Šešėlinė Vyriausybė ragina Šimonytę ir Dulkį prisiimti atsakomybę dėl netvarkos vakcinuojant Lietuvos žmones

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinės Vyriausybės kabineto nariai išreiškė susirūpinimą sveikatos apsaugos srityje susiklosčiusia situacija: šimtai tūkstančių vakcinų kaupiasi šaldytuvuose, jų galiojimo laikas baigiasi artimiausiu metu; pirmą vakcinos dozę gaunančių gyventojų skaičius yra labai mažas; vakcinos, kuomet pasibaigia jų galiojimo laikas, sunaikinamos jau net ne šimtais, o tūkstančiais. Dėl to šešėlinis ministrų kabinetas ragina Premjerę Ingridą Šimonytę ir sveikatos apsaugos ministro pareigas einantį Arūną Dulkį nedelsiant koreguoti vakcinacijos tvarką bei užtikrinti, kad skiepijimas būtų prieinamas visose sveikatos priežiūros įstaigose.

„Ten šiuo metu yra susitelkę sveikatos paslaugas gaunantys žmonės, kuriuos būtų galima paskiepyti greitai ir patogiai. A. Dulkys ar I. Šimonytė taip pat turi nedelsiant susitikti su vaistinių asociacija ir išsiaiškinti, kodėl stringa vakcinacija vaistinėse. Jei reikia, apmokyti ir leisti skiepyti patiems vaistininkams“, – sako buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jo nuomone, valdantieji turi kuo skubiau atsisakyti gąsdinamais ir grasinimais nepasiskiepijusiems asmenims paremtos komunikacijos. Vietoje to ministras galėtų kreiptis į nuomonių lyderius, ypač tuos, kurie yra pažįstami vyresnio amžiaus žmonėms, pavyzdžiui, dvasininkus, kurie šiuo metų laiku galėtų paraginti į Bažnyčios atlaidus atvykusius žmones eiti skiepytis, bei ieškoti kitų galimų aktyvios komunikacijos kanalų.

Kitas labai svarbus klausimas, anot A. Verygos, – sukurti ir visuomenei pristatyti revakcinacijos strategiją bei planus.

„Žinoma, prie visų planų nereikėtų pamiršti ir nedelsiant sukurti planą, kaip su Rytų Partnerystės šalimis būtų dalinamasi vakcinomis, kurioms artėja galiojimo termino pabaiga bei tampa akivaizdu, kad jos liks nepanaudotos Lietuvoje. Neturėtume leisti, kad jos būtų sunaikintos, kai tūkstančiai žmonių jų laukia kitose šalyse, kurios negali įsigyti reikiamo kiekio vakcinų“, – sako šešėlinis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

REKLAMA

Šešėlinis ministrų kabinetas pabrėžia, kad vakcinacija laikoma viena pagrindinių COVID-19 infekcijos suvaldymo priemonių, galinčių ne tik sumažinti šios infekcijos sukeltų hospitalizacijų ar net mirčių skaičių, bet ir apsaugoti šalį nuo ilgų, žalą ekonomikai, žmonių fizinei ir psichinei sveikatai darančių karantinų.

Šešėliniai ministrai taip pat atkreipia dėmesį į tai, jog LVŽS suformuota XVII Vyriausybė, siekdama maksimalaus saugumo, pasirūpino vakcinų portfelio diversifikavimu ir prisijungė prie bendrų ES pirkimų, užsitikrinant reikiamą kiekį skirtingų gamintojų vakcinų. Vasarą, kuomet infekcijos plitimo greitis sulėtėja, yra kritiškai svarbu kuo greičiau įvykdyti visuomenės vakcinaciją užtikrinant kolektyvinio imuniteto formavimąsi, o tokio siekio svarbą akcentavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, iškėlęs ambicingą tikslą vakcinuoti 70 proc. Lietuvos visuomenės iki liepos 6-osios dienos. Iki minimo termino nepavyko paskiepyti net 50 proc. gyventojų, o pačioje pavojingiausioje 80+ amžiaus grupėje paskiepyta tik pusė gyventojų, kai tuo pat metu kai kurios ES šalys paskiepijo beveik visus šios ypač pažeidžiamos grupės gyventojus.

Turimi mokslo duomenys leidžia teigti, jog plintant delta viruso atmainai šiuo metu Europos Sąjungoje registruotos vakcinos išlieka pakankamai efektyvios tiek apsaugant nuo pačios infekcijos, tiek ir nuo sunkių COVID-19 sukeltų susirgimų, hospitalizacijų ar mirčių.


Rašyti komentarą...
N
Nora
2021-07-22 14:19:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šešėliai prabilo... O kai patys šviesoj buvot, iki ko privedėt???
Atsakyti
-1

A
Ane?
2021-07-22 14:43:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O iki ko privedė? Kas liepė sergantiems po naktinius klubus ir barus bastytis? Beje, dar vakcinų nebuvo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų