Valstybės pardavimu.

Palaikyti susirinkusiųjų atėjo ir keli Seimo nariai, tarp jų ir – Petras Gražulis, Mindaugas Puidokas. Visi jie teigia, kad tarp jų ir maršo dalyvių „nėra jokių skiriamųjų ženklų“.

Vienas iš maršo organizatorių – Arvydas Daunys – kreipiasi į juos ir pabrėžia, kad tikisi Laisvės partijos narius patraukti į savo pusę jau trečiąją mitingo dieną. Protestuotojų buvo susirinkę virš šimto, nebuvo matyti kaukių, nesilaikyta atstumo.

Organizatoriai teigė, kad kiekviena grupelė po 15 žmonių turi atskirą savo erdvę, kuriuose daugiau ir nesibūriuoja – taip esą užtikrina saugumą. Saugumui prižiūrėti prie susirinkusių mitingo dalyvių atvyko ir keli policijos ekipažai.

Mitingas vyks tris dienas

Naujienų portalo kalbinti protesto dalyviai tikina, kad dalyvaus visas tris dienas – birželio 15–17 d.

„Būčiau čia ir būsiu visur, kur reiks. Iškrypėlių diktatas Lietuvoje nepaeis nė žingsnio! Ar jūs suprantat, kas čia vyksta? Tokiems genderiams vietos nebus!“ – teigė vienas iš protesto dalyvių.

„Kol neatsižvelgs į mūsų prašymus, mes būsime čia, būsime kažkur kitur – teisybė bus!“, – jam antrino kita protesto dalyvė.

Kitas protesto dalyvis teigė, kad čia susirinkusios šeimos – vedinos pasaulį gelbėjančių tikslų: „Aš buvau Vingio parke, ten buvo visos šviesios šeimos – jos tikrasis mūsų elitas. Ir prie STT rinkosi tikrasis elitas, o ne apsišaukėliai, kurie patys save prie elito ir priskyrė.“

REKLAMA

Mitinguotojai anksčiau planavo įkurti palapinių miestelį šalia Seimo, tačiau Vilniaus miesto savivaldybei leidimo neišdavus, jis įkurtas šalia sostinės. Leidimas organizuoti protestą, pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, neišduotas, nes šis yra ne taikus protestas, bet politinis renginys.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad „Šeimos gynimo maršą“ ir trijų dienų protestą prie Seimo organizuoja Šeimų Sąjūdis. Protestuotojų reikalavimai „Šeimų sąjūdžio“ svetainėje nurodoma, kad pagrindinis „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ ir šio protesto tikslas – suvienyti žmones „dėl ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Jie taip pat reikalauja nesvarstyti Stambulo konvencijos, netestuoti ir neskiepyti vaikų grąžinant vaikus į mokyklas. Taip pat reikalaujama nušalinti kai kuriuos Seimo narius teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt.

Visą „Žinių radijo“ laidą galite išgirsti čia:


Rašyti komentarą...
J
Jonui
2021-06-17 10:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal ką turi panašaus? čia reikia į seimo narys Matula kreiptis, jis tu galu santechninkas
Atsakyti
0

Žmogus
2021-06-17 10:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baimės pilnos kelnės
Atsakyti
-1

V
Vladimir
2021-06-17 10:25:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veidmaine šliapa
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų