Vakar Aytaus miesto savivaldybės tarybos nariai liberalai Gediminas Daukšys ir Arvydas Švirmickas senosios autobusų stoties teritorijoje kalbino alytiškius, klausė jų nuomonės dėl pastato ateities ir dalijo anketas. Jose prašoma atsakyti, ką galima įrengti ne tik senosios autobusų stoties teritorijoje, bet ir kaip panaudoti Dainų slėnio teritoriją.

Šie, kaip ir kiti miesto tarybos nariai, neatsitiktinai panoro išgirsti miestiečių minčių, nes savivaldybėje sudaryta darbo grupė pateikti viziją dėl senosios autobusų stoties pastato.

Didžiojo prekybos centro neturėtų likti

Maždaug prieš aštuonerius metus už buvusio miesto autobusų parko skolas, vykstant teisminiams ginčams, „Maximos“ prekybos tinklą valdančios įmonės perėmė senąją autobusų stotį Jotvingių gatvėje. Šioje vietoje prekybos tinklui buvo suformuotas ir pusantro hektaro žemės sklypas.

„Maxima“ iš pradžių čia planavo pastatyti 14 tūkst. kv. metrų prekybos ir pramogų centrą su keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo peronu, vėliau šį plotą sumažino iki 5 tūkst. kv. metrų.

Keičiantis miesto valdžioms derybos su prekybininkais vyko nesėkmingai. Senoji autobusų stotis ėmė virsti griuvėsiais. O naująją autobusų stotį „Maxima“ pastatė pagal prisiimtus įsipareigojimus savivaldybei prekybininkams priklausančiame didesniame nei vieno hektaro žemės sklype prie Gulbynės ežerėlio, Naujosios, Putinų ir Kalniškės gatvių sankirtoje. Reikalingos patalpos autobusų stočiai ir teritorija peronui suteikta vežėjų bendrovei „Kautra“ iš Kauno.

REKLAMA

Šiuo metu miesto savivaldybėje jau parengtas naujas prekybos centrų išdėstymo planas, kuris reikalingas tik ketinantiems statyti didesnius nei 1 tūkst. kv. metrų centrus. Jame didysis prekybos centras senosios autobusų stoties teritorijoje jau nebenumatomas, nes tokį sprendimą yra priėmusi praėjusios kadencijos miesto taryba.

Koreguotą didžiųjų prekybos centrų išdėstymo mieste planą taryba turėtų tvirtinti rugsėjį.

„Maximai“ Jotvingių gatvėje neleidus statyti didžiojo prekybos centro, parduotuvę iki 1 tūkst. kv. metrų dydžio ji gali statyti gavusi atitinkamus leidimus ir suderinimus. Miesto savivaldybėje sudaryta darbo grupė vizijoms, kas galėtų būti senosios autobusų stoties pastate arba vietoj jo, pateikti, jas turės aptarti ir su šio pastato savininke.

Ar negalėtų būti verslo centras?

Vakar senojoje autobusų stotyje su miestiečiais bendraudami G.Daukšys ir A.Švirmickas laikėsi nuostatos, kad čia turėtų išlikti keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo peronas, nes atkurti autobusų stotį – mažai iliuzijų. Prieš septynerius metus šie ir kiti tarybos nariai buvo surinkę daugiau kaip 12 tūkst. gyventojų parašų dėl autobusų stoties neiškėlimo iš Jotvingių gatvės, jie buvo pateikti netgi tuomečiams šalies vadovams. Tačiau palaikymo nesulaukta.

„Dabar situacija pasikeitusi, gal savivaldybė galėtų iš „Maximos„ žemę išpirkti ir imtis savo ruožtu čia kurti, pavyzdžiui, verslo paslaugų centrą su keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo, vaikų žaidimų aikštelėmis. Dėl šio objekto būtų galima derėtis ir su „Maxima“. Todėl mums labai svarbi alytiškių nuomonė“, – sakė A.Švirmickas.

Tarybos narių užkalbinta alytiškė Ona Bendaravičienė išsakė ne tik savo nuomonę apie senąją autobusų stotį: „Žmonės jau tyčiojasi iš šio monstro. Reikėjo tik pastatą atnaujinti ir palikti stotį.“

„Mums žmonių interesai turi būti svarbūs. Iki rugpjūčio pabaigos išplatinsime dešimt tūkstančių anketų ne tik dėl senosios autobusų stoties, bet ir dėl Dainų slėnio teritorijos panaudojimo. Dainų slėnio teritoriją gal reikėtų pritaikyti šventėms, koncertams, gal įrengti jaunimo pramogų centrą su lauko estrada. Lauksime žmonių atsakymų specialiose urnose savivaldybėje ir Sporto rūmuose“, – tvirtino G.Daukšys.

REKLAMA

Lauko sienos jau griūva

Šiandien akivaizdu, kad senoji autobusų stotis turėtų būti kuo greičiau gaivinama konkrečiais darbais, ne tik vizijomis. Pats pastatas po savivaldybės atstovų raginimų užsandarintas, kad į jį negalėtų patekti asocialūs asmenys, aptvertas tvora. Tačiau buvusios keleivių išlaipinimo aikštelės lauko sienos jau griūva, gal kažkas šio darbo ėmėsi dėl statyboms reikalingų medžiagų. O.Bendaravičienės įvardytas monstras vėl tampa nesaugus praeiviams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų