Šiauliečiui panaikintas neterminuotas apribojimas auginti sūnų

Šiaulių apylinkės teismas panaikinto neterminuotą tėvo valdžios apribojimą ir leido šiauliečiui toliau auginti sūnų.

Kaip trečiadienį pranešė teismas, dėl neterminuoto tėvų valdžios apribojimo panaikinimo į teismą kreipiamasi labai retai.

„Nagrinėjamu atveju, apribojus tėvo valdžią, vaikui buvo nustatyta globa, nes vaiko mama yra nuo jo atskirta, todėl berniuką globojo močiutė. Bylos nagrinėjimo metu nustatyti faktai leidžia teismui daryti išvadą, kad išnyko aplinkybės, dėl kurių tėvui buvo apribota tėvo valdžia į vaiką“, – pranešime cituojama Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Gražina Mataitienė.

„Tėvas vaikui teikia tiek moralinį palaikymą, tiek materialinę paramą, tarp jų užsimezgė stiprus emocinis ryšys“, – teigia teisėja.

Nepilnametis su močiute gyveno beveik 11 mėnesių.

Tėvas, prašydamas panaikinti apribojimą, paaiškino, kad išsigydė nuo priklausomybės alkoholiui, atsisakė senų draugų, turi gerai apmokamą nuolatinį darbą, supranta savo kaip tėvo pareigas, turėtas paskolas refinansavo ir laiku moka įmokas, gailisi dėl praeities klaidų.

Kaip teigė pats tėvas, anksčiau sūnus vengė su juo bendrauti, tačiau po to, kai tėvas atsisakė alkoholio, sūnus vėl nori gyventi su juo, o tėvas taip pat trokšta pats auginti ir auklėti savo sūnų. Šiam norui pritaria ir vyro artimieji.

Išvadą teikiančios institucijos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos  atstovas pareiškimą palaikė ir paaiškino, kad išnyko aplinkybės, dėl kurių pareiškėjui neterminuotai buvo apribota tėvo valdžia, todėl reikalavimo patenkinimas neprieštaraus nepilnamečio sūnaus interesams.

Teismas nurodė sprendimo dalį dėl neterminuoto tėvo valdžios apribojimo panaikinimo vykdyti skubiai. Šis sprendimas gali būti skundžiamas.


Rašyti komentarą...
G
Grazina
2020-02-09 16:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai viskas puiku!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų