Seimui teikiamas prezidentės veto

Seime antradienį teikiamos prezidentės Dalios Grybauskaitės grąžintos parlamentarams iš naujo svarstyti Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms dėl vidaus sandorių.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis yra pareiškęs, kad pagal nuotaikas Seime šis veto tikriausiai bus atmestas.

Šalies vadovė praėjusią savaitę vetavo Seimo neseniai priimtus pakeitimus, kuriais buvo palikta galimybė savivaldybėms rengti vidaus sandorius. Prezidentės manymu, tokie sandoriai iškreipia konkurenciją, yra terpė korupcijai, todėl turi būti uždrausti, nepaliekant išimčių. Prezidentūra remiasi tyrimais, kad vidaus sandoriai perkamos atliekų tvarkymo paslaugos kainą gali išauginti net iki 100 procentų.

Kovo pabaigoje Seimo priimtos pataisos leido vidaus sandorius sudaryti savivaldybėms ir jų kontroliuojamoms įmonėms, tačiau neleido naudoti tokios praktikos valstybės ir savivaldybės įmonėms, akcinėms ir uždarosios akcinėms bendrovėms, kuriose valstybei priklauso daugiau kaip pusė akcijų. Grupė parlamentarų kovo pabaigoje kreipėsi į D.Grybauskaitę, prašydami vetuoti įstatymo pataisas.

Viešųjų pirkimų tarnybos skaičiavimais, 2011-2016 metais vidaus sandorių sudaryta už 1,005 mlrd. eurų, iš jų vien savivaldybėse - už 420,7 mln. eurų.

Vidaus sandoriai Lietuvoje yra galimi nuo 2010 metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų