Šimonytė: atsirita žinios, kad britiškoji COVID-19 atmaina galimai pavojinga vaikams

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ragina Lietuvos gyventojus skiepytis nuo COVID-19, kad į šalį patekus viruso mutacijoms, gyventojai būtų saugūs. Ji pažymi, kad gaunama informacijos, jog vadinamoji britiškoji COVID-19 atmaina gali būti pavojinga vaikams.

„Aš noriu apeliuoti į labai paprastus ir praktiškus dalykus, kad ir tą pačią viruso mutaciją, kuri tikrai anksčiau ar vėliau iki Lietuvos ateis. Ir kad mes nebūtume nustebę, kaip čia dabar atsitiko, kad visai neseniai buvus geriems skaičiams ir gerai statistikai, tie skaičiai pradėjo blogėti. Mes patys galime tą užkardyti“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, pranešama, kad britiškoji COVID-19 atmaina, kurios atvejų neretai fiksuojama ir Lietuvoje, gali būti pavojinga vaikams.

(28 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šimonytė paskiepyta 2-ąja „AstraZeneca“ vakcinos doze

„Žinios, kurios atsirita iš tos pačios Jungtinės Karalystės apie naująją mutaciją, yra tokios, kad ji galimai yra pavojinga vaikams. Mes puikiai žinome, kad vaikų skiepijimas yra labai ribotas, kol kas galimybės egzistuoja vaikams nuo 12 metų.

Ir tie vaikai, kurių tėvai pasiryš, kad jie bus paskiepyti, bus paskiepyti. Bet dalis nebus paskiepyta, nes mažesniems vaikams nėra skiepų. Jeigu tai pasitvirtintų, tai turbūt tai būtų labai nemaloni žinia“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Gali registruotis patys

Gegužės pabaigoje Europos vaistų agentūrai patvirtinus „Comirnaty“ vakciną 12–15 m. amžiaus vaikams nuo pirmadienio ja pradėti skiepyti ir Lietuvos paaugliai.

SAM įsakyme nurodoma, kad registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai, vaikams taip pat bus taikoma pilnos vakcinacijos schema.

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Jeigu vaiko nuomonė dėl vakcinacijos nesutampa su tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų nuomone, jis gali kreiptis į šeimos gydytoją, kad šis dokumentuotų, jog asmuo gali teisingai įvertinti savo sveikatos būklę. Gavęs tokį dokumentą, vaikas gali savarankiškai registruotis skiepui ir pats atvykti į vakcinacijos centrą.


Rašyti komentarą...
c
cha
2021-06-16 09:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matomai premjerė gyvena principu ,, viena boba pasakė " . Nėranei faktų , nei įrodymų , kad virusas taip pavojingas vaikams , o jau skleidžia gandus . Kiekdar kartų keisis jos teiginiai ir nuomonė ?
Atsakyti
-3

E
Esu
2021-06-16 09:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip as noreciau,kad atsiristu zinia,kad ta PIS dingo be zinios !
Atsakyti
-2

s
st
2021-06-16 09:32:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi avinai skubiai i eile...atsirita eilinė atmaina tai nauja banga ...SOS neturim kur dėti vakcinu...visus išgaudysim ir suskiepisim net ir tautiečius ne Lietuvoje )))))
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų