naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po invazijos į Ukrainą Rusijos smulkusis ir vidutinis verslas pirmiausia pajuto Vakarų sankcijų pasekmes: įprastų socialinių tinklų, kurie anksčiau buvo naudojami reklamai, blokavimą, anksčiau užsienyje pirktos medžiagos trūkumą ir paklausos sumažėjimą. Tačiau sekso vakarėlių sfera klesti: jų paklausa išaugo, nes žmonės malšina stresą ir nori blaškytis, teigia organizatoriai. Tačiau erotinių paslaugų srityje situacija kiek sudėtingesnė: pavyzdžiui, žemesnių ir vidutinių kainų segmentų darbuotojai pajuto mobilizacijos pasekmes, tačiau VIP palydovėms klientų netrūksta, rašo „The Insider“. 

Po invazijos į Ukrainą Rusijos smulkusis ir vidutinis verslas pirmiausia pajuto Vakarų sankcijų pasekmes: įprastų socialinių tinklų, kurie anksčiau buvo naudojami reklamai, blokavimą, anksčiau užsienyje pirktos medžiagos trūkumą ir paklausos sumažėjimą. Tačiau sekso vakarėlių sfera klesti: jų paklausa išaugo, nes žmonės malšina stresą ir nori blaškytis, teigia organizatoriai. Tačiau erotinių paslaugų srityje situacija kiek sudėtingesnė: pavyzdžiui, žemesnių ir vidutinių kainų segmentų darbuotojai pajuto mobilizacijos pasekmes, tačiau VIP palydovėms klientų netrūksta, rašo „The Insider“. 

REKLAMA

Stas iš Belgorodo, kuris yra prie sienos su Ukraina, savo VKontakte paskyros nuotraukoje turi raides Z ir V, jis palaiko rusų okupaciją Chersone ir ieško slaviškos išvaizdos biseksualaus vaikino grupiniam seksui su žmona. Svingerio teigimu, sienos artumas ir karas neturėjo įtakos jo seksualinio gyvenimo įvairovei. O svingerių vakarėliai mieste nuolat rengiami, žmonų mainai nenukenčia.

REKLAMA

Nė žodžio apie karą

Kiti grupinio sekso šalininkai iš pafrontės regionų žurnalistams į klausimus atsako trumpais skiemenimis: apšaudymas, oro gynyba ir karo artumas orgijoms netrukdo. Visoje šalyje yra panašiai, žmonių, norinčių pasimėgauti uždraustu vaisiu tik daugėja.

REKLAMA

Ilja Lukičevas, Rusijos projekto „Savi žmonės“ vadovas dalyvaujantis svingerių vakarėlių organizavime ir vienas iš nedaugelio viešų Rusijos svingerių, tuo įsitikinęs: „Tikrai galiu pasakyti, kad šiemet svingerių renginiuose daugiau žmonių“. 

Šie vakarėliai labai uždari. Dauguma „The Insider“ kalbintų organizatorių ir klubų vadovų į klausimus atsakyti atsisakė. O grupės socialiniuose tinkluose, kuriose vyksta gyvas bendravimas, pašalinių nepriima ir yra kruopščiai moderuojamos. Tam tikru mastu karo pradžioje tai padėjo suvaldyti konfliktus. Kol visuose rusakalbiuose socialiniuose tinkluose žmonės ginčijosi ir keikėsi dėl to, kas vyksta, svingeriai tokias diskusijas nuslopino.  Ilja Lukičevas tai paaiškina taip: 

REKLAMA

„Turime 70 administratorių, o bendruomenėje griežtai draudžiama diskutuoti apie politiką, vaikus, LGBT, narkotikus, karą. Už pirmą pažeidimą – įspėjimas, už antrą – išmetimas iš grupės“. 

Beje, pirmuosius svingerių vakarėlius buvęs kariškis pradėjo rengti dar dirbdamas pagal sutartį. Nenuostabu, kad netrukus po mobilizacijos pradžios jis gavo kvietimą į kariuomenę, bet dar nebuvo mobilizuotas.

„Dar du vakarėlių organizatoriai jau yra kariuomenėje. Bet tai nesutrukdė šiais metais aktyviai rengti renginius, įskaitant didelius 200 žmonių festivalius. Taip, galbūt mūsų rengiami karinio stiliaus vakarėliai dabar nėra aktualūs. Bet šią temą jau apleidome prieš porą metų, nes ji tiesiog nuobodi“. 

REKLAMA
REKLAMA

Dalyvavimo renginiuose kainos, pasak Lukičevo, nesikeitė nuo 2019 m. Tarkime, jei kokiame mieste viengungiui bilietas į svingerių susitikimą kainavo 5 tūkstančius rublių (63 eurai), tai tiek pat kainuoja ir dabar.

Dabar pats laikas

Tačiau sekso vakarėlių organizatoriai „Kinky Party“ rimtai galvoja apie kainų kėlimą. Jiems tai buvo geri metai. Nors, pasak projekto įkūrėjo Taisia Blanch, viskas prasidėjo blogai: „Iš pradžių, po vasario 24 d., norinčiųjų dalyvauti buvo pastebimai mažiau. Visuomenėje vyravo labai stiprus stresas. Kita vertus, mūsų susitikimai, kaip tik ta vieta, kur žmonės ateina pailsėti. Todėl kovo mėnesį net sugalvojome ir surengėme naujo formato renginį be seksualinių santykių – „Kinky Care“. Ten žmonės galėjo ateiti apsikabinti, padaryti vienas kitam masažą ir klausytis meditacinės muzikos“. 

REKLAMA

Įprastoje situacijoje „Kinky Party“ mažai primena meditaciją ir neapsieina be seksualinių santykių. Tai gana naujas sekso vakarėlių formatas Rusijoje su išankstine dalyvių atranka, privalomais teminiais kostiumais, šou ir erotinėmis veiklomis.

 Vieno iš projektų pavadinimas „Kinky Party“ tapo įprastas viso formato pavadinimas, tačiau dabar šia kryptimi dirba kelios skirtingos komandos, o dideli arba kameriniai susitikimai gana reguliariai vyksta Maskvoje ir Sankt Peterburge. Atrodytų, tai irgi orgijos, bet publika, anot Taisios, labai skiriasi nuo svingerių:

REKLAMA

„Prieš septynerius metus, kai tik pradėjome, bandėme bendradarbiauti su svingeriais ar BDSM vakarėliais, bet greitai tapo aišku, kad turime kitokią publiką. „Kinky Party“ – tai aktyvaus sutikimo kultūra, savo jausmingumo, saugumo tyrinėjimas. Todėl labai dėmesingai žiūrime į dalyvių atranką, prašome užpildyti anketą ir pasirenkame žmones, kurie atitinka mūsų vertybes. Štai kodėl, beje, po vasario 24 d. bendruomenėje neturėjome jokių konfliktų.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarėliai pradėjo palaipsniui atsigauti balandžio pabaigoje. Tuo pačiu metu įvyko pirmasis klasikinis „Kinky Party“ po karo pradžios. Per vasarą buvo atkurtas ir ankstesnis renginių skaičius, tačiau tada paskelbta mobilizacija. Beveik iš karto po to Taisia turėjo atidaryti bilietų pardavimą kitam susitikimui: „Juokėmės, galvojome, kad surengsime merginų vakarėlį. Bet taip neatsitiko“.

Norinčių įsigyti bilietus, kaip visada, buvo maždaug vienodas vyrų ir moterų skaičius, o paklausa staiga šoktelėjo taip, kad pardavimus teko uždaryti likus trims dienoms iki renginio. Salėje buvo ankšta.

REKLAMA

Maždaug ta pati tendencija pastebėta ir „Feel it“ – intymesnių erotiniių susitikimų erdvėje Sankt Peterburge, kuriuos patys organizatoriai apibrėžia kaip „etiškus sekso vakarėlius“.

Štai ką sako projekto įkūrėja, žurnalistė Tatjana Bakun: „Susitikimą surengėme prieš pat vasario įvykius, o vėliau – balandį. Balandžio mėnesio žmonės labai laukė. Labai greitai uždarėme registraciją, žmonės norėjo prasiblaškyti. Per šį laikotarpį surengėme penkis susitikimus. Įdomu tai, kad paskelbus mobilizaciją norinčių dalyvauti vyrų atsirado dar daugiau“.

REKLAMA

„Kinky Party“ taip pat pastebi kai kuriuos dalyvių nuotaikų pokyčius. Antroji šio projekto įkūrėja, sekso pedagogė Tania Dmitrieva dalijasi šiais pastebėjimais: „Gavome asmeninių atsiliepimų taip pat ir anketose: žmonės rašo, kad nebenori atidėlioti savo norų. Net tie, kurie ilgai nedrįso ateiti į „Kinky Party“, vykstančių įvykių fone, suprato, kad dabar pats laikas“. 

Apskritai, su sekso vakarėlių paklausa, viskas gerai. Bet blogiau, pasak Tanios Dmitrijevos, su rangovais: „Šiemet žmonės, su kuriais dirbame, išvyko ir pranešė apie tai paskutinę akimirką. Žinoma, negalima sakyti, kad nėra kam dirbti, bet pasirinkimas mažėja. Tarkime, iš 30 mūsų nuolatinių didžėjų liko penkiolika. Kartą atidėliojome vaizdo įrašo montažą, nes buvo mobilizuotas montuotojas“

REKLAMA
REKLAMA

Sekso darbuotojos skundžiasi

Kalbant apie sekso darbuotojus, jų paklausa mažėja. Šių žmonių teises ginančio judėjimo „Sidabrinė rožė“ įkūrėja Irina Maslova teigia: „Šie metai labiausiai paveikė merginas, dirbančias žemesnių ir vidutinių kainų segmente. Pirmasis didelis paklausos kritimas įvyko vasario–kovo mėnesiais, antrasis – rugsėjo pabaigoje, kai buvo paskelbta mobilizacija. Dabar daugiau ar mažiau ta pati paklausa liko tik VIP palydovėms ir BDSM paslaugų srityje, čia kainos nesumažėjo. Visa kita labai nukentėjo nuo šių metų įvykių“.

REKLAMA

Žinoma, niekas neturi pilno vaizdo, tačiau neseniai išleistoje „Secret Firmy“ rudens publikacijoje Sekso darbuotojų forumo spaudos sekretorė Marina Avramenko nurodė tokius skaičius: klientų srautas sumažėjo 2–3 kartus, pajamos sumažėjo 30–50 proc. Kristina, teikianti pagalbą žmogaus teisių klausimais Rusijos sekso darbuotojams, sakė, kad prasidėjęs karas neturėjo jokios įtakos sekso ekonomikai. Pagrindinis smūgis buvo mobilizacija.

„Iš karto po vasario 24 dienos beveik niekas nepasikeitė. Tik forumuose prasidėjo kivirčai, nes sekso paslaugų teikėjai yra tokie pat žmonės, kaip ir visi kiti, tokie pat jautrūs propagandai. Kažkas buvo už karą, kažkas buvo prieš, kažkas laikėsi pozicijos „ne viskas taip paprasta“.

REKLAMA

Tam tikru momentu sekso darbuotojų forumai tiesiog nusprendė uždrausti politiką. Vos prasidėjus mobilizacijai, susidomėjimas sekso paslaugomis truputį išaugo: „Žmonės norėjo vakaroti, bernvakarius rengdavo prieš karą. Kai kuriuose miestuose gatvės merginos savo taškus perkėlė į karių registracijos ir įdarbinimo tarnybas – ypač tos, kurios dirba automobiliuose. Rinkodara nebuvo atšaukta. Tuo pat metu turtingi klientai ir vidurinioji klasė pradėjo išvykti iš Rusijos, kai kurios merginos sekė paskui juos. Tačiau dabar rusės net su vizomis gali būti neįleistos į Europą. Daug merginų išvyko į Stambulą. Šiuo metu ten yra didelė konkurencija“. 

REKLAMA

Spalio mėnesio „Secret Firmy“ publikacijoje buvo rašoma, kad pigiausio segmento sekso darbuotojai, kurių pagrindiniai klientai yra darbo migrantai, kurių mobilizacija nepalietė, nenukentėjo.

Tačiau Kristina mano, kad dabar bendra krizė palietė ir juos: „Matyt, buvo perkainotos vertybės, ir daugelis klientų dabar mieliau taupo pinigus šeimai. Kai kurie susituokė – neseniai, jei pamenate, buvo greitų santuokų bumas, jie taip pat atsisakė sekso paslaugų. Net greito sekso salonuose, kur kiekviena mergina per dieną turėdavo po 6-15 klientų, dabar yra tuštoka“. 

Ilja Lukičevas nusiteikęs optimistiškai: „Mūsų, svingerių, kol kas neliečia. Manau, kad su mumis bus susidorota, kai baigsis gėjai". 

Pasak sekso industrijos atstovų, dabar klientai vis dažniau prašo nuolaidos, remdamiesi tuo, kad kariauja.

„Bet merginos, kiek žinau, tokių nuolaidų neduoda“. Žinoma, karas, mobilizacija ir kariuomenės judėjimas sukūrė vietas, kur, atvirkščiai, klientų apstu. Sekso darbuotojai Novosibirske dabar kalba apie išaugusią paklausą – viskas dėl to, kad miestą supa mobilizuotųjų treniruočių stovyklos.

Informacijos iš teritorijų greta Ukrainos sienos yra mažai. Tačiau Irina Maslova iš „Sidabrinės rožės“ pažymi, kad ten reikalai blogėja, o ne gerėja:

REKLAMA

„Su Ukraina besiribojančiuose regionuose normalaus sekso darbo praktiškai nebeliko. Viena iš merginų, vasarą nuolat važinėjusių į pietus dirbti, šiemet grįžo su žodžiais: košmaras, daugiau ten nevažiuosiu. Dabar ji persikėlė dirbti į Kazachstaną“.

Visa tai, pasak Irinos Maslovos, turi didelių socialinių pasekmių:

„Kainos mažėja, o sekso darbuotojai, siekdami kliento, sutinka su pavojingesnėmis praktikomis. Iš skurstančių regionų daugelis persikelia į didelius miestus, ypač į Maskvą. Tuo pat metu gyventojų nuskurdimas lėmė tai, kad anksčiau tuo neužsiėmusios moterys yra priverstos ieškoti tokių pajamų.“

Merginos dabar turi rizikuoti ne tik fiziškai, bet ir teisiškai: „Dabar be klientų likę merginos aktyviai viliojamos į internetą, siūlomas nuotolinis darbas per kameras. O Rusijoje internetinių kamerų merginos teisiamos pagal baudžiamąjį straipsnį „pornografijos kūrimas“.

Tuo pat metu teisėsaugos institucijos staiga pradėjo rodyti didesnį susidomėjimą merginomis. Taigi lapkritį visą mėnesį Maskvoje vyko kova su prostitucija. Sekso darbuotojų forumas nurodo stulbinančius skaičius: per pirmąsias tris savaites surašyta 719 administracinių protokolų, maždaug 20 kartų daugiau nei įprasta mėnesinė norma.

REKLAMA

Pasak Irinos Maslovos, tai yra beprecedentis dalykas: „Lapkritį Maskvoje buvo sulaikyti visi: ir viešnamių darbuotojai, ir pavieniai asmenys, ir net internetinių kamerų merginos. Ir tada viskas išsiliejo į regionus. Jau turiu informacijos iš Kazanės, iš Nižnij Novgorodo. Matyt, taip yra dėl suaktyvėjusios bendros kovos už moralę ir blaivybę“. 

Ar tokioje atmosferoje orgijų organizatoriai ir dalyviai jaučia nerimą? Ilja Lukičevas nusiteikęs optimistiškai: „Mūsų, svingerių, kol kas neliečia. Manau, kad su mumis bus susidorota, kai baigsis gėjai“. 

Pas mus svingeriai tik bendrai maldai susirenka, renka aukas seneliu namams
O ką pas mus kitokie svingeriai? Tas pats š..as
Lt turbūt susimokėti nepakanka, reikia dar į partiją įstoti......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų