Šimašius pareiškė – medžiaga dėl Noreikos kelia klausimų

Naujausia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) medžiaga, kurioje Jonas Noreika įvardijamas kaip žydų gelbėjimo tinklo organizatorius, Vilniaus merui Remigijui Šimašiui kelia abejonių.

R. Šimašius sako išsamiai susipažinęs su naujausia pažyma – jo nuomone, tai prieštarauja anksčiau savivaldybei siųstai LGGRTC pozicijai.

„Man šiek tiek keista, kad prieš kurį laiką, dar visai neseniai buvo kita pažyma, kuri visiškai kitaip rašė, dabar turime dvi pažymas, kurios viena su kita visiškai nedraugauja. Tai aišku, tą reikės kažkaip dialogo būdu išsiaiškinti“, – žurnalistams savivaldybėje sakė meras.

Jis sako sutinkantis su Lietuvos istorijos instituto direktoriaus Arvydo Nikžentaičio nuomone, kad naujausia medžiaga nepaneigia ankstesnės, taip pat neatsako į visus klausimus, ir savo ankstesnio sprendimo nuimti atminimo lentą nelaiko klaida.

„Aš asmeniškai nemanau (kad tai klaida – BNS), bet argumentai, kurie pateikti – juos reikia vertinti. Bet visiškai sutinku su Arvydo Nikžentaičio nuomone, kad kyla klausimų dėl tos medžiagos, nes ji ištraukta iš bylos, tam tikri gabaliukai. Ir kaip ten atrodo, ar čia yra pridenginėjimas, ar yra tikra medžiaga“, – aiškino jis.

Šiemet J. Noreikos atminimo įamžinimo Vilniuje klausimas buvo sukėlęs rezonansą visuomenėje. 

J. Noreikai-Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą nuo Mokslų akademijos bibliotekos sienos Vilniuje dar balandį kūju sudaužė advokatu prisistatantis Stanislovas Tomas, Vilniaus valdžia suklijuotą lentą pakabino vėl, tačiau miesto mero Remigijaus Šimašiaus nurodymu liepą ji vėl buvo nuimta.

Rugsėjį organizacijos „Pro Patria“ iniciatyva  pagaminta nauja lenta, ji pakabinta ant bibliotekos sienos, bet šis veiksmas iki galo nebuvo suderintas su paveldosaugininkais.

Sostinės meras teigė nuimti lentą nusprendęs dėl to, kad J. Noreika tvirtino nacių administracijos sprendimus steigti žydų getą ir konfiskuoti jų turtą. J. Noreikos įamžinimo gynėjai pabrėžia jo vėlesnę antinacinę ir antisovietinę veiklą.


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2019-12-18 16:39:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jam" kelia klausimų" kunigo liudijimas. Tačiau jam "nekelia" klausimų KGB sukurptos bylos ir ten surašytas šmeižtas????? Apgailėtinas kirminas... užuot atsiprašęs, išsisukinėja ir dar meluoja....
Atsakyti
0

P
Pritariu
2019-12-18 20:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašius virto mūsų vilniečių gėda. Jis neigs viską, kas buvo pozityvaus ir lietuviško
Atsakyti
0

P
Petras
2019-12-21 12:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašius yra Vilniaus gėda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų