Šildymo sąskaitos daliai gali būti mažesnės – Vyriausybė pritarė didesnei kompensacijai

Šildymo sezoną daugiau nepasiturinčių asmenų gaus kompensacijas už šildymo išlaidas. Tokį sprendimą trečiadienio posėdyje priėmė Vyriausybė, tačiau jam dar turi pritarti Seimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtame plane pasiūlyta dvigubinti valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, kuris taikomas apskaičiuojant kompensaciją už būsto šildymo išlaidas.

Dar 15 tūkst. žmonių gautų paramą

„Įstatymo projektą teikiame siekdami minimizuoti įtaką gyventojų pajamoms dėl šildymo kainų ir padidinti būsto šildymo kompensacijos gavėjų aprėptį ir kompensacijos adekvatumą“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Vyriausybė pritarė padvigubinti valstybės remiamų pajamų dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, ir nustatyti, kad nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir 2 VRP dydžių (256 eurai) kiekvienam šeimos nariui arba 3 VRP dydžių (384 eurai) vienam gyvenančiam asmeniui.

Pavyzdžiui, jeigu šeima augina du vaikus, o tėtis ir mama uždirba tik minimalią mėnesinę algą, šeimai kompensacija būsto šildymui pagal išankstinius skaičiavimus priklausytų. Tokios sudėties šeimai kompensacija už būsto šildymą taip pat priklausytų, jeigu vienas iš tėvų uždirbtų vidutinę mėnesinę algą, o kitas neturėtų darbo ir būtų bedarbis. 

Jei Vyriausybė ir Seimas pritars, nuo kitų metų sausio kompensacijas gautų dar 15 tūkst. gyventojų ir tam reikėtų papildomai 15,8 mln. eurų. Dabar kompensacijas už šildymą gauna 95 tūkst. žmonių, tam skiriama 14 mln. eurų per metus. 

Sprendimas turėtų įsigalioti nuo 2022 m. sausio 1 dienos.

Kam priklauso parama?

Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. nėra skirtumo, ar būstas šildomas centralizuotai, ar  kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.).

Kompensacijai apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas. Kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja vienas gyvenantis asmuo – 50 kv. m, kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja šeima: pirmam šeimos nariui – 38 kv. m; antram – 12 kv. m; trečiam ir kiekvienam paskesniam – 10 kv. m.

Pavyzdžiui, nepasiturinčiai 4 asmenų šeimai būtų kompensuojamos būsto šildymo išlaidos už ne didesnį nei 70 kv. m naudingąjį būsto plotą.

Centralizuotai tiekiama šiluma artėjantį šildymo sezoną visoje Lietuvoje brangs vidutiniškai apie 30 procentų.


Rašyti komentarą...
l
lucijus
2021-10-13 15:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kodėl nekompensuoja kas kūrena malkom, sezonui reikia turėti 1200eurų
Atsakyti
0

P
Ppp
2021-10-13 15:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tie šeimų maršai ir pasibaigė, ir vėl ramu ir vėl leidžiame narkomanams, iškrypėliams iš mūsų tyčiotis, kada pagaliau nuversime tuos parazitus
Atsakyti
0

O
Ona
2021-10-13 15:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atidžiau skaitykite.Kompensuoja,jei atitinkate reikalaujamus kriterijus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų