Sostinės mokesčių inspekcijos skyriuje pats darbymetis. Gegužės 2 d. yra paskutinė diena, kai žmonės gali pateikti metinę pajamų deklaraciją. Nors Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) rekomenduoja dokumentus pildyti internetu, dalis gyventojų paskutinėmis dienomis fiziškai eina į inspekcijos padalinį.
„Šiuo metu deklaravimas aktyvus, matome, kad gyventojai deklaracijas teikia aktyviai. Šiuo metu virš pusantro milijono gyventojų pateikę pajamų deklaracijas“, – komentuoja VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.
Deklaracijas privalo pateikti 918 tūkstančių žmonių, iš kurių 210 tūkstančių to dar nepadarė.
„Dar turi laiko, dar šiandien visą dieną galima pateikti laiku. Todėl kviečiu pateikti deklaracijas laiku, o iš tų, kas privalo pateikti, daugiausia tų, kas nepateikė – gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą. Tiek su verslo liudijimu, tiek su individualios veiklos pažyma“, – sako M. Endrijaitis.
Įspėja, kas laukia nedeklaravusiųjų
Virš 90 procentų gyventojų deklaracijas pildo internete. Tie žmonės, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į mokesčių inspekciją, sudaryti mokestinės paskolos sutartį, kai mokėjimai atidedami ar išdėstomi dalimis. Jei pavėluosite deklaruoti ir nesumokėsite gyventojų pajamų mokesčio (GPM), teks mokėti delspinigius.
„Jeigu gyventojai nepateikia laiku ir nesikreipia dėl mokestinės paskolos sutarties sudarymo, tokiu atveju nuo kitos dienos po termino skaičiuojami mokestiniai delspinigiai, ir jų dydis yra 0,027 procento už kiekvieną dieną nuo nesumokėtos mokesčio sumos“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas.
Jei gyventojai nori susigrąžinti mokesčių permokas iki liepos 31 dienos, deklaraciją reikia užpildyti laiku. Pavėlavus pinigų teks luktelti.
„Šiuo metu permokų yra deklaruota apie 500 milijonų eurų. Mokėtinos sumos gyventojai yra deklaravę virš 400 milijonų eurų“, – sako M. Endrijaitis.
Iki gegužės 2 d. imtinai gyventojai ne tik turi užpildyti deklaracijas, bet ir gali skirti savo gyventojų pajamų mokesčio dalį. Paramos gavėjams galima skirti iki 1,2 procento GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 procento, lygiai tiek pat – ir profesinėms sąjungoms.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.







































































































































































































































































