REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiavaikės ir vaikus su negalia auginančios šeimos jau beveik du metus gali naudotis Šeimos kortelės privilegijomis – sugrįžtantys į kortelę pinigai maisto prekių ar elektroninėse parduotuvėse, nuolaida įvairioms pramogoms. Tačiau ar visos šią kortelę turinčios šeimos tikrai jaučia naudą?

Daugiavaikės ir vaikus su negalia auginančios šeimos jau beveik du metus gali naudotis Šeimos kortelės privilegijomis – sugrįžtantys į kortelę pinigai maisto prekių ar elektroninėse parduotuvėse, nuolaida įvairioms pramogoms. Tačiau ar visos šią kortelę turinčios šeimos tikrai jaučia naudą?

REKLAMA

Šiuo metu Šeimos kortelę turi kas antra daugiavaikė šeima ir tik dvi iš dešimties vaikus su negalia auginančių šeimų.

Daugiavaikių šeimų asociajacijos „Mes“ vadovė ir Šeimos kortelių moderatorė Jurgita Pocienė sako, kad neįgaliuosius auginančias šeimas rečiau pasiekia informacija apie jas, todėl kortelių skaičius jų tarpe yra mažesnis.

„Šios šeimos yra ne tokios aktyvios. Ir mes dabar su šiuo klausimu labai dirbame, kad neįgaliųjų vaikų šeimos turėtų daugiau informacijos, įsigytų šią kortelę ir įsigiję galėtų naudotis jos teikiamomis nuolaidomis,“ – pasakoja ir Šeimos kortelės moderatorė Jurgita Pocienė.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo pat projekto pradžios t.y. nuo 2019 m. iki 2021 m. Šeimos kortelės programai yra skirta apie 300 000 eurų.

Kas jaučia jų naudą?

Naujienų portalas tv3.lt vienoje iš „Facebook“ grupių apklausė kelias daugiavaikes mamas apie Šeimos kortelių teikiamą naudą.

REKLAMA

Kelios jų sutiko pasidalinti savo patirtimi su portalo skaitytojais.

Tris vaikus auginanti Indrė pasakoja, kad įsigijo Šeimos kortelę iškart, kai ji tik atsirado. Jos šeima dažniausiai kortele naudojasi apsipirkinėdama maisto prekių parduotuvėse.

„Kortelė yra susieta su lojalumo kortele, tai mums grįžta didesnė suma nei ji būtų tik su parduotuvės taikomis nuolaidomis. Anksčiau dar tekdavo dažnai važinėtis traukiniu, labai sutaupydavau, bet dabar, dėl karantino, nebevažinėju, tai liko tik tos parduotuvės,“ – sako ji.

Vilnietė Skaistė taip pat naudojasi kortelės suteiktomis privilegijomis ir pasakoja, kad labiausiai jomis džiaugiasi kultūros srityje.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai mes ją naudojame besilankydami muziejuose ar ir įvairiuose pramogų centruose, ten, kur vaikai turėtų veiklos. Per karantiną pramogų skaičiui sumažėjus tas naudojimas yra kaip ir nutrūkęs. Aišku, likome prie prekybos centrų ir vaistinių, nes ten kortelės yra susietos,“ – pasakoja Skaistė.

Tačiau ne visos patirtimi sutikusios pasidalinti moterys sako, kad jaučia kortelės teikiamą naudą.

Palangiškė Rasa sako, kad mažame miestelyje tiesiog nėra kur jomis naudotis: „mūsų mieste yra tik viena parduotuvė, kur telefonų aksesuarams duoda nuolaidą. Viskas! Dar Optikoj galioja Šeimos kortelė, bet ir tai, su lojalumo kortele naudos daugiau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Šeimos kortelės moderatorės, daugelis šeimų neteisingai galvoja, kad kortele galima pasinaudoti tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Tai netiesa. Ta kortele galima naudotis ir internetinėse parduotuvėse, jos gi prieinamos visiems. Aš pati esu daugiavaikės šeimos mama, ir pernai dukrai pirkau dviratį su Šeimos kortele. Mes tikrai gavome labai solidžią nuolaidą,“ – sako J. Pocienė

Regionuose kortelėmis nesinaudoja daugiau nei pusė šeimų

Remiantis Socialinių paslaugų ir priežiūros departamento pateiktais duomenimis, daugiausia Šeimos kortelių turi Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybės. Jose virš 70 proc. daugiavaikių ir negalią turinčių vaikų šeimų turi šią kortelę.

REKLAMA

Sunkiausiai sekasi Kelmės, Pakruojo ir Biržų rajonams. Čia potencialių Šeimos kortelių turėtojų skaičius siekia tik 30 proc.

Kodėl būtent šiuose rajonuose vyrauja mažiausi skaičiai, departamento atstovė tiksliai negali pasakyti, tačiau įvardija skaitmeninių paslaugų ribotą prieinamumą.

„Mes matome iš gautų rašytinių prašymų skaičiaus, kad būtent iš rajonų jų atkeliauja žymiai daugiau nei pateikusių kortelės prašymas SPIS.lt interneto svetainėje. Tai galima būtų daryti tokia prielaidą, kad tiesiog regionuose žmonės mažiau naudojasi virtualiomis paslaugomis, ir galbūt būtent dėl to paklausa yra mažesnė,“ – sako R. Žemaitaitė.

REKLAMA

Trūksta informacijos

Straipsnio pradžioje minėtos moterys pasakoja, kad norint susižinoti partnerius ir visas galimybes pasinaudoti kortele reikia pačioms jų ieškoti. Anot jų, kortelės poreikis būtų didesnis, jei nereiktų pačioms ieškoti informacijos, ji būtų lengviau pateikta.

„Aš žinau, kad yra svetainė, ten retai nueinu, nes nepatogu, tai ir naudojuosi keliais pasiūlymais, kuriais žinau,“ – sako tris vaikus auginanti Indrė

 „Norėtųsi, kad Šeimos kortelės portale būtų kažkaip suskirstyta informacija apie partnerius pagal kategorijas ar bent jau miestus, nes dabar viskas vienoj krūvoj tiesiog yra sudėta. Būtų gerai, kad ir į el. paštą gautume pranešimus apie kiekvieną naują prisijungusį partnerį,“ – jai antrina Skaistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip komentuoja R. Žemaitė, informacija visiems labai lengvai pasiekiama, ir ragina karts nuo karto užeiti į Šeimos kortelės svetainę.

„Dėl duomenų apsaugos siųsti trečiųjų šalių vienokę ar kitokią informaciją mes neturime galimybės, todėl, jei šeima neturi virtualios Šeimos kortelės, labai raginčiau karts nuo karto žvilgtelėti į kortelės svetainę. Informacija tikrai yra labai prieinama pateikta, nuolat atnaujinama, naujienose nuolat skelbiami patys naujausi įrenginiai, įvykiai arba partneriai,“ – sako ji.

Per pandemiją prašymų sulaukiama mažiau

Karantino metu sumažėjo ne tik kortelių pasinaudojimo galimybės, bet ir užregistruotų naujų prašymų skaičius.

REKLAMA

Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė sako, kad tai lėmė per karantiną apstojusi projekto viešinimo veikla gyvai, kuri yra svarbi ypač regionuose: „jeigu tik mes dalyvaujame kažkokiuose renginiuose, šokteli norinčių įsigyti korteles skaičius. Karantino metu mes negalėjome vykdyti tos viešinimo veiklos gyvai.

Vietinės žiniasklaidos priemonės įprastai informuodavo skaitytojus Šeimos kortelės pasiekiamumo galimybėmis. Dabar to nėra, tačiau galime pasidžiaugti, kad bent veikti visiškai nesustojome, ir visus renginius perkėlėm į virtualią erdvę“.

Pasak Socialinių paslaugų ir priežiūros departamento atstovės R. Žemaitaitės, įtakos sumažėjusiam prašymų skaičiui turėjo ne tik viešinimo sklaida, judėjimo apribojimai.

REKLAMA

„Judėjimo apribojimai tarp savivaldybių turėjo labai stiprią įtaką šeimų įpročiams, ir mes tai labai stipriai jaučiame. Kai kuriuose savivaldybėse tų partnerių yra mažiau, tai automatiškai tos kortelės regiono gyventojams atrodo mažiau reikalingos.

Bet kokiu atveju Šeimos kortelės pagrindinis tikslas buvo sudaryti šeimoms daugiau galimybių ir kai darėme apklausą, tai didžioji dalis šeimų labiausiai pasigedo pramogų arba laisvalaikio galimybių. Ir į tai buvo labiausiai orientuotasi ieškant naujų partnerių,“ – teigia ji.

Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ pateiktais duomenimis šiuo metu Šeimos kortelių projekte bendradarbiaujama su 234 partneriais. Tai yra 87 partneriais daugiau nuo projekto pradžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų