Seimo valdyba yra uždraudusi parlamentarams iš jų veiklai skirtų lėšų išperkamosios nuomos būdu įsigyti automobilius, tad tautos išrinktieji deklaruoja, kad juos tiesiog nuomojasi. Tačiau tam skiriamos sumos tebėra įspūdingos.

Kad Seimo nariai vis dar naudojasi galimybe išperkamąja nuoma už mokesčių mokėtojų pinigus įsigyti prabangius automobilius, bene labiausiai iliustruoja parlamentarės Astos Baukutės atvejis. Ją išdavė sostinės centre neseniai įvykusi avarija, kurią padarė A.Baukutės vyras, aplinkos ministro patarėjas Kęstutis Rupulevičius. Visureigis "Toyota Land Cruiser", kuriuo jis važiavo, oficialiai priklauso "SEB Lizingui", už prabangų automobilį kas mėnesį mokama iš A.Baukutei skiriamų lėšų parlamentinėms išlaidoms. "SEB Lizingo" vadybininkai LŽ vakar patikino, kad bendrovė mašinų nenuomoja, tik siūlo jas įsigyti išperkamosios nuomos būdu. Vairuotojo pažymėjimo neturinti A.Baukutė mėgino teisintis, esą vyras ją vežiojantis pas rinkėjus. Tačiau Aplinkos ministerijos darbuotojai prasitarė, kad šia mašina K.Rupulevičius važinėja į darbą.

Skylėta atmintis

Dar metų pradžioje vis garsiau ėmus kalbėti, kad maždaug pusė Seimo narių yra pasirašę sutartis, pagal kurias, pasibaigus kadencijai, prabangias mašinas galės įsigyti už likutinę jų vertę, parlamentaras Mantas Varaška kreipėsi į Seimo kanceliariją ir gavo sąrašą su tokių parlamentarų pavardėmis. Tačiau vakar jis griežtai atsisakė nurodyti jame esančius Seimo narius ir pasiūlė raštu kreiptis į kanceliariją. Laikinasis Seimo kancleris Gedeminas Aleksonis, pasirašęs minėtą atsakymą, vakar negalėjo prisiminti tokio sąrašo. "Nežinau tokio, neatsimenu. Neturiu daugiau informacijos, negu skelbiama internete. Ten nurodyta, kiek kiekvienas Seimo narys išleido mašinos nuomai. Išperkamoji nuoma? Tokių atvejų negirdėjau, negaliu komentuoti", - tikino laikinasis kancleris. Jis pridūrė neturintis duomenų, kokias sutartis su mašinų nuomos bendrovėmis yra pasirašę parlamentarai.

REKLAMA

Teigiama, kad sąrašo kopiją turi Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK). Vakar sušlubavo ir jos vadovo socialdemokrato Algimanto Salamakino atmintis. "Nėra tokio sąrašo. Juk dabar išsimokėtinai pirkti mašinos negalima, todėl visi nuomojasi", - aiškino Seimo etikos sargas. Priminus A.Baukutės atvejį, A.Salamakinas tikino apie jį pirmąkart girdintis. "Kai priėmėme sprendimą, kad parlamentarai turi atsiskaityti už jų veiklai skiriamas lėšas, išperkamosios nuomos nebeliko. Yra tik nuoma, nėra nei vieno Seimo nario, kuris pirktų mašiną", - garantavo komisijos pirmininkas. Jo teigimu, EPK tikrina sutartis, todėl Seime nėra nė vieno politiko, pažeidžiančio valdybos sprendimą.

Fotografuoti neleido

Seimo narė A.Baukutė antrąjį šių metų ketvirtį už visureigį "Toyota Land Cruiser" lizingo bendrovei sumokėjo 8260 litų. Mašinas iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų nuomojasi dauguma Seimo narių, kai kurie jų moka panašias sumas, keli gerokai lenkia A.Baukutę. Pavyzdžiui, pats A.Salamakinas per tą patį laikotarpį automobilio nuomai atseikėjo 7472 litus. Daugiausia - 9071 litą - išleido Darbo partijos (DP) frakcijos narys Saulius Bucevičius. Jis LŽ tikino, kad jei suma didžiulė, tai dar nereiškia, jog jis automobilį įsigyja išperkamąja nuoma. Parlamentaro teigimu, automobilis geras - 2008 metais pagamintas "Volkswagen Passat CC". "Sutartyje nenumatyta galimybė kadencijos pabaigoje jį įsigyti už likutinę vertę", - sakė jis. S.Bucevičius nesutiko, kad LŽ nufotografuotų už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojamą mašiną. "Pavyzdžiui, važiuos juo kas nors iš mano šeimos arba pats važiuosiu su savo nepilnamečiu vaiku. Čia tik dėl saugumo nenoriu", - aiškino jis.

Rinkosi naujausią

Nemenką sumą - 8218 litų - už automobilio nuomą antrąjį metų ketvirtį sumokėjo "darbietis" Mečislovas Zasčiurinskas. Jis važinėja 2002 metais pagamintu "Mercedes Benz" markės automobiliu. "Išeina mažiau nei 100 litų per dieną. Baigęs kadenciją jo neįsigysiu, turiu savo automobilį", - LŽ tikino jis.

"Darbietis" Valentinas Bukauskas už šių metų gamybos "Volkswagen" markės automobilio nuomą per tris mėnesius sumokėjo 8411 litų. Jis taip pat teigė, kad jo ir nuomotojo pasirašytoje sutartyje mašinos įsigijimas nenumatytas. Tačiau ir V.Bukauskas nesutiko, kad LŽ nufotografuotų šią mašiną. "Šiandien nenoriu, nėra tam nuotaikos. Geriau jūs jį nufotografuokite, kai bus sniego, tada ir sidabrinė spalva geriau atrodys. Kada nors ir jus galėsiu pavėžinti", - ironizavo parlamentaras.

REKLAMA

Automobiliams netaupo

Parlamentinei veiklai antrąjį šių metų ketvirtį Seimo nariai išleido per milijoną litų. Automobilius nuomoja 87 parlamentarai. Maždaug po 2-3 tūkst. litų per ketvirtį Seimo nariai dar sumoka už degalus, mašinų remontą, draudimą. Seime yra aštuoni parlamentarai, per tris mėnesius už mašinas nuomotojams sumokėję didesnes nei 8 tūkst. litų sumas. Be jau paminėtų Seimo narių, brangiomis mašinomis susigundė "prisikėlietis" Vincas Babilius, liberalcentristai Vytautas Bogušis ir Arminas Lydeka, konservatorė Vida Marija Čigriejienė.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2009-09-23 07:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimo nariai pasirodo melagiai - mes balsuojame už melagius taip kaip jie gali tautą valdyt. trumpas kelias pagristas melu.
Atsakyti
0

k
klounada
2009-09-23 07:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
klounai trumpam gave ir valdininko vaidmenis, i juos isijaute "po vsei katuske".
Atsakyti
0

B
Bigas
2009-09-23 08:05:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau pažiūrėt į akis tam, kuris už Baukutę balsavo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų