Ši diena – ypatinga Česlovui Juršėnui: anūkas atskleidė jo naujausią pomėgį

Politikos senbuviui, ilgiausiai lig šiol Seime dirbusiam politikui Česlovui Juršėnui sukanka 80. Ta proga parlamente jam surengtas iškilmingas posėdis, o vėl prie tribūnos stojęs socialdemokratų garbės pirmininkas žodžio kišenėje neieškojo.

Šiandien Juršėną sveikina ir buvę mirtini oponentai, o jis pats pripažįsta seniai nebesulaukiantis kritikos dėl praeities komunistų partijoje. Na, o politiko anūkas atskleidžia, koks naujausias senelio pomėgis.

Šachmatai – jau kiek apleistas Česlovo Juršėno pomėgis. Tačiau, net ir praėjus šešeriems metams po pasitraukimo iš didžiosios politikos, socialdemokratų veteranas vis dar itin dažnas svečias parlamento koridoriuose. Šiandien jo garbei čia – žymiųjų karikatūrų ir fotografijų paroda. O buvę kolegos politiką sveikina sulaukus 80-ies.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Česlovas Juršėnas atšventė 80-ąją gimtadienį

Šiandien Seime – ir Juršėno sūnus bei anūkas su žmona. Sūnus Saulius Juršėnas pasakoja nuo pat mažų dienų jautęs, kad tėvas – svarbus ir žinomas žmogus, užtekdavo kartu išeiti į gatvę.

Pasak sūnaus, dabar profesoriaus, tėvas labai daug laiko praleisdavo darbe, o namuose nebuvo labai griežtas.

Na, o anūkas Juras Juršėnas atskleidžia ir naujausius senelio pomėgius. Tuos, kuriems lieka laiko po knygų skaitymo.

Česlovas Juršėnas išlieka ilgiausiai parlamente dirbusiu politiku, čia jis išrinktas net šešis kartus, pradedant nuo Aukščiausiosios Tarybos. Tris kartus buvo Seimo pirmininku, karjerą jis nusprendė baigti 2012-aisiais.

Jaunystėje, pabaigęs žurnalistikos studijas, keliolika metų dirbo korespondentu, tačiau vėliau nusprendė stoti į Leningrado aukštąją partinę mokyklą, tapo komunistų partijos Centrinio komiteto instruktoriumi. Dėl to, prasidėjus Sąjūdžiui, dalis tautiečių jo itin nemėgo. Net du kartus, Alytuje ir Vilniuje, per susibūrimus jam dužo akiniai.

Vėliau, sako, moteris atsiprašė. Beje, tai padarė ir pats Juršėnas. 1995-aisiais Kovo 11-ąją jis viešai atsiprašė Lietuvos žmonių už komunistų partijos padarytus nusikaltimus ir yra vienintelis tai padaręs Lietuvos politikas. Dabar, pašnekovo teigimu, praeities komunistų partijoje jam niekas nebeprikaišioja.

REKLAMA

Juršėnas pagerbtas ir Seimo salėje, čia jam gėles teikė ir buvę bendražygiai, ir buvę mirtini priešininkai konservatoriai, ir dabartinis premjeras. Po ilgokos pertraukos stojęs prie Seimo tribūnos Juršėnas išliko šmaikštus.

Na, o Seimo moterims ilgam įsiminė Juršėno nuolat dovanojamos gėlės ir nuolatiniai komplimentai.

Beje, Juršėnas Seime iki šiol turi pareigas – yra dabartinio pirmininko Viktoro Pranckiečio visuomeninis konsultantas. Tačiau pakomentuoti esamos valdžios darbus Juršėnas griežtai atsisako.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų