Šeimos kortelės projekto trūkumai: lenda esminės problemos

Daugiavaikėms ar vaikų su negalia turinčias šeimas šiomis dienomis jau turi pasiekti pirmosios nemokamos Šeimos kortelės. Vyriausybė jų turėtojams žada nuolaidas įvairioms prekėms ir paslaugoms. Tačiau aiškėja, kad projektas į priekį juda labai sunkiai. Kur su šia kortele nuolaidos garantuotos ir kuo baigėsi valdžios pažadai su ja šeimoms perpus atpiginti tarpmiestinį transportą?

Keturių vaikų mama Nina su visa šeima iš Švenčionių atvyko į Vilnių – į didžiulį prekybos centrą apsipirkti. Ruduo ir nauji mokslo metai prasidėjo, tad laikas vaikus apipirkti naujam sezonui jau atėjo.

„Vaikai auga greitai, nespėji nusipirkti rūbų, matams neužtenka, o ypač batai, vaikas sportuoja, vaikšto į futbolo treniruotes, merginos šokiais užsiima, neužtenka nei batų, nei rūbų“, – sako daugiavaikė mama Nina.

Rugsėjo pirmąją šalyje įsigalioja naujiena – valdančiosios daugumos inicijuota Šeimos nuolaidų kortelė, skirta daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms. Tačiau Nina sako jos dar neužsisakiusi: neskubėjo, mat neįžvelgia didelės naudos – nuolaidas pasiskelbė siūlysiančios vos kelios visoje šalyje veikiančios prekybos įmonės:

„Domėjausi, mūsų rajonui nelabai aktualu. Iš Švenčionių rajono aš.“

Mokyklinių prekių skyriuje, prekės siūlomos su 30-40 proc. nuolaidomis, sukiojasi ir tris dukras auginanti Tatjana. Moteris sako taip pat Šeimos kortelės dar neužsisakiusi:

„Aš žinau, bet neturėjau laiko, neužsisakiau.“

Šeimos korteles, anot socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, kurjeriai pristatys jas užsakiusioms šeimoms į namus arba į pašto skyrius. Nors užsakymo pradžia paskelbta dar liepos pradžioje, kortelės didžiulio susidomėjimo nesulaukė – ir nors nemokamos, jas iki šiol užsisakė vos dešimtadalis šeimų, turinčių į jas teisę: iš 60 tūkst. vos 6 tūkst. Tačiau ministras viliasi, kad ilgainiui projektas įsisiūbuos ir tuomet kortelės pageidaus daugiau šeimų. Kol kas prie projekto nusprendė prisijungti vos 17 įmonių, siūlančių nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms nuo 1 iki 30 proc. Iš stambiųjų prekybos tinklų – kol kas du: „Rimi" ir „Maxima".

REKLAMA

„Mums žingsnis buvo labai nuoseklus. „Maxima“ dirba su šeimomis, plėtojame daug projektų, susijusių su šeimomis. Remiame savo darbuotojų šeimas, turinčias daugiau vaikų ir auginančias neįgalius vaikus. Nuosekliai perėjome ir prie šeimos kortelės“, – pasakoja „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Visgi aiškėja, kad įstrigo vienas pagrindinių projekto prioritetų – nuolaidos tarpmiestiniams autobusams, traukiniams ir keltams. Pasirodo, vyriausybė pritrūko poros milijonų eurų, kad galėtų kompensuoti vežėjams išlaidas, mat gausioms šeimoms žadamos net 50 proc. nuolaidos bilietams. Tad šios nuolaidos žadamos tik nuo naujųjų metų.

„Nėra numatyto rezervo, lėšų lengvatoms. Dėl šito klausimo dabar dirbu. Stengsimės, kad geležinkelis ir kelių transportas turėtų tokias galimybes“, – teigia susisiekimo ministras Jaroslov Narkevič.


Rašyti komentarą...
žiaurus žmogus
2019-09-02 14:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar būtina važiuot į Vilnių apsipirkti...
Atsakyti
-1

6
67427985
2019-09-02 16:51:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
eilinie nesamone
Atsakyti
0

X
XXX
2019-09-02 15:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, būtina. Ypač iš mažesnių miestelių, nes ten nėra tokių akcijų, kokios yra Vilniuje. Kelios prekės jau atperka kelionę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų