Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario 9 d. Vilniuje prasideda Užgavėnių – vienos ryškiausių ir įdomiausių tradicinių kalendorinių švenčių renginiai.

Vasario 9 d. Vilniuje prasideda Užgavėnių – vienos ryškiausių ir įdomiausių tradicinių kalendorinių švenčių renginiai.

REKLAMA
REKLAMA

 

Šeštadienį nuo 11 val. Gedimino prospekte ir V. Kudirkos aikštėje vyksiančioje Užgavėnių mugėje bus kepami blynai, kiti gardumynai, jais vaišinami Užgavėnių persirengėliai, į šventę besirenkantys vilniečiai ir miesto svečiai. Nuo 16 val. Gedimino pr. prasidės Užgavėnių persirengėlių – pėsčių ar važiuotų, dainuojančių ir šokančių čigonų, meškų, giltinių, velnių ir kitų pasirodymai, kartu šoks, dainuos folkloro ansambliai „Jorė”, „Kadagys”, „Kūlgrinda”, „Rasoda”, „Ratilio”, „Ūla”, „Vilniaus gija”, liaudies dainų klubas „Raskila”.

 

Į šventę susirinkę vilniečiai ir svečiai bus kviečiami siausti, šokti, trypti – taip žiemą lauk varyti. Šventės organizatoriai – Vilniaus etninės kultūros centras kviečia nepamiršti namie kaukių ir „daug nežiopsoti, kad silkės kas prie nugaros neprikabintų“.

REKLAMA
REKLAMA

 

Nuo 12 val. V. Kudirkos aikštėje vyks ir Užgavėnių paišdykavimai vaikams ir jų tėveliams, koncertuos Žvėryno gimnazijos moksleivių folkloro ansamblis „Dolija”, nuo 13 val. – Balsių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis „Bitinėlis”, 14 val. – žiūrovai išvys Vilniaus kolegijos studentų folkloro ansamblio „Želmuo“ pasirodymą. 15 val. savo programas parodys Vilniaus tautinių mažumų Slavų etnografijos centro rusų folkloro ansamblis „Arinuška”, totorių vaikų folkloro ansamblis „Ilsu” ir lenkų folkloro ansamblis „Traikotka”.

 

18 val. V. Kudirkos aikštėje bus apdovanotos pačios tradiciškiausios, originaliausios ir įdomiausios Užgavėnių kaukės, vyks Morės aukcionas, po kurio bus atsisveikinta su išeinančia žiema – iškilmingai ir graudžiai Morė bus išlydėta iš Vilniaus.

 

Programa:

Gedimino prospekte

11–19 val. – blynai, kiti gardumynai, žiemiški tautodailės ir tradicinių amatų margumynai.

16–18 val. – Užgavėnių persirengėlių pasirodymai. Dalyvauja folkloro ansambliai „Jorė”, „Kadagys”, „Kūlgrinda”, „Rasoda”, „Ratilio”, „Ūla”, „Vilniaus gija”, liaudies dainų klubas „Raskila”.

REKLAMA
REKLAMA

 

V. Kudirkos aikštėje

12–16 val. – Užgavėnių paišdykavimai vaikams ir suaugusiems.

12. 00 val. – Žvėryno gimnazijos moksleivių folkloro ansamblis „Dolija”.

13. 00 val. – Balsių pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis „Bitinėlis”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų