• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiferinių ir Sportininkų kovos aidai

Panevėžio apygardos teismas kadaise Rokiškyje gyvenusį panevėžietį Vygandą Šimkų (44 m.) pripažino kaltu dėl prieš daugiau kaip 15 metų įvykdytos žmogžudystės.

REKLAMA
REKLAMA

Nušovė „gąsdindamas“

Už dar 1996 metų kovo pabaigoje paleistus šūvius V. Šimkui skirta 15 metų laisvės atėmimo bausmė, o prie jos prijungti 5 metai dar neatbūtos nelaisvės. Tad buvęs kadaise garsios Šiferinių gaujos narys pataisos namuose praleis dar 20 metų.

REKLAMA

Beje, ir iki šio teismo itin pavojingu recidyvistu pripažintas V. Šimkus laiką leido už grotų, nes 2002 metų balandžio 17 dieną Panevėžio apygardos teismas jį yra nuteisęs kalėti 12 metų.

Tuomet V. Šimkus buvo nuteistas už tai, kad 2001 metų balandžio 6-osios vakare Panevėžyje, netoli geležinkelio stoties esančio prekybos centro „Iki“ automobilių stovėjimo aikštelėje, nušovė kitą Panevėžio nusikalstamo pasaulio senbuvį – Klaudijų Lazutką (32 m.). Keturis šūvius iš pistoleto TT į automobiliu BMW 318 atvažiavusį K. Lazutką paleidęs V. Šimkus teisme neneigė savo kaltės, tik tvirtino, kad buvusį sėbrą norėjęs ne nužudyti, o tik pagąsdinti. Anot V. Šimkaus, jį, neseniai sugrįžusį iš įkalinimo vietos, K. Lazutka ketinęs vėl įtraukti į nusikalstamos grupuotės veiklą, o kai jis nesutikęs, tai K. Lazutka pagrasinęs smurtu ir pareikalavęs 500 JAV dolerių „atsimetimo“ duoklės. Po kurio laiko K. Lazutka priminęs, kad laikas susimokėti jau artėjąs į pabaigą, ir pagrasinęs nepaklusnųjį V. Šimkų nužudyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tad V. Šimkus nusprendė smogti pirmasis ir gerokai išgąsdinti savo skriaudiką. Pasiėmęs iš slėptuvės pistoletą V. Šimkus nuvažiavo prie saugomos automobilių aikštelės S. Kerbedžio gatvėje. Sulaukęs, kol ten atvažiuos K. Lazutka, peršoko per tvorą ir patraukė link jo. Pamatęs artėjantį ginkluotą V. Šimkų, K. Lazutka pasilenkė prie savo automobilio. Tuomet nuaidėję visi keturi „gąsdinamieji“ šūviai buvo mirtini... V. Šimkus buvo sulaikytas po dviejų parų, kai atėjo iš savo slėptuvės pasiimti po nužudymo ten įkišto pistoleto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasala Sportininkams

Gerokai ilgiau užtruko 1996 metų žmogžudystės Rokiškyje paslapčių išaiškinimas. Nuo pat nužudymo buvo žinoma, kad tą vakarą santykius aiškinosi Šiferinių gaujos Rokiškio „filialas“ ir jiems paklusti nenorintys vietos Sportininkų grupuotės vaikinai, kurie jau buvo pakliuvę į teisėsaugos akiratį, bet dar ne pernelyg toli nužengę už įstatymais leistinų ribų.

REKLAMA

Taigi kai vėlų 1996 metų kovo 14-osios vakarą bene penki Sportininkų jaunuoliai, automobiliu „Ford Siera“ sugrįžo iš treniruotės sporto salėje ir įsuko į Rokiškio pakraštyje esantį penkiaaukščių kvartalą, prie tenykščio prekybos centro jų jau laukė Šiferinių pasala. Tykantys užpuolikai buvo susitarę tik gerokai aptalžyti ir taip įbauginti savo konkurentus, todėl ir patys labai nustebo, kai vieno iš jų pačių, V. Šimkaus, rankoje sublizgo Makarovo markės pistoletas...

REKLAMA

Laimingai savo namo laiptinę pasiekė tik vienas iš sugrįžusiųjų po treniruotės. Gytis Maželis, Rolandas Ruželė, Virginijus Mikalkėnas ir Darius Šniras nuo užpuolikų bandė sprukti važiuodami automobiliu atbuline eiga, vis dėlto juos pasivijo kulkos. Mažiausiai nukentėjo Rolandas Ruželė ir į koją nesunkiai sužeistas Gytis Maželis, o Dariui Šnirui (tuo metu 22 m.) buvo sunkiai sužalota peršauta ranka. Daugiausia kulkų susmigo į Virginijų Mikalkėną (21 m.) – be kitų rimtų sužalojimų, jam buvo labai pavojingai peršautas plautis. Jaunuolis mirė vežamas į ligoninę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiferiniai buvo iš anksto aptarę įvairius galimus atsitraukimo kelius į skirtingas Rokiškio puses, tačiau net bėgdami palaikė tarpusavio ryšį. Daugelis sutartinai priekaištavo, jų manymu, „neprognozuojamam“ V. Šimkui už be jokio susitarimo paleistus 7 šūvius. Šiaip ar taip, paskui apklausiami policijos, sėbrai jo neišdavė.

REKLAMA

Nuo bausmės neišsisuko

Kiti pasalos dalyviai veikiausiai net nežinojo apie V. Šimkaus neteisėtai įsigytą pistoletą, kurį šis drauge su 7 šoviniais iš Vilniaus buvo nelegaliai atsivežęs į Anykščius, o po to – į Rokiškį. Visokeriopai savo kaltės kratėsi ir tuo metu į policijos akiratį trumpam patekęs pats V. Šimkus, kuris 1997 metais jau buvo nuteistas kalėti 3 su puse metų už kito rokiškėno sužalojimą peiliu.

REKLAMA

V. Mikalkėno nužudymo bylos tyrimas buvo įstrigęs ilgam. 2008 metais Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiojo prokuroro nutarimu ji buvo perduota tirti Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 3-iajai valdybai.

Tiesą pavyko nustatyti tada, kai daugiau nei 12 metų po Lietuvoje padaryto nusikaltimo Vokietijoje besislapstęs svarbus liudininkas buvo sulaikytas ir pargabentas į tėvynę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiame procese V. Šimkus buvo kaltinamas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu pasikėsinęs nužudyti dar 3 žmones ir tik netaiklūs šūviai bei laiku suteikta medicininė pagalba sutrukdė baigti šį nusikaltimą dėl nuo jo valios nepriklausančių priežasčių. Tai jau penktasis ir kol kas pats griežčiausias su laisvės atėmimu susijęs V. Šimkui paskelbtas nuosprendis.

R. Rainys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų